دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹

جلسه هم اندیشی به مناسبت شهادت شهید دکتر مفتح در دانشگاه پیام نور زاهدان برگزار شد

رییس دانشگاه پیام نور سیستان وبلوچستان گفت: حوزه و دانشگاه باید همچنان در اوج بمانند و انتظار داریم که حوزه از توان علمی دانشگاهیان بهره‌ گیرد.

جلسه هم اندیشی به مناسبت شهادت شهید دکتر مفتح در دانشگاه پیام نور زاهدان برگزار شد

 

به گزارش یوپنا،به مناسبت شهادت شهید دکتر مفتح مراسم گرامیداشت ۲۷ آذر ماه روز وحدت حوزه و دانشگاه با حضور دکتر عباس اویسی، رییس محترم دانشگاه پیام نور سیستان وبلوچستان، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین حاج آقای مهران، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های پیام نور استان سیستان وبلوچستان، اعضای هیأت علمی و روحانیون  حوزه علمیه سفیران هدایت استان در تاریخ ۱۰/۰۲/ ۹۷ جلسه هم اندیشی در دانشگاه پیام نور زاهدان برگزار شد.

دکتر عباس اویسی دراین  نشست با بیان اینکه وحدت به معنای داشتن مبنایی مشترک است، اظهار داشت: وحدت یعنی وجود اهداف کلان مشترک و اهداف جزئی متفاوت و البته وحدتی که ما به دنبال آن هستیم یعنی مقصد واحد که می‌تواند در عین مدنظر داشتن آن مقصد، مجری‌های مختلف و راهکارهای متنوع داشته باشند.

رییس دانشگاه پیام نور سیستان وبلوچستان  افزود: ما در این دو نهاد علمی و دینی به دنبال تربیت نسل آینده هستیم و جوانان ما باید خیلی حواسشان جمع باشد چراکه انتظارات از ما خیلی بالاست، این انتظارات مرتفع نخواهند شد مگر اینکه دست در دست هم بدهیم و در جهت یک هدف یعنی تربیت انسان‌های صالح در جامعه تلاش و همکاری کنیم.

دکتر اویسی با اشاره به اینکه از مهم‌ترین مؤلفه‌های این مهم که در فرمایشات مقام معظم رهبری نیز دیده می‌شود موضوعی به نام آزاداندیشی، قبول تنوع اندیشه‌ها و آرای دیگران در دانشگاه‌ها است، خاطرنشان کرد: ما در دانشگاه‌ها موظف هستیم دانشجویان را برای تحمل آرای مختلف آماده کنیم.

upna
لینک کوتاه : http://upna.ir/?p=85606
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما