سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۳

رئیس دانشگاه پیام نور استان البرز: جنبش دانشجویی وامدار هیچ حزب و جناحی نیست

جنبش دانشجویی به‌دنبال تحقق آرمان‌های نظام اسلامی است و وامدار هیچ حزب و جناحی نیست.

به گزارش یوپنا رئیس دانشگاه پیام نور البرز، با اشاره به اهمیت گرامیداشت روز دانشجو و حوادث این روز مهم، اظهار کرد: روز دانشجو، یادبود و نمادی است برای پاسداشت مقاومت دانشجویانی که در راه مبارزه با استکبارجهانی جان خود را فدا کردند.

وی افزود: دانشجویان، روز دانشجو را فرصتی می‌دانند تا به مطالبه مباحث صنفی خود پرداخته و رفع کم و کاستی‌ها را از مسئولان درخواست کنند اما باید به این نکته مهم توجه داشته باشند که در واقع این روز فقط به بیان مشکلات صنفی دانشجویان اختصاص ندارد.

رئیس دانشگاه پیام نور البرز دانشجویان را عنصر فعال در همه عرصه ها دانست و تأکید کرد: دانشجویان باید روز دانشجو را فرصتی برای بصیرت‌افزایی و ارتقای سطح آگاهی‌های خود در مباحث مختلف سیاسی و فرهنگی بدانند به خصوص در بحث اقتصاد مقاومتی، مسائل داخلی و بین‌المللی که در بسیاری موارد چالش برانگیز است ورود پیدا کرده و از مسئولین مطالبه‌گری کنند.

این مسئول بیان کرد: روز دانشجو پس از پیروزی انقلاب اسلامی عرصه‌ای برای مطالبات دانشجویان از مسئولان کشور شده که این مطالبات باید در زمینه‌هایی که به درک سیاسی و دست‌یابی اهداف نظام جمهوری اسلامی منجر می‌شود؛ مطرح شود.

جلالیان با اشاره به اینکه جنبش‌های دانشجویی وامدار هیج حزب و جناحی نیستند، خاطرنشان کرد: جنبش‌ دانشجویی به دنبال تحقق آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی است و حضورش در فضای سیاسی کشور تنها به خاطر تحلیل صحیح مسائل است و این جوانان خود را بدهکار هیچ حزبی نمی‌داند تا دچار آسیب‌های سیاست‌زدگی نشود.

وی در پایان گفت: جنبش دانشجویی ایران برخلاف سایر جنبش‌های دانشجویی سه آرمان مهم استقلال‌طلبی، استکبارستیزی و عدالت‌خواهی را مد‌نظر دارد که تحقق این آرمان‌های مقدس جز با آگاهی امکان‌پذیر نیست./ایکنا

upna
لینک کوتاه : http://upna.ir/?p=84836
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما