چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷

راه اندازی اولین پایگاه توانمندسازی حرفه ای روانشناسان و مشاوران کشور در دانشگاه پیام نور تهران جنوب

با همکاری سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور اولین پایگاه توانمندسازی حرفه ای روانشناسان و مشاوران کشور در دانشگاه پیام نور تهران جنوب راه اندازی می شود.

راه اندازی اولین پایگاه توانمندسازی حرفه ای روانشناسان و مشاوران کشور در دانشگاه پیام نور تهران جنوب

به گزارش خبرگزاری یوپنا دکتر محمد اورکی؛ رئیس دانشگاه پیام نور مرکز تهران جنوب با دکتر محمد حاتمی؛ رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور دیدار و در خصوص امکان انعقاد قرارداد آموزشی جهت راه اندازی اولین پایگاه توانمندسازی روانشناسان و مشاوران کشور در این مرکز آموزشی گفتگو کردند.

رئیس دانشگاه پیام نور تهران جنوب بیان داشت: با توجه به تفاهم نامه همکاری دانشگاه پیام نور با سازمان نظام روانشناسان و مشاوران کشور، دانشگاه پیام نور تهران جنوب آمادگی خود را جهت انعقاد قرارداد برگزاری دوره های آموزشی مورد نیاز نظام روانشناسی و مشاوره کشور اعلام می نماید.

دکتر محمد اورکی؛ رئیس دانشگاه پیام نور تهران جنوب با اشاره به اهداف دانشگاه گفت: رسالت دانشگاه در راستای گسترش آگاهی عمومی، علم آموزی و تربیت نیروهای متخصص است و در همین راستا آماده همکاری با سایر سازمان ها می باشد..

وی با اشاره به ظرفیت های دانشگاه اظهار داشت: مرکز مشاوره نور دانشگاه پیام نور تهران جنوب در سال ۱۳۹۴ راه اندازی شد که با حضور روانشناسان مجرب تا کنون خدمات زیادی را در حوزه خدمات روانشناسی و مشاوره فردی، گروهی، خانوادگی، ازدواج، اضطراب، تحصیلی، کودکان و … ارائه نموده، همچنین مجری دوره های آموزشی، کارگاه های تخصصی، سمینارها، همایش ها و … با حضور اساتید برجسته بوده است.

 

دکتر محمد اورکی فعالیت آزمایشگاه تخصصی روانشناسی و کلینیک عصب روانشناختی را از شاخصه های دانشگاه پیام نور مرکز تهران جنوب برشمرد و خاطر نشان کرد: دانشگاه پیام نور تهران جنوب با داشتن آزمایشگاه تخصصی روانشناسی و نوروسایکولوژی و کلینیک عصب روان شناختی با مجهزترین و مدرن ترین دستگاه ها و تجهیزات در سطح کشور امکان همکاری با پژوهشگران، مراکز و موسسات علمی، پژوهشی و آموزشی در رشته های مختلف جهت انجام تحقیقات، پروژه ها و برگزاری دوره های آموزشی و تخصصی را دارد.

عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور در ادامه افزود: وجود دو سالن همایش با مجموع ظرفیت ۲۸۰ نفری امکان برگزاری همایش ها، کنفرانس ها و برنامه های علمی، تخصصی و دوره های آموزشی، ضمن خدمت و آزمون های حضوری و الکترونیکی را میسر می نماید..

رئیس دانشگاه پیام نور تهران جنوب در انتها تاکید کرد: دانشگاه پیام نور تهران جنوب آمادگی خود را جهت انعقاد قرارداد برگزاری دوره های آموزشی مورد نیاز سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور و راه اندازی اولین پایگاه توانمندسازی حرفه ای روانشناسان و مشاوران کشور در دانشگاه پیام نور تهران جنوب اعلام می نماید. همچنین زمینه انعقاد تفاهم‌نامه‌ بین سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور با دانشگاه پیام نور را جهت اجرای برنامه های کشوری فراهم خواهد آورد.

دکتر محمد حاتمی؛ رییس سازمان نظام روانشناسان و مشاوران کشور بیان داشت: سازمان نظام روانشناسان و مشاوران کشور قصد دارد کارگاه ها و دوره های آموزشی و تخصصی جهت روانشناسان و مشاوران در نقاط مختلف کشور برگزار نماید.

وی با اشاره به تعداد زیاد دانش آموختگان رشته های روانشناسی و مشاوره در سطح کشور افزود: سازمان نظام روانشناسان و مشاوران کشور با هدف تربیت و آموزش این دانش آموختگان و همچنین ارتقاء توانمندی های حرفه ای روانشناسان و مشاورین، در حال راه اندازی پایگاه های توانمندسازی حرفه ای روانشناسان و مشاوران کشور می باشد.

رییس سازمان نظام روانشناسان و مشاوران کشور تاکید کرد: بر اساس بند ۶ ماده ۳ قانون تشکیل سازمان و دستور اخیر وزیر محترم، برنامه های توانمند سازی حرفه ای فارغ التحصیلان رشته روانشناسی و مشاوره با همکاری دانشگاه‌های کشور عملیاتی خواهد شد. دانشگاه پیام نور از امکانات بالایی برخوردار است و ما برای شروع این کار دانشگاه پیام نور تهران جنوب را در نظر داریم.

دکتر حاتمی در انتها بیان داشت: این طرح برای سازمان بسیار حائز اهمیت است، فعالیت این پایگاه ها یک حرکت جدید در حوزه آموزش روانشناسان و مشاوران و همچنین قدمی برای معرفی بیشتر فعالیت های این سازمان به افراد جامعه است.

upna
لینک کوتاه : http://upna.ir/?p=90964
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما