شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۵:۴۹

همه پرسی برای خروج فرانسه از اتحادیه اروپا

رهبر حزب سیاسی راستگرای فرانسه که پیشتر سخنانی درباره برگزاری همه پرسی درخصوص خروج فرانسه از اتحادیه اروپا به میان آورده بود، روز جمعه تهدید کرد که اگر این اتحادیه شرایط پاریس را قبول نکند، در صورت پیروزی در انتخابات،فرانسه را از اتحادیه اروپا خارج می کند.

رهبر حزب سیاسی راستگرای فرانسه که پیشتر سخنانی درباره برگزاری همه پرسی درخصوص خروج فرانسه از اتحادیه اروپا به میان آورده بود، روز جمعه تهدید کرد که اگر این اتحادیه شرایط پاریس را قبول نکند، در صورت پیروزی در انتخابات،فرانسه را از اتحادیه اروپا خارج می کند.

به گزارش یوپنا به نقل از ایرنا، سخنان تبلیغاتی مارین لوپن این روزها در صدر رسانه های فرانسوی قرار گرفته است. وی در جدید ترین اظهاراتش گفته است که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، اگر اتحادیه اروپا با دادن اختیارات به این کشور در زمینه مرزهای ملی، قانونگذاری و سیاست های مالی و پولی مخالفت کند، فرانسه را از این اتحادیه خارج می کند.
لوپن که پیشتر وعده کنار گذاشتن یورو را به هواداران خود داده بود، گفت: معتقدم که باقی ماندن فرانسه در اتحادیه اروپا را باید به رای مردم گذاشت و اگر رئیس جمهور شوم حتما این کار را خواهم کرد. در صورت پیروزی در انتخابات، فوری مذاکرات با اتحادیه اروپا را درباره بازگرداندن چهار نوع اساسی از استقلال فرانسه یعنی ‘استقلال سرزمینی، اقتصادی، پولی و قانونگذاری’ را آغاز خواهم کرد.
وی توضیح داد:اگر اتحادیه اروپا با بازگرداندن این حقوق اساسی به فرانسه مخالفت کند، از مردم خواهم خواست در همه پرسی تعیین سرنوشت مساله عضویت این کشور در اتحادیه اروپا در یک همه پرسی شرکت کنند.
رهبر حزب راست افراطی ‘جبهه ملی’ فرانسه که پیشتر آرزو کرده بود مردم فرانسه سال آینده فردی مثل ترامپ را وارد کاخ الیزه کنند، تلاش می کند در انتخابات ۲۰۱۷ پیروز انتخابات شود.
مارین لوپن این روزها و بویژه پس از پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا، بیشتر در رسانه ها مشاهده می شود و به نظر می رسد تصمیم خود را برای ورود به کاخ الیزه گرفته است.
وی معتقد است که پیروزی دونالد ترامپ، در واقع یک گام دیگری است در جهت ظهور دنیای جدیدی که رسالتش از بین بردن نظم کهن است. از رأی منفی فرانسوی‌ها در همه‌پرسی قانون اساسی اروپا گرفته تا رأی انگلیسی ها به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا، همه اینها تقریبا همه‌پرسی‌هایی است که علیه این جهانی‌شدن وحشیانه صورت می‌گیرد که بر مردم بطور ناجوانمردانه تحمیل شده است.
به گفته وی، اکنون مردم دیگر تاب این فشارها را ندارد و می خواهند از بندها آزاد شوند.
لوپن در پاسخ به پرسشی درباره شانس پیروزی اش در انتخابات ۲۰۱۷ فرانسه گفت: باید امیدوار باشیم، ترامپ آن چیزی را که تصور می کردند غیر ممکن است، ممکن ساخت پس می توان این پیروزی را پیروزی مردم به نخبگان دانست.
مارین لوپن تنها سیاستمدار اروپایی بود که ساعاتی قبل از اعلام پیروزی ترامپ این پیروزی را به جمهوری خواهان تبریک گفته بود.
بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران سیاسی بر این باورند که پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا جنب و جوش ویژه ای در میان بعضی از سیاستمداران اروپایی ایجاد کرده است.
به گزارش ایرنا، نتایج نظرسنجی که به تازگی انجام گرفته است نشان می دهد لوپن به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه راه خواهد یافت اما در دور دوم شکست خواهد خورد.

upna
لینک کوتاه : http://upna.ir/?p=21445
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما