تساوی استقلال خوزستان ۱ – ۱استقلال که به نفع پرسپولیس رقم خورد
تساوی استقلال خوزستان ۱ – ۱استقلال که به نفع پرسپولیس رقم خورد

در آخرین بازی هفته بیست و چهارم بازی جذاب و دیدنی استقلال تهران و استقلال خوزستان با نتیجه ۱-۱ به پایان رسید، نتیجه ای به نفع سرخ های پایتخت. استقلال با این تساوی در صدر جدول باقی ماند. در آخرین بازی و البته مهم ترین بازی هفته بیست و چهارم دو تیم هم خانواده استقلال […]

در آخرین بازی هفته بیست و چهارم بازی جذاب و دیدنی استقلال تهران و استقلال خوزستان با نتیجه ۱-۱ به پایان رسید، نتیجه ای به نفع سرخ های پایتخت. استقلال با این تساوی در صدر جدول باقی ماند.

در آخرین بازی و البته مهم ترین بازی هفته بیست و چهارم دو تیم هم خانواده استقلال خوزستان و استقلال تهران در ورزشگاه غدیر به مصاف هم بروند، باید دید مصاف تفکرات ویسی و مظلومی دو مربی خوزستانی این تیم ها چه نتیجه ای خواهد داشت.هفته بیست و چهارم لیگ برتر؛ 

ورزشگاه: غدیر اهواز؛ تعداد تماشاگران:  30 هزار نفر

داور : اشکان خورشیدی – آرمان اسعدی – سعید قاسمی – حسین زاهدیفر – ناظر: جواد تقی پور

استقلال خوزستان:

سرمربی: فرناندو خسوس، پیمان شیرزادی، کولی بالی، عقیل کعبی، دانیال ماهینی، میثم دورقی، حکیم نصاری (فیلیپ برتولدو  81)، علی اصغر عاشوری (فرشاد سالاروند ۵۶)، فرشاد جانفزا (امید سینگ ۶۶)، حسن بیت سعید و رحیم زهیوی

سرمربی: عبدالله ویسیاستقلال تهران:وحید طالب‌لو، میلاد فخرالدینی، هرائر مگویان، حنیف عمران‌زاده، میثم مجیدی، امید ابراهیمی، عادل شیحی، فرشید اسماعیلی (خرسند نیا  77)، خسرو حیدری (بهنام برزای ۶۲)، محسن کریمی (مهدی مومنی ۸) و پروپئیچ 

سرمربِی:پرویز مظلومی 

 

اخطار خسرو حیدری (۲۷) – پروپئیچ  (65) از استقلالحکیم نصاری (۳۰) – دانیال ماهینی (۵۵) – کولی بالی (۸۸) از استقلال خوزستان

شرح گل۰-۱(استقلال تهران – دقیقه ۳۲): ضربه آزاد استقلالی های تهران پس از چند رفت وب برگشت به خسرو حیدری رسید و سانتر خسرو حیدری را میثم مجیدی با یک ضربه سر به گل تبدیل کرد تا به تیم سابقش گلزنی کند.۱-۱(استقلال خوزستان – دقیقه ۷۳): پاس حکیم نصاری در میانه میدان به فرشاد سالاروند رسید،وی از راه دور ضربه ای فوق العاده ای زد تا بازی به تساوی کشیده شود.

شرح بازی: دیدار تیم‌های فوتبال استقلال خوزستان و استقلال تهران با نتیجه مساوی یک بر یک خاتمه پیدا کرد.

استقلال خوزستان بازی را تهاجمی آغاز کرد و همان ۱۰ دقیقه ابتدایی صاحب دو موقعیت گلزنی شد اما واکنش‎های وحید طالب‎لو مانع از پیش افتادن تیم میزبان شد. طالب‎لو ابتدا ارسال عاشوری که با ضربه سر اشتباه عمران‎زاده در حال ورود به دروازه استقلال بود را با یک واکنش سریع دفع کرد و سپس مانع از به ثمر رسیدن شوت پای چپ حکیم نصاری شد تا استقلال تهران از دو خطر جدی در امان بماند.

