جمعه ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۶

خبرهای مهم معاون مالی دانشگاه پیام نور در جمع مدیران پیام نور استان همدان/ از درآمد دانشگاه تا تکمیل پروژه های نیمه تمام

معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور کشور گفت: درآمد دانشگاه پیام نور کشور طی سال گذشته ۷۵۰ میلیاردتومان بوده است.

به گزارش خبرگزاری یوپنا، حسن علیزاده ظهر پنج شنبه در مصاحبه مطبوعاتی با خبرنگاران بابیان اینکه دانشگاه پیام نور یک دانشگاه دولتی با منابع دولتی و اختصاصی دانشگاه است، گفت: بخشی از این بودجه از شهریه دانشجویان و بخشی از بودجه عمومی دولت تامین می شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور ۳۰ درصد پذیرفتگان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه های سراسری را به خود اختصاص می‌دهد، گفت: این امر نشان دهنده آن است که نظام آموزشی دانشگاه پیام نور موفق بوده است.

دانشگاه پیام نور کمترین بار مالی را به دولت تحمیل کرده است

معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور کشور بابیان اینکه دانشگاه پیام نور کمترین بار مالی را به دولت تحمیل کرده است، گفت: این دانشگاه برنامه‌های کیفی را در دستور کار قرار داده است.

علیزاده افزود: دانشگاه پیام نور با انعقاد تفاهم‌نامه با دانشگاه‌های بین‌المللی به دنبال راه‌اندازی مدارجی است که دانشجویان بخشی از تحصیل را در دانشگاه پیام نور و بخشی را در سایر دانشگاه‌ها بگذرانند.

وی با اشاره به ۳ هزار و ۹۲۰ عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور در سطح کشور عنوان کرد: شهریه دانشگاه پیام نور از شهریه مقطع دبستان نیز پایین‌تر است چراکه یک دانشجوی دوره کارشناسی طی چهار سال تحصیل تنها ۵ میلیون تومان پرداخت می‌کند.

علیزاده میزان شهریه دوره کارشناسی ارشد را ۱۵ میلیون و شهریه دوره دکترا را ۵۵ تا ۶۰ میلیون دانست و گفت: برای حل مشکل پرداختی دانشجویان طبق توافقی که با بانک‌ها صورت گرفته مقررشده با اعطای تسهیلات به دانشجویان، آنها از ابتدای آغاز دوره تحصیلی به صورت اقساط شهریه خود را پرداخت کنند.

ارائه خدمات فروش آنلاین کتاب‌های تحصیلی دانشجویان

معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور کشور به خدمات فروش آنلاین کتاب‌های تحصیلی دانشجویان اشاره کرد و گفت: هر دانشجو می‌تواند به صورت اینترنتی درخواست کتب و منابع داشته باشد به طوری که در مدت زمانی کمتر از ۲۴ ساعت این کتب در اختیار دانشجو قرار می‌گیرد.

وی در ادامه میزان درآمد دانشگاه پیام نور در سال گذشته را ۷۵۰ میلیاردتومان عنوان کرد و بابیان اینکه درآمد حاصل شده نسبت به سال ۹۵ کاهش چندانی نداشته است، گفت: درآمد نسبت به دانشجوهای جذب شده مناسب بوده است.

وی بااشاره به اینکه شمار دانشجویان دانشگاه پیام نور کاهش چشمگیری نداشته به طوری که تعداد دانشجویان در استان همدان تنها ۲.۹ درصد کاهش داردف گفت: از انجایی که برخی رشته ها به صورت خودکار از چرخه بازار خارج شده اند شمار دانشجویان نیز کاهش یافته است.

علیزاده بابیان اینکه به دنبال افزودن رشته های جدید به دانشگاه پیام نور هستیم، عنوان کرد: طی سال های اخیر اقبال دانش آموزان به تحصیل در رشته های مرتبط با پزشکی در دوره دانشجویی بیشتر شده و از آنجا که دانشگاه پیام نور از ظرفیت رشته های پزشکی محروم است می توان یکی از دلایل کاهش دانشجویان دانشگاه را نیز در این موضوع دید.

تکمیل پروژه‌های نیمه تمام دانشگاه پیام نور اولویت قرار گرفته است

معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور کشور میزان کمک های دولتی در سال گذشته را ۲۲۰ میلیاردتومان عنوان کردو گفت: از مجموع درآمد کسب شده سال گذشته ۵۵۰ میلیارد تومان بودجه جاری و ۲۰۰ میلیاردتومان بودجه عمرانی بوده که تکمیل پروژه های نیمه تمام دانشگاه پیام نور اولویت قرار گرفته است.

وی بابیان اینکه میانگین افزایش بودجه ای دانشگاه های پیام نور ۱۲ درصد تعیین شده است، گفت: حقوق اعضای هیئت علمی از محل کمک های دولتی پرداخت می شود که امسال مبلغی معادل ۴۴۰ میلیاردتومان در این بخش درنظر گرفته شده است.

وی به برنامه ریزی برای تجهیز ازمایشگاه های دانشگاه های پیام نور اشاره کرد و با بیان اینکه ۴۰۰ میلیاردتومان اعتبار برای این بخش در نظر گرفته شده است، گفت: ۱۸ پروژه عمرانی نیمه تمام در سطح کشور وجود دارد که ۳۰ میلیاردتومان برای اجرای آنها در نظر گرفته شده است.

upna
لینک کوتاه : http://upna.ir/?p=73919
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما