یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۳

کشف ۲۱۴ کیلوگرم حشیش و هروئین در البرز/ طلب ۱۳۷۰ میلیارد تومانی شهرداری تبریز از اشخاص حقیقی و دستگاه‌های اجرایی/ قاتل فراری پس از ۳۱ سال در مشهد دستگیر شد

بسته خبری استان ها ۹۵/۱۰/۱۹

13950112000305_photoaکشف ۲۱۴ کیلوگرم حشیش و هروئین در البرز

ایرنا- البرز: رئیس پلیس البرز گفت که ۲۱۴ کیلوگرم مواد مخدر هروئین و حشیش در ۲عملیات در شهرستان کرج در این استان کشف شد.

سردار بخشعلی کامرانی صالح افزود: پلیس این استان با کسب خبری مبنی بر اینکه افرادی در منطقه کرج اقدام به توزیع گسترده مواد مخدر می کنند موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار داد.
وی اضافه کرد: درتحقیقات بیشتر مشخص شد که این افراد با اجاره مکانی اقدام به بسته بندی وفروش مواد درسطح گسترده دراستان البرز می کنند.
وی خاطرنشان کرد که با هماهنگی مقام قضایی محل مورد نظر بازرسی و ۹۳کیلوگرم هروئین کشف و ۷ نفر دراین زمینه دستگیر و ۲ دستگاه خودرو از متهمان توقیف شد.
سردار کامرانی صالح گفت: درعملیاتی دیگری پلیس مبارزه با مواد مخدر استان البرز در پی کسب خبری مبنی اینکه فردی اقدام به توزیع مواد مخدر از نوع حشیش می کند، وی را درمنطقه باغستان کرج شناسایی کردند.
فرمانده انتظامی استان البرز افزود: پس از رصدهای اطلاعاتی یک تیم از استان البرز و یک تیم از پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران به محل مورد نظر اعزام و یک نفر دراین زمینه دستگیر و حدود ۱۲۰ کیلوگرم حشیش کشف شد.

 

13950905000796_photoaکاهش ۳۵ درصدی حریق در چهارمحال و بختیاری

فارس- چهارمحال و بختیاری: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری از کاهش ۳۵ درصدی حریق در این استان خبر داد.

علی محمدی‌مقدم امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: امسال تعداد حریق نسبت به سال گذشته در استان چهارمحال و بختیاری ۳۵ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری بیان داشت: سطح آتش‌سوزی در استان امسال ۴۰ درصد کاهش را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

وی با تأکید بر اینکه منابع طبیعی استان در حال حاضر پنج راهبرد اصلی را دنبال می‌کند، افزود: حفاظت مشارکتی، مدیریت جامع منابع طبیعی، پیشگیری از ایجاد حریق، جنگل‌کاری اقتصادی و ایجاد تشکل‌ها و صندوق‌ حمایت از منابع طبیعی راهبردهای این دستگاه اجرایی است.

 

31طلب ۱۳۷۰ میلیارد تومانی شهرداری تبریز از اشخاص حقیقی و دستگاه‌های اجرایی

تابناک- آذربایجان شرقی: شهردار تبریز مطالبه شهرداری از اشخاص و بخش‌های مختلف دولتی را بالغ بر ۱۳۷۰ میلیارد تومان خواند و گفت: علی‌رغم این مطالبه، شهرداری تبریز، هر جا بارقه‌ای برای توسعه و آبادانی شهر متصور بوده، ورود پیدا کرده‌ است.

صادق نجفی، در نشست مشترک با معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی، رئیس شورای اسلامی شهر و معاونان و مدیران شهرداری تبریز، با اشاره به این‌که شهرداری تبریز بالغ بر ۱۳۷۰ میلیارد تومان از دولت و اشخاص مطالبه دارد، اظهار داشت: از این میان، حدود ۱۲۰۰ میلیارد تومان مربوط به بدهی دستگاه‌های مختلف دولتی و ۱۷۰ میلیارد تومان نیز مربوط چک های وصول‌نشده اشخاص است.
شهردار تبریز متذکر شد: در سه سال اخیر، شهرداری تبریز بدون چشم‌داشت در خصوص منافع سازمانی، نقش اصلی را متن مدیریت هماهنگ شهری داشته و ظرفیت‌ها و قابلیت‌های خاص خود را بی‌وقفه در خدمت توسعه شهر قرار داده است.

وی در عین حال، بر لزوم اتخاذ روش‌های موثر برای تحقق مطالبات شهرداری تاکید کرد و افزود: با توجه به وضعیت اقتصادی کسب و‌کار و شرایط خاص اقتصادی در جامعه، پیگیری مطالبات شهرداری از اشخاص حقیقی، باید با تعریف مشوق‌ها و تسهیلات لازم، همراه باشد.

نجفی گفت: با وجود هزینه‌های چشمگیر و درآمدهای محدود اداره شهر، پیگیری مطالبات شهرداری از شهروندان باید با ملاحظه وضعیت اقتصادی جامعه باشد.

شهردار تبریز با بیان این که بخش قابل‌توجهی از این مطالبات شامل چک‌های وصول‌نشده است، متذکر شد: معاونت مالی و اداری، باید با تشکیل جلسات مستمر با شهرداری‌ها و حوزه‌های مالی سازمان‌ها و شرکت‌ها، می‌تواند راهبردهایی را تعریف کند که چک‌های مورخه‌های آتی، با لحاظ برخی تخفیفات، سریع‌تر از موعد مقرر وصول شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم مدیریت هزینه‌ها و بهینه‌سازی منابع و امکانات تاکید کرد و افزود: برنامه‌و بودجه سال آینده، با لحاظ کاهش هزینه‌های اجرایی و تعریف بسترهای مشارکتی، طراحی شده و تحقق اهداف آن، نیازمند مدیریت محتوایی شهرداران مناطق است.

شهردار تبریز خطاب به شهرداران مناطق خاطرنشان کرد: فضای مساعدی را که با همکاری مدیریت استان و شورای محترم، قدر بدانید و فراتر از عادت‌های مدیریتی، اهداف تحول و توسعه مناطق حوزه خود را مد نظر قرار دهید.

نجفی با بیان این‌که مناطق تازه‌تاسیس ۱۱ و ۱۲ طبق پیش‌بینی‌های قبلی، رویکرد هوشمندسازی را به خوبی در پیش گرفته است، افزود: با ورود حوزه‌های دیجیتالی و مجازی به عرصه شهرسازی و عملیاتی شهر، نقش موثر کاهش اقدامات دستی در تکریم ارباب رجوع و تسهیل اداره شهر به خوبی مشخص خواهد شد؛ این رویکرد باید در یک برنامه زمان‌بندی، به سایر مناطق شهر نیز انتقال بیابد.

 

57413815درگذشت یکی دیگر از دانش آموزان سانحه رانندگی در رودان

ایسنا- هرمزگان: متاسفانه شب گذشته(۱۸ دی) عفت عبیری دانش آموز مصدوم شده در سانحه واژگونی خودرو سواری شخصی دانش آموزان محور کهنوج به رودان بعلت شدت جراحات وارده در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس دارفانی را وداع گفت.

صبح گذشته(شنبه ۱۸دی) سانحه تلخ و اسفبار واژگونی خودروی شخصی حامل پنج دانش آموز رودانی که از روستای برنطین عازم مدارس مرکز شهر بودند، جامعه فرهنگیان و دانش آموزی شهرستان را متاثر ساخت، که متاسفانه در این حادثه دو تن از دانش آموزان به نام های معصومه ضیاء نژاد دانش آموز سال سوم رشته تجربی دبیرستان بعثت و علیرضا صالحی دانش آموز پایه ششم دبستان پسرانه(شاهد) شهید سهرابی بعلت شدت جراحات وارده به سرو گردن، در نخستین دقایق وقوع این سانحه جان باختند.

احمد رحیمی پور، مدیر آموزش و پرورش رودان به همراه معاون فرماندار در نخستین دقایق انتقال دانش آموزان مصدوم این سانحه به بیمارستان، با حضور در بخش اورژانس بیمارستان امام علی (ع) از نزدیک در جریان رسیدگی به وضعیت مصدومین قرار گرفتند و بنابر اظهارات پژشک معالج اورژانس بر تسریع در رسیدگی و اعزام مصدومین سید محمدحسین صابر و عفت عبیری به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس جهت تکمیل مراحل درمانی تاکید کردند.

دو دانش آموز مصدوم شده این سانحه در ساعت ۱۰ صبح روز شنبه ۱۸ دی ماه پس از انجام مراحل درمانی مقدماتی، جهت مداوا به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس منتقل شدند و آیدا مقتدری دیگر دانش آموز مصدوم شده این سانحه و همچنین راننده خودرو؛ در بیمارستان امام علی (ع) رودان بستری هستند که وضعیت حیاتی آنان ثابت و رو به بهبود است.

اما متاسفانه شبانگاه ۱۸دی ماه، در کمال ناباوری خبر در گذشت عفت عبیری دانش آموز مصدوم این حادثه در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس، غم و اندوهی مضاعف؛ جامعه فرهنگیان و دانش آموزی رودان را فرا گرفت.

سید محمدحسین صابر دیگر مصدوم این سانحه نیز با ضریب هوشی “هفت” در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان شهید محمدی بندرعباس بستری است.

 

139501161457327667452894قاتل فراری پس از ۳۱ سال در مشهد دستگیر شد

تسنیم- خراسان شمالی: رئیس پلیس آگاهی استان خراسان شمالی گفت: فردی که در سال ۱۳۶۴ در یک نزاع و درگیری، فردی را به قتل رسانده بود، با تلاش مأموران پلیس آگاهی استان در مشهد شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ رضا عرب زاده اظهار داشت: در پی وصول دستوری از دادیاری اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب بجنورد مبنی بر دستگیری فردی به هویت «غ.الف» به اتهام قتل عمد، در بررسی محتویات پرونده حکایت از آن داشت که در تیرماه سال ۱۳۶۴ یک مورد نزاع و درگیری دسته‌جمعی بین اهالی روستای کهنه قوچان رخ‌داده که دراین‌بین شخصی به هویت معلوم براثر شدت ضربات وارده به ناحیه سر دچار ضربه‌مغزی شده و در بیمارستان فوت می‌کند.

سرهنگ عرب زاده تصریح کرد: در این رابطه چهار نفر از عوامل اصلی نزاع شناسایی و دستگیر شدند و با انجام تحقیقات از اهالی و شاهدان حاضر درصحنه، متفقاً اعلام داشتند یکی از عوامل نزاع به هویت «غ.الف» با واردکردن ضربه چوب به سر مرحوم وی را به قتل رسانده است.

وی بابیان اینکه خود متهم اعلام کرده زمانی که به صحنه رسیده دعوا تمام‌شده بود و سایر متهمان دستگیرشده نیز اعلام داشتند «نمی‌دانند چه کسی ضربه را به مقتول وارد کرده است»، تصریح کرد: بازپرسی قوچان قرار بازداشت متهمان دستگیرشده را صادر که هیچ‌یک از آن‌ها ارتکاب قتل عمد را نپذیرفته و صرفاً به حضور در نزاع و درگیری اقرار داشتند.

رئیس پلیس آگاهی استان خراسان شمالی همچنین خاطرنشان کرد: در تاریخ تیرماه سال ۱۳۷۲ متهم «غ.الف» با اخذ وثیقه آزاد شد و تحقیقات در این مورد ادامه داشته تا اینکه در سال ۱۳۷۷ با دعوت از متهمان و حضور آن‌ها در دادگاه، قرار وثیقه متهم «غ.الف» به‌قرار بازداشت موقت تبدیل که متهم به‌محض اطلاع از حکم صادره از دادگاه خارج و از همان زمان متواری است.

سرهنگ عرب زاده بابیان اینکه در نهایت دادگاه متهم «غ.الف» را به قصاص نفس محکوم می‌کند، افزود: با ارجاع پرونده به پلیس آگاهی، اقدامات اطلاعاتی و میدانی آغاز، درنهایت مشخص شد فرزندان متهم در مشهد در حال درس خواندن می‌باشند که با استعلام به‌عمل‌آمده آدرس آن‌ها شناسایی و مأموران با اخذ نیابت قضائی به شهرستان مشهد اعزام و متهم را شناسایی و دستگیر کردند.

upna
لینک کوتاه : http://upna.ir/?p=21758
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. come here گفت:

    QINI2H Very good info. Lucky me I ran across your blog by chance (stumbleupon). I have saved as a favorite for later!

دیدگاه شما