پرویز مظلومی در همان دقیقه هشتم به‎دلیل مصدومیت محسن کریمی دست به یک تغییر اجباری زد و مهدی مومنی را روانه میدان کرد تا با این تعویض یک تغییر تاکتیکی هم در تیم میهمان به‎وجود بیاید. یاران استقلال پس از تحمل فشار دقایق ابتدایی استقلال خوزستان، بازی را به میانه زمین کشاندند و با پاس‎ها پرتعداد در این منطقه و انتقال توپ به سمت راست، سعی در استفاده از حرکات ترکیبی فخرالدینی، حیدری و عادل شیحی داشتند که در دقیقه ۳۲ از همین نقطه موفق به پایه‎گذاری گل میثم مجیدی شدند.

استقلال خوزستان پس از دریافت این گل باز هم در حالت تهاجمی قرار گرفت و فشار زیادی را در حدفاصل دقایق ۳۵ تا ۴۵ نیمه اول به تیم تهرانی وارد کرد و در دو نوبت از روی ضربات راه دور فرشاد جانفزا و حکیم نصاری خطرناک ظاهر شد اما نتوانست به گل تساوی برسد. یاران استقلال تهران هم که به‎خوبی در کارهای دفاعی مشارکت می‎کردند، در چهار دقیقه وقت تلف شده نیمه نخست، دوبار روی ضدحملات به محوطه جریمه تیم میزبان نفوذ کردند که این نفوذها حاصلی در پی نداشت و بازی در خاتمه این نیمه با همان تک گل میثم مجیدی به پایان رسید.

نیمه دوم را استقلال خوزستان به‎مانند نیمه نخست تهاجمی آغاز کرد ولی در دقیقه ۵۰ در یک ضدحمله سریع تا آستانه دریافت گل دوم پیش رفت که ضربه خسرو حیدری به تیر عمودی دروازه استقلال خوزستان برخورد کرد و به زمین بازگشت تا یاران ویسی با این شوک متوجه ضدحملات خطرناک تیم میهمان باشند.

استقلالی‎های میزبان پس از هدر رفتن موقعیت گلزنی خسرو حیدری، بار دیگر بر بازی مسلط شد و دست به حمله زد. در دقیقه ۵۸ یک فرصت عالی گلزنی نصیب استقلال خوزستان شد ولی ضربه سر فرشاد جانفزا با واکنش عالی وحید طالب‎لو از دهانه دروازه استقلال تهران بیرون کشیده شد و در دقیقه ۷۰ رحیم زهیوی مهاجم استقلال خوزستان یک فرصت صددرصد گلزنی را از دست داد. فشار شاگردان ویسی سرانجام در دقیقه ۷۲ نتیجه داد و فرشاد سالاروند بازیکن تازه‎نفس خط میانی استقلال خوزستان دروازه تیم میهمان را با یک ضربه از راه دور فرو ریخت تا بازی در دقایق پایانی به اوج حساسیت برسد.

یاران استقلال خوزستان در دقیقه ۷۵ فرصت زدن گل برتری را پیدا کردند ولی ضربه حکیم نصاری پس از برخورد به بدن مدافع استقلال تهران راهی کرنر شد. در سایر دقایق مسابقه هم فشار شاگردان ویسی ادامه یافت و بازیکنان استقلال تهران ضمن مقابله با فشار یاران میزبان چشم به تک حملات طراحی شده در قلب دفاعی استقلال خوزستان داشتند که در دقیقه ۸۹ ضربه سر حنیف عمران‎زاده به‎شکل خطرناکی از بالای دروازه فرناندو خسوس عبور کرد تا نتیجه تساوی پابرجا بماند.

این دیدار در نهایت با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید تا تغییری در دو تیم در جدول ایجاد نشود.

اتفاق ویژه: تساوی بین برادران آبی در شهر دوم آبی ها به نفع پرسپولیسی شد که توانسته بود ۱۰ نفره سیاه جامگان را شکست دهد. استقلال تهران با تساوی در دیدار امروز با ۴۴ امتیاز صدرنشین باقی ماند و استقلال خوزستان با ۴۳ امتیاز در جایگاه دوم ماندگار شد. هم اکنون پرسپولیس با ۴۲ امتیاز در جایگاه سوم قرار دارد.

بهترین بازیکن: در تیم استقلال خوزستان حکیم نصاری و در تیم استقلال تهران عادل شیحی بازی قابل قبولی از خود در دو تیم نشان دادند و می توان بهترین های هر دو تیم این دو را دانست.