چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۸

افتخارآفرینی دانشجویان پیام نور شیراز در جشنواره انديشمندان و دانشمندان جوان

ارائه طرح توليد قطره آهن با قابليت هاي جديد از سوي دو دانشجوي دانشگاه پيام نور شيراز، مقام دوم جشنواره انديشمندان و دانشمندان جوان ايران را به دنبال داشت.

ارائه طرح توليد قطره آهن با قابليت هاي جديد از سوي دو دانشجوي دانشگاه پيام نور شيراز، مقام دوم جشنواره انديشمندان و دانشمندان جوان ايران را به دنبال داشت.

به گزارش یوپنا، سارا احراري دانشجوي رشته زيست شناسي و پرستو زارع دانشجوي رشته مهندسي عمران در قالب يك تيم با ارائه طرح ” قطره آهن بدون طعم و سياه كردن دندان ” موفق به كسب رتبه دوم استارت آپ ويكند دومين جشنواره انديشمندان و دانشمندان جوان شدند.

دومين جشنواره انديشمندان و دانشمندان با هدف رونق فرصت هاي ايده پردازي و نوآوري در زمينه هاي مختلف علوم پايه و نيز خلق فناوري هاي نوين و كاربردي در تاريخ هفتم آذرماه ۹۷ در تالار علامه اميني دانشگاه تهران برگزارشد.

از ميان صاحبان ۵۷۰ ايده جهت حضور در اين جشنواره ۴۵ ايده وارد مرحله داوري كسب و كار در پارك علم و فناوري دانشگاه تهران شد كه درنهايت ۶ ايده به عنوان برگزيده نهايي و ۴ ايده به عنوان شايسته تقدير انتخاب شدند.

اين جشنواره با همكاري بنياد نيكوكاري جميلي و صندوق حمايت از پژوهشگران و فناوران كشور با حضور وزير علوم،تحقيقات و فناوري ،وزير ورزش و جوانان ،رئيس دانشگاه تهران و اساتيد مطرح كشوري برگزار شد.

اين جشنواره در حوزه علوم پايه و در پنج بخش شيمي، فيزيك، علوم زيستي، رياضي، آمار و علوم كامپيوتر، زيست شناسي و باهدف رونق بخشيدن به فضاي ابتكار و انگيزه بخشيدن به جوانان و شناسايي ايده هاي نو و برگزيده به منظور رسيدن به محصولي دانش بنيان و تكميل چرخه نوآوري و تبديل دارايي هاي فكري به ثروت برنامه ريزي و اجرا شده است.

upna
لینک کوتاه : http://upna.ir/?p=84890
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما