چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۹

حضور تیم دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز یزد (سدنا) در مسابقات بین المللی کن ست + جزئیات

تیم دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز یزد ـ سدنا ـ در هفتمین دوره ی مسابقات ملی و اولین دوره مسابقات بین المللی کن ست ایران شرکت نمودند.

 تیم دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز یزد ـ سدنا ـ در هفتمین دوره ی مسابقات ملی و اولین دوره مسابقات بین المللی کن ست ایران شرکت نمودند. 

 به گزارش خبرگزاری یوپنا، این دوره از مسابقات که ثبت نام آن از مهرماه ۹۷ آغاز شده بوده در اسفندماه سال جاری در تهران ـ پژوهشگاه هوا  و فضا و با حضور تیم های مختلف از دانشگاه های سراسر کشور برگزار شد که تیم دانشجویی پیام نور یزد با سرپرستی آقای مهندس شهراد رضایی و همراهی دانشجویان آقای نکوئی ـ خانم زنگی آبادی و خانم قلندرزاده در این مسابقات شرکت نمودند.

کن ست در حقیقت یک ماهواره یا کاوشگر فضایی کوچک است که در ابعاد حدود یک قوطی با جرم محدود و شرایطی مشابه ی یک پروژه ی فضایی اما در یک مقیاس کوچکتر از هر نظر طراحی و ساخته می شود.

این دوره از مسابقات با دو مأموریت سنجشی ـ ارتباطی و علمی ـ اکتشافی برگزارشد که تیم دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز یزد (سدنا) در بخش مأموریت سنجشی ـ ارتباطی شرکت نمودند.

در این بخش، بعد از پرتاب شدن از ارتفاع مشخص، تا لحظه فرود بر روی زمین پارامترهای اصلی بررسی شرایط جوی ، شامل فشارهوا،دما و همچنین موقعیت جغرافیایی خود را اندازه گیری و ذخیره و به صورت همزمان به ایستگاه زمینی خود ارسال می کند.

http://yazd-setad.pnu.ac.ir/Portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=da797709-7b2f-4436-9cc8-1d26d635dca7

upna
لینک کوتاه : http://upna.ir/?p=88377
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما