موافقت با “معافیت مشمولان غایب” مصوبه هیات دولت است
موافقت با “معافیت مشمولان غایب” مصوبه هیات دولت است

در حالی انتشار خبری مبنی بر "معافیت مشمولان غایب" کذب عنوان شده است که این موضوع از مصوبات اخیر هیات دولت در لایحه بودجه سال آینده خواهد بود.     به گزارش یوپنا،هیات دولت در جریان بررسی و تصویب احکام بودجه در جلسه عصر یکشنبه هفته جاری با "معافیت کلیه مشمولان خدمت وظیفه عمومی با […]

در حالی انتشار خبری مبنی بر "معافیت مشمولان غایب" کذب عنوان شده است که این موضوع از مصوبات اخیر هیات دولت در لایحه بودجه سال آینده خواهد بود.

 

 

به گزارش یوپنا،هیات دولت در جریان بررسی و تصویب احکام بودجه در جلسه عصر یکشنبه هفته جاری با "معافیت کلیه مشمولان خدمت وظیفه عمومی با پرداخت جریمه مدت زمان غیبت" موافقت کرد. البته صحت این خبر چندان مورد تایید جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح قرار نگرفته و وی در این رابطه توضیحاتی ارائه کرده است.

 

 

سردار کمالی گفته که "فراهم شدن امکان پرداخت جریمه برای کلیه مشمولان سربازی" کذب است.

 

 

وی البته در رابطه با پرداخت جریمه ریالی نیز توضیح داده است که" در دولت بحثی مطرح شد مبنی بر اینکه امکان پرداخت جریمه ریالی در سال آینده برای کدام گروه از مشمولان غایب فراهم شود. یک نظر بر این بود که باید مدت غیبت حداقل پنج سال و بیشتر از آن باشد و نظر دیگر بر این بود که باید مدت غیبت از سربازی حداقل ۸ سال و بیشتر از آن یعنی معادل شرایط فعلی باشد که در دولت نظر بر روی ۵ سال بود که البته این موضوع مورد تایید و هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح نیست."

 

 

این در حالی است که با وجود مصوبه هیات دولت برای بودجه سال آینده مبنی بر موافقت با "معافیت کلیه مشمولان خدمت وظیفه عمومی با پرداخت جریمه مدت زمان غیبت "، پیگیری این موضوع از سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز حاکی از تایید چنین مصوبه ای است.

 

 

آنطور که یکی از مقامات مسئول در سازمان مدیریت و برنامه ریزی به ایسنا توضیح داده است، طرح موضوع معافیت مشمولان غایب در جلسه بررسی لایحه بودجه که وزیر دفاع نیز در آن حضور داشت تصویب شده است.

 

 

به گفته وی تایید نهایی این مصوبه نیازمند تایید مقام معظم رهبری خواهد بود. این در حالی است که شرایط اجری مصوبه معافیت مشمولان غایب در سال آینده به مانند سال جاری است.