چهارشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۳

برگزاری همایش ملی فرهنگ زندگی و مسایل روانشناختی در پیام نور بوشهر + جزئیات

دومین همایش ملی فرهنگ زندگی و مسائل روان شناختی روزچهارشنبه در دانشگاه پیام نور استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری یوپنا، رئیس دانشگاه پیام نور استان بوشهر و دبیر این همایش گفت: در مجموع ۱۸۳ مقاله به دبیر خانه دومین همایش ملی فرهنگ زندگی و مسایل روان شناختی رسید که از این شمار ۱۵۶ مقاله مورد تایید اولیه قرار گرفت و در نهایت ۷۷ مقاله پذیرش شد.
محمد رضا بحرانی افزود: از مجموعه مقاله های پذیرفته شده ۱۱ مقاله در قالب سخنرانی، ۲۱ مقاله در سطح پوستر و ۴۶ مقاله برای انتشار در مجموعه مقاله ها قرار گرفت.

وی یادآور شد: مجموعه مقالات همایش بصورت چاپی و الکترونیکی منتشر و در پایگاه های علمی نمایه سازی و مقاله های برگزیده همایش نیز در پایگاه استنادی جهان اسلام (آی اس سی) نمایه می شود.

بحرانی ادامه داد: اهداف همایش شامل تبیین دیدگاه اسلام درباره اهمیت، جایگاه و کارکردهای خانواده در نظام اسلامی، معرفی شاخص های خانواده سالم، پاک و متعالی و ارائه راهکارهای تشکیل، تحکیم و تعالی نهاد خانواده و پیشگیری از تزلزل و فروپاشی آن است.
بحرانی اظهار داشت: ارائه راهکارهای فرهنگ سازی به منظور ایفای نقش خانواده در سلامت و بهبود فرهنگی جامعه، آگاهی بخشی افراد خانواده نسبت به حقوق و وظایف یکدیگر و زدودن نگرش‌های غلط جامعه، گسترش و تعمیق ارزش‌های اصیل اسلامی در خانواده و تربیت نسل سالم، با ایمان، مسئول و موثر و ایمن سازی خانواده از آسیب و بحران‌های اجتماعی و حمایت از خانواده‌های آسیب‌دیده از دیگر هدف های همایش ملی فرهنگ زندگی و مسائل روان شناختی است.

رئیس دانشگاه پیام نور استان بوشهر اظهار داشت: محورهای اصلی همایش نیز در برگیرنده مبانی و اصول خانواده از دیدگاه اسلامی و روان شناسی، شاخص ها و الگوهای خانواده سالم، متعادل و متعالی، تربیت دینی و تعمیق ارزشهای اسلامی در خانواده، آسیب شناسی خانواده و پیشگیری از تزلزل و فروپاشی آن و نقش نظام اسلامی در توانمندسازی، تحکیم و تعالی خانواده است.

وی بیان کرد: در هر حال روشن است که جامعه ما از ناحیه تزلزل در خانواده در معرض آسیب قرار دارد همانطور که نهاد خانواده نیز از سوی جامعه‌ دچار معضل های مختلف دچار تهدید جدی می‌شود که این تعامل منفی در نهایت اثرگذار و سختی‌ساز و زحمت‌آفرین است.

بحرانی ادامه داد: پیامدهای مشکلات خانوادگی که اساس جامعه را تهدید می‌کند در درازمدت درمان آنها نیازمند کاری با حداکثر تدبیر و اراده و تلاش و تعهد است.

وی یادآور شد: صدای اختلافات خانوادگی به وضوح به گوش می‌رسد، اختلافاتی که بطور مستقیم خود را در بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی نشان می‌دهند و زنگ خطرهای پیرامونی را به صدا درآورده‌اند.‏

بحرانی افزود: در همین ارتباط دانشگاه پیام نور استان بوشهر و پژوهشکده انوارطاها به عنوان نهادهای علمی و دینی برای ترویج و فراهم آوردن زمینه های مناسب برای گفتمان تشکیل خانواده متعالی، تقویت روابط رضایت بخش اعضاء خانواده کاهش آسیب های خانوادگی درجامعه ایران اسلامی دبیرخانه دائمی همایش های فرهنگ زندگی را راه اندازی کردند.

وی یادآور شد: ازآنجا که فرانهاد دین و پژوهشگران دینی همواره مورد اعتماد توجـه تـوده هـا مـردم بـوده، امید است این فعالیت در تحکیم و تعالی خانواده و حل اختلافات خانوادگی و طلاق بخصوص در سال‌های آغازین ازدواج، اقدامی مؤثر و مفید باشد.

این همایش یکروزه تا عصر روز چهارشنبه در بوشهر ادامه دارد.

upna
لینک کوتاه : http://upna.ir/?p=87738
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما