دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۸

در دیدار مدیرکل حقوقی دانشگاه پیام نور با وابسته فرهنگی نخجوان عنوان شد: گسترش همکاری‌های مشترک علمی بین ایران و نخجوان

همکاری‌های مشترک علمی و دانشگاهی در زمینه‌های تبادل دانشجو و برگزاری دوره‌های کوتاه مدت آموزش زبان فارسی و انتشار کتاب بین دو کشور ایران و نخجوان گسترش می‌یابد.

همکاری‌های مشترک علمی و دانشگاهی در زمینه‌های تبادل دانشجو و برگزاری دوره‌های کوتاه مدت آموزش زبان فارسی و انتشار کتاب بین دو کشور ایران و نخجوان گسترش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری یوپنا، رسول ابافت، مدیرکل حقوقی دانشگاه پیام نور و هیأت همراه ضمن حضور در دفتر وابستگی فرهنگی کشورمان با محمدرضا پاکروان، وابسته فرهنگی ایران در جمهوری خودمختار نخجوان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار طرفین در خصوص همکاری‌های مشترک و متقابل بویژه چگونگی توسعه همکاری‌های علمی، فرهنگی و آموزشی، تبادل دانشجو و برگزاری دوره‌های کوتاه مدت آموزش زبان فارسی و چاپ و انتشار کتاب تبادل نظر کردند.

پاکروان با تأکید بر اهمیت فعالیت‌های دانشگاهی و علمی و تأثیر آن بر گسترش و توسعه روابط بین کشورها، آمادگی وابستگی فرهنگی ایران را برای همکاری همه جانبه با دانشگاه پیام نور اعلام کرد.

رسول ابافت هم در سخنانی، خواستار گسترش همکاری‌های مشترک و متقابل در عرصه‌‎های علمی و دانشگاهی شد و گفت: دانشگاه پیام نور نخجوان دارای ظرفیت‌های بلند در عرصه‌های گوناگون علمی، پژوهشی، چاپ و نشر و دانشجویی در داخل و خارج از کشور است.

مدیرکل حقوقی دانشگاه پیام نور اظهار امیدواری کرد؛ همکاری‌های مشترک در آینده می‌تواند در جهت بسط و گسترش مناسبات علمی و دانشگاهی بین دو کشور مؤثر واقع شود.

وی با اعلام آمادگی همکاری این دانشگاه با دانشگاه پیام نور ایران افزود: دانشگاه پیام نور همواره تولید محتوای الکترونیکی و برگزاری آزمون‌های الکترونیکی را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است و در نظر دارد با همکاری کشورهای دوست و همسایه و هم مرز در خارج از کشور نیز به فعالیت بپردازد.

 

upna
لینک کوتاه : http://upna.ir/?p=85953
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما