دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۴

دکتر زمانی در مراسم یادواره شهدای دانشجوی دانشگاه پیام نور خبر داد: حمایت و مشارکت این دانشگاه در فعالیت های فرهنگی و مسائل اعتقادی

دکتر زمانی با عنوان اینکه بسیج امروز وظیفه بسیار سنگینی را برعهده دارد، گفت: جنگ امروز استکبار، یک حمله نظامی نیست بلکه به فرهنگ و اقتصاد کشور ضربه وارد می کند و جایی که بحث اعتقاد و باورهای یک ملت در میان باشد، جنگی خطرناک تر از جنگ با گلوله است .

دکتر زمانی با عنوان اینکه بسیج امروز وظیفه بسیار سنگینی را برعهده دارد، گفت: جنگ امروز استکبار، یک حمله نظامی نیست بلکه به فرهنگ و اقتصاد کشور ضربه وارد می کند و جایی که بحث اعتقاد و باورهای یک ملت در میان باشد، جنگی خطرناک تر از جنگ با گلوله است .

به گزارش یوپنا، رئیس دانشگاه پیام نور امروز در یادواره شهدای دانشجو که همزمان با هفته بسیج در دانشگاه پیام نور مرکز تهران جنوب برگزار شد، افزود: بدون شک بسیجیان دوران انقلاب و جوانانی که در این مکتب پرورش یافته اند می توانند از این مرحله نیز با موفقیت و افتخار عبور کنند اما لازمه آن اتحاد و همبستگی تمامی بسیجیان به ویژه اساتید، دانشجویان و کارمندان بسیجی در دانشگاه هاست .

وی با اشاره به تاریخ شکل گیری بسیج از سوی امام خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی (ره) گفت: بسیج در روزهایی که انقلاب نیازمند انسجام بیشتری بود و استکبار به پیشقراولی صدام به کشور حمله کرده بود، با هدف انسجام نیروهای نظامی و امنیتی شکل گرفت و مردم با اتحاد و همبستگی توانستند روزهای سخت جنگ را پشت سر گذاشته و در دوران سازندگی و رشد انقلاب نیز در هر برهه ای ،پرچم کار و تلاش را بر دوش گرفته و پیروزمندانه ارزش های انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را حفظ کردند.

رئیس دانشگاه پیام نور بر لزوم یکپارچگی نیروهای بسیجی در شرایط حساس کنونی تاکید کرد و اظهار داشت:دانشگاه پیام نور افتخار می کند که تعداد قابل توجهی از اساتید، کارمندان و دانشجویان این دانشگاه، عضو تشکل بسیج هستند و با جدیت وتلاش در جهت سرافرازی هر چه بیشتر میهن اسلامی اهتمام می ورزند.

وی بسیج در دانشگاه پیام نور را دارای ویژگی منحصر به فرد نسبت به دیگر دانشگاه ها دانست و تصریح کرد: این تشکل در دانشگاه پیام نور دارای گستره ملی است و اساتید بسیجی در دانشگاه پیام نور با یک تفکر در سراسر کشور فعالیت می کنند و از این رو دانشگاه نیز به دنبال انجام فعالیت های فرهنگی در بعد ملی است .

دکتر زمانی از مشارکت دانشگاه پیام نور در برگزاری کنفرانس ملی تبیین اندیشه های دفاعی رهبری خبر داد و گفت: دانشگاه پیام نور از تمامی نهادها، سازمانها و بخش هایی که در زمینه های فرهنگی و مسائل اعتقادی فعالیت می کنند، حمایت می کند تا این وظیفه ملی به درستی انجام شود.

وی گرامیداشت یاد شهدا و ایثارگران را موثرترین گام برای ترویج فرهنگ شهادت و ایثارگری دانست و گفت: با ذکر فضایل شهدا، به یاد می آوریم که مدیون چه تلاش ها و جانفشانی هایی هستیم.

رئیس دانشگاه پیام نور ابراز امیدواری کرد: با تفکر و روحیه بسیجی، بتوانیم ایثار، مقاومت و امید را در میان نسل جوان کشور پرورش دهیم و ضمن بررسی مشکلات موجود، راهکارهای موثری را برای برون رفت از چالش های موجود کشور ارائه کنیم.

upna
لینک کوتاه : http://upna.ir/?p=84469
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما