شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۱

برگزاری جشنواره موسیقی محلی دانشگاه های پیام نور استان سیستان و بلوچستان در چابهار + جزئیات و عکس

‌‌نخستین جشنواره موسیقی مقامی و نواحی دانشجویان دانشگاه پیام نور استان سیستان و بلوچستان به میزبانی چابهار برگزار گردید.

برگزاری جشنواره موسیقی محلی دانشگاه های پیام نور استان سیستان و بلوچستان در چابهار + جزئیات و عکس

‌‌نخستین جشنواره موسیقی مقامی و نواحی دانشجویان دانشگاه پیام نور استان سیستان و بلوچستان با شعار  هویت ملی، وحدت ملی به میزبانی چابهار برگزار گردید.

به گزارش خبرگزاری یوپنا دکتر محمدی مدیرکل فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه پیام نور در این مراسم اظهار داشت: سیستان و بلوچستان در زمینه موسیقی محلی و سنتی از استعداد‌های درخشان و بالقوه‌ای برخوردار است.

دکتر اویسی رئیس دانشگاه پیام نور استان سیستان و بلوچستان در این همایش گفت: دانشگاه پیام نور به عنوان یک نهاد اجتماعی تاثیر گذار نسبت به پتانسیل های موجود در موسیقی های محلی و مقامی واقف بوده و برای نهادینه نمودن نشاط اجتماعی و گذر از بحران های اجتماعی وظیفه خود میداند تا از این ظرفیت کمتر بهره گرفته شده در محیط دانشگاهی بهره کافی و وافی را ببرد.

وی اظهار داشت: گروه‌های موسیقی محلی از نقاط مختلف دانشگاه های پیام نور  استان با اجرای نواها و آواهای سنتی و بومی و محلی وحدت و همدلی را به نمایش می‌گذارند.

دکتر اویسی در پایان درباره اهداف این جشنواره افزود: زنده نگه داشتن آیین ها و سنت های مردمان بومی و محلی این استان در قالب برنامه های رقابتی، از اهداف دیگر برگزاری این جشنواره یک روزه در شهرستان چابهار  می باشد.

 

 

upna
لینک کوتاه : http://upna.ir/?p=88093
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما