بجنوردی، شاهرودی، تسخیری، علم الهدی و علوی برای نمایندگی خبرگان ثبت نام کردند
بجنوردی، شاهرودی، تسخیری، علم الهدی و علوی برای نمایندگی خبرگان ثبت نام کردند

در سومین روز از ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری آیت‌الله تسخیری با مراجعه به وزارت کشور برای کاندیداتوری در این انتخابات ثبت نام کرد.

به گزارش یوپنا، سومین روز از ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان همزمان در وزارت کشور و فرمانداری‌های سراسر کشور از ساعت ۸ صبح آغاز شد، که در اولین ساعات این روز از ثبت نام داوطلبان نمادگی خبرگان رهبری آیت‌الله تسخیری برای کاندیداتوری از حوزه انتخابیه تهران در این انتخابات ثبت نام کرد.

آیت الله بجنوردی نیز در سومین روز ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان با حضور در ستاد انتخابات کشور برای کاندیداتوری در انتخابات دوره پنجم مجلس خبرگان ثبت نام کرد.

همچنین نماینده آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد نیز با حضور در فرمانداری مشهد به نمایندگی از آیت الله علم الهدی برای ثبت نام وی از حوزه انتخابیه خراسان رضوی در انتخابات خبرگان اقدام کرد.

حجت الاسلام سیدعلی هاشمی شاهرودی پسر آیت الله شاهرودی نیز با حضور در فرمانداری قم به نمایندگی از آیت الله شاهرودی برای کاندیداتوری در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان از حوزه انتخابیه مشهد ثبت نام کرد.

آیت‌الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان و عضو چهار دوره مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه گلستان مجددا برای انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری ثبت نام کرد.

آیت الله احمد بهشتی از اعضای مجلس خبرگان رهبری نیز روز شنبه با حضور در محل ثبت نام برای نامزدی انتخابات خبرگان رهبری در فرمانداری قم، برای حوزه انتخابیه استان فارس ثبت نام کرد.

‌آیت الله محمد مؤمن هم امروز شنبه در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان ثبت نام کرد.

آیت‌الله شاهچراغی نماینده دو دوره مجلس خبرگان رهبری نیز در سومین روز ثبت‌نام داوطلبان مجلس خبرگان رهبری با حضور در فرمانداری سمنان کاندیداتوری خود را برای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری اعلام کرد.

آیت الله حسینی شاهرودی، حجت‌الاسلام بهرام شجاعی ،محسن برهان و بابک محضری از دیگر افرادی بودند که در نیمروز اول سومین روز ثبت کاندیداهای مجلس خبرگان در این انتخابات ثبت نام کردند.

آیت‌الله ابراهیم امینی نماینده‌ دوره‌های اول تا سوم استان چهار محال و بختیاری در مجلس خبرگان برای کاندیداتوری در دور بعدی این مجلس ثبت نام کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین علوی وزیر اطلاعات نیز عصر امروز با حضور در ستاد انتخابات کشور برای کاندیداتوری در مجلس خبرگان پنجم، پبت نام کرد.

حجت‌الاسلام سید علی حسینی اشکوری نیز پیش از ظهر امروز برای کاندیدا شدن در مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه گیلان در وزارت کشور ثبت نام کرد.

محمد تقی رهبر هم با حضور در ستاد انتخابات کشور برای کاندیداتوری انتخابات مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه تهران ثبت نام کرد.

میرفخرالدین موسوی نماینده دور سوم مجلس خبرگان نیز امروز برای پنجمین دور مجلس خبرگان، اعلام کاندیداتوری کرد.

علی‌اصغر ناصربخت معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری تهران در سومین روز ثبت نام خبرگان اعلام کرد:در دو روز گذشته ۱۶ نفر برای نامزدی در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه تهران ثبت‌نام کردند که سه نفر آنها شاخص هستند.

دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: تاکنون در سراسر کشور ۱۲۱ نفر برای انتخابات خبرگان رهبری ثبت‌نام کرده‌اند.

همچنین محمد حسین مقیمی رئیس ستاد انتخابات کشور، گفت:تا ساعت ۱۵ امروز نیز ۱۴۱ نفر برای مجلس خبرگان ثبت‌نام کرده‌اند که ۹۲ نفر آن‌ها پرونده خود را تکمیل کردند و ۴۹ نفر نیز در حال تکمیل پرونده خود هستند.

در آخرین لحظات سومین روز ثبت نام کاندیداهای خبرگان و اولین روز ثبت نام برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی حجت‌الاسلام علوی با حضور در وزارت کشور جهت ثبت نام در انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان اقدام کرد.

در پایان سومین روز ثبت نام کاندیداهای نمایندگی دوره پنجم مجلس خبرگان اعلام شد که ۱۴۷ نفر برای شرکت در این انتخابات در کل کشور ثبت‌نام کردند.

ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری از روز پنج‌شنبه (۲۶ آذر) در وزارت کشور و فرمانداری‌های سراسر کشور آغاز شده و تا چهارشنبه (۲ دی) ادامه می‌یابد.