یورش پرسپولیس ۱۰ نفره به صدر جدول لیگ برتر
یورش پرسپولیس ۱۰ نفره به صدر جدول لیگ برتر

پرسپولیس ۳ – سیاه‌جامگان ۲؛ برد  پرسپولیس در یکی از عجیب ترین بازی های خود در این فصل و در حالی که معمولا در زدن گل خساست داشت اینبار ۱۰ نفره موفق شد سیاه جامگان را با ۳ گل شکست دهد و همچنان در جمع مدعیان باقی بماند.     پرسپولیس با یک یار کمتر عقب […]

پرسپولیس ۳ – سیاه‌جامگان ۲؛ برد 

پرسپولیس در یکی از عجیب ترین بازی های خود در این فصل و در حالی که معمولا در زدن گل خساست داشت اینبار ۱۰ نفره موفق شد سیاه جامگان را با ۳ گل شکست دهد و همچنان در جمع مدعیان باقی بماند.

   

پرسپولیس با یک یار کمتر عقب ماندگی یک گله خود را جیران کرد و به پیروزی رسید تا در رده سوم خود را ثثبیت کند.

استادیوم آزادی     تماشاگر: بدون تماشاگر
داور: سعید بخشی زاده – حسن یوسفی – علی اکبر عظیم پور – علی صفایی – ناظر: حسین عسگری

اخطار:
علی علیپور(۳۲) پرسپولیس
حسین کریمی(۴۵) سیاه‌جامگان

اخراج:
سوشا مکانی (۵۹) پرسپولیس

پرسپولیس

 سوشا مکانی، لوکا ماریچ، مایکل اومانیا، رامین رضاییان، محمد انصاری، کمال کامیابی نیا، محسن مسلمان، احمد نوراللهی(۶۰ لوبانوف)، علی علیپور(۸۶ مهرداد کفشگری)، امید عالیشاه(۸۸ رضا نورمحمدی) و مهدی طارمی
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

سیاه‌جامگان

محمدحسن عین افشار، کیل کنویا، میثم حسینی، مهدی جعفرپور، رضا شربتی، مصطفی احمدی، میلاد نوری، حمیدرضا علی عسگری، علی رضا نقی زاده، حسین کریمی(اولو کورده ۵۵) و ایمان موسوی
سرمربی: فرهاد کاظمی

شرح بازی:
پرسپولیسی ها که شروع سردرگم و بدون برنامه ای را داشتند اسیر بازی هجومی و با انگیزه تیم مهمان شدند و در دقیقه پنج تعلل مدافعان و لایی خوردن سوشا مکانی باعث شد تیم مهمان توسط حسین کریمی به گل برتری دست پیدا کند.
بعد از این گل پرسپولیسی ها تلاش کردند به بازیشان نظم بدهند شاید بتوانند خود را به دروازه حریف نزدیک کنند اما نتوانستند بازی مورد انتظار را ارائه دهند اما در دقیقه ۴۱ مهدی طارمی مزد سماجتش را گرفت و توانست با فرار از بین مدافعان سیاه جامگان گل تساوی را به ثمر برساند.
با شروع نیمه دوم اتفاق مثبتی در بازی پرسپولیس رخ داد و این تیم که به نظر می رسید با افت بدنی مواجه شده است، بدون حضور تماشاگرانش انگیزه لازم را نداشت و نتوانست بازی خوبی را از خود ارائه کند. در دقیقه ۵۸ پاس های کوتاه سیاه جامگان پشت محوطه جریمه سرخپوشان با یک پاس عمقی از روی خط دفاعی همراه شد و حمیدرضا علی عسگری را در موقیعت تک به تک قرار داد که سوشا مکانی با بی احتیاطی از دروازه خارج شد و با خطایی که روی وی انجام داد یک پنالتی به حریف هدیه داد و اخراج شد.
پس از چند دقیقه توقف بازی به خاطر ورود لوبانف به زمین، ضربه پنالتی را میثم حسینی برخلاف جهت حرکت این دروازه بان به گل تبدیل کرد. پس از این گل بازهم پرسپولیس حملاتی را روی دروازه حریف انجام داد و در دقیقه ۷۰ همکاری خوب علیپور با طارمی باعث شد علیپور گل دوم را وارد دروازه حریف کند.
پرسپولیس در دقیقه ۸۰ می توانست گل سوم را هم وارد دروازه حریف کند اما ضربه مهدی طارمی را دروازه بان سیاه جامگان به کرنر فرستاد. این ضربه کرنر در یک رفت و برگشت و دو دقیقه بعد منجر به گل سرخپوشان شد. در دقیقه ۸۲ ارسال امید عالیشاه ازز جناح چپ را مهدی طارمی با ضربه سر به گل سوم سرخپوشان تبدیل کرد.

برترین بازیکن زمین:

مهدی طارمی با به ثمر رساندن دو گل تیمش نقش پررنگی در این برد از خود به جا گذاشت و بعد از هفته ها نیز موفق شد در ترکیب پرسپولیس گل بزند. طارمی که بعد از نیمکت نشینی در پرسپولیس و تیم ملی شرایط جدیدی برای خود تعریف کرده است اکنون بار دیگر به مهاجم گلزن پرسپولیس تبدیل شده که برانکو می تواند به او اعتماد کند.
در کنار مهدی طارمی، حمید علی عسگری نیز با یک پاس گل و گرفتن یک پنالتی اخراج برای تیمش یکی از خوب های سیاه جامگان بود که با شکست تیمش نتوانست به خواسته اش دست یابد.