دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۹

اقدام جالب در دانشگاه پیام‌نور قشم به مناسبت روز درختکاری /تمام ایران در این مرکز بین المللی درخت کاشتند

به مناسبت هفته منابع طبیعی دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه پیام نور مرکز بین الملل قشم به نمایندگی از استانهایشان در سراسر کشور، در دانشگاه پیام نور مرکز بین المللی قشم اصله نهال غرس کردند.

به گزارش خبرگزاری یوپنا دکتر علی نقی زاده رئیس دانشگاه پیام نور مرکز بین الملل قشم در جمع اساتید، دانشجویان و کارکنان مرکز بین الملل قشم ضمن گرامیداشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، با اشاره به حدیثی از امام صادق علیه السلام؛ کشت کنید و درخت بنشانید/ به خدا قسم آدمیان کاری برتر و پاک تر از این نکرده اند؛ گفت: هر کجا درختی کاشته میشود در روحیه مردمان روحیه بسزایی خواهد داشت و خشونت کمتر خواهد شد.

وی افزود: با توجه به اقلیم و آب و هوای جزیره قشم، با هماهنگی با جهاد کشاورزی اداره منابع طبیعی استان، بر آن شدیم، ٥٠ اصله نهال که چندین نفر نخل و گاروم زنگی، نارنگی و لیموی چهارفصل، گواوا و انبه در محوطه دانشگاه کاشته شود.

علی نقی زاده نیز با توجه به رشته های منابع طبیعی در مرکز بین الملل قشم اظهار کرد: در نظر داریم گلخانه ای در دانشگاه دایر نماییم تا ضمن آشنایی دانشجویان، درآمدزایی برای دانشگاه و دانشجویان داشته باشیم.

در پایان دانشجویان، اساتید و کارکنان مرکز بین الملل قشم هر کدام به نمایندگی از استانهایشان در سراسر کشور، ١ اصله نهال در محوطه دانشگاه غرس کردند.

upna
لینک کوتاه : http://upna.ir/?p=88277
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما