دوشنبه ۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۱

خبرهاي مهم معاون پ‍ژوهشي دانشگاه پيام نور درباره فرصت مطالعاتي و گرنت پژوهشي اعضاي علمي

این آیین نامه با رویکرد جدید کیفی گرایی و توجه به خروجی های پژوهشی مانند مقالات با کیفیت بالا، تولید فناوری های جدید، ثبت اختراعات و کتب ارزنده اصلاح می شود.

دکتر کریمی از اصلاح و بازنگری آیین نامه گرنت اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور خبر داد و گفت: این آیین نامه با رویکرد جدید کیفی گرایی و توجه به خروجی های پژوهشی مانند مقالات با کیفیت بالا، تولید فناوری های جدید، ثبت اختراعات و کتب ارزنده اصلاح می شود.

به خبرگزاري يوپنا، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه با عنوان اینکه انعطاف گرنت های پژوهشی در آیین نامه جدید افزایش خواهد یافت، تصریح کرد: در این آیین نامه امکان حمایت از رساله ها و پایان نامه های دانشجویی و همچنین فعالیت های پژوهشی با گستره عملی بالاتری فراهم می شود.

وی در این خصوص افزود: در گذشته اعضای هیات علمی می توانستند بخشی از گرنت علمی پژوهشی خود را برای حمایت از پایان نامه ها و رساله ها تخصیص دهند و در حال حاضر این امکان فراهم شده که اعضای هیات علمی با انعطاف بیشتری حتی کل اعتبار پژوهانه خود را به این سمت هدایت کنند.

ایجاد فرصت مطالعاتی در داخل

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه پیام نور گفت: با توجه به مشکلات ارزی و عدم امکان و تقاضای ایجاد فرصت مطالعاتی در خارج از کشور، دانشگاه پیام نور این فرصت را در داخل فراهم کرده و اعضای هیات علمی دانشگاه می توانند در دانشگاه های معتبر داخل فرصت مطالعاتی داشته باشند.

نمایه نشریات علمی با رویکرد بین المللی

دکتر کریمی با اشاره به نشریات علمی – پژوهشی دانشگاه نیز گفت: نشریات علمی – پژوهشی دانشگاه پیام نور به زودی با رویکرد بین المللی (واجدDOI) نمایه می شود.

upna
لینک کوتاه : http://upna.ir/?p=83442
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما