ازبک ها مغلوب قدرت و تاکتیک ایران
ازبک ها مغلوب قدرت و تاکتیک ایران

شاگزدان گل محمدی که تنها تیم بدون شکست ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا محسوب می شوند، پس از دو تساوی و یک پیروزی و بدون گل خورده، در چهارمین بازی خود در برابر بنیادکار ازبکستان قرار می گیرند و بدون شک شاگردان گل محمدی به دنبال این هستند تا کسب امتیاز در مقابل این تیم […]

شاگزدان گل محمدی که تنها تیم بدون شکست ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا محسوب می شوند، پس از دو تساوی و یک پیروزی و بدون گل خورده، در چهارمین بازی خود در برابر بنیادکار ازبکستان قرار می گیرند و بدون شک شاگردان گل محمدی به دنبال این هستند تا کسب امتیاز در مقابل این تیم خود را به رده اول جدول گروه دوم برسانند.

ذوب آهن ایران:

محمد رشید مظاهری، هادی محمدی، وحید محمدزاده، ولید اسماعیل، علی حمام، قاسم حدادی فر، مهدی مهدی پور، دانیال اسماعیلی فر، مهدی رجب زاده، احسان پهلوان و کاوه رضایی 

سرمربی: یحیی گل محمدی 

بنیادکار ازبکستان:

زوخوروف، بولجات، شوراخمدوف، آشاماتوف، کومیلوف، آلمپیجویچ، ساتو، شوکوروف، خامداموف، نسیم اف، شومورودوف

سرمربی: سرگئی لوشان
گل:
وب آهن ١ بنیادکار ٠ (دقیقه ٣، دانیال اسماعیلی فر): ذوبی ها خیلی زود توانستند به گل برسند، پاس احسان پهلوان را دانیال اسماعیلی فر بیرون از محوطه جریمه حریف دریافت کرد و پس از چند گام و ورود به محوطه ضربه محکم خود را روانه گوشه دروازه حریف کرد و به این ترتیب گل اول این بازی را رقم زد.
ذوب آهن ۲ بنیادکار ۰ (دقیقه ۳۴، وحید محمدزاده): کرنر ارسالی از جناح راست را مدافع پیش تاخته ذوبی ها به زیبایی وارد دروازه حریف کرد، ضربه سر وحید محمدزاده آنقدر محکم و فنی بود که کاری از دست زوخوروف برنیاید.
ذوب آهن ۳ بنیادکار۰ (دقیقه ۵۰، مهدی رجب زاده): یک و دوی دیدنی حدادیفر و کاوه رضایی باعث شد تا مهاجم ذوبی ها از کناره محوطه و نزدیک خط اوت توپ را با یک پاس عرضی به رجب زاده برساند و کاپیتان ذوب آهنی ها نیز در حالی که بازیکنی را روبروی خود نمی دید دروازه خالی از دروازه بان ازبکستانی ها را برای بار سوم باز کرد.
ذوب آهن ۴ بنیادکار ۰ (دقیقه ۶۹، کاوه رضایی): فرار دیدنی رضایی از کمند مدافع حریف باعث شد تا او با استفاده از سرعت خود با دروازه بان حریف تک به تک شود و با ضربه ای دقیق گل زیبای خود را به ثمر برساند

ذوب آهن ۴ بنیادکار ۱ (دقیقه ۷۷، ساتو مینوری): حمله خطرناک بنیادکاری ها توسط مینوری آغاز شد و نسیم اف پاس وی را با ضربه سر به سمت دروازه ذوبی ها زد اما مظاهری با واکنشی فوق العاده این توپ را برگشت داد، در برگشت و با شوت راه دور تیز دروازه ذوبی ها لرزید و توپ ریباند را ساتو مینوری با ضربه سر وارد دروازه ذوبی ها کرد.

ذوب آهن ۵ بنیادکار ۱ (دقیقه ۸۷، مرتضی تبریزی): کاپیتان این دقایق ذوبی ها پشت مدافعان حریف صاحب توپ و پس از حرکت پا به توپ با ضربه ای به موقع توپ از کنار دروازه بان حریف وارد دروازه کرد.

دوب آهن ۵ بنیادکار ۲ (دقیقه ۸۹، نورماتوف): تنها کرنر ازبکستانی ها در آخرین دقیقه بازی روی دروازه ذوب آهنی ها با ضربه بازیکن تعویضی این تیم دروازه مظاهری برای دومین بار باز شد.

 

دقایق حساس:
 

دقیقه ۱۷: شوکوروف از پشت محوطه ذوبی ها اولین موقعیت خطرناک را روی دروازه این تیم ایجاد کرد اما شوت او را رشید مظاهری مهارکرد.
دقیقه ۲۱: فرار کاوه رضایی از بین مدافعان بنیادکار چیزی نمانده بود تا او را با دروازه بان حریف تک به تک کند اما زوخوروف زودتر از او به توپ رسید و این ضربه را مهارکرد.
دقیقه ۲۵: ارسال ذوبی ها از جناح راست با ضربه سر خطرناک کاوه رضایی روبه رو شد اما باز هم دروازه بان حریف این موقعیت را از آن خود کرد
دقیقه ۳۰: یک شوت دیگر از بازیکنان بنیادکار البته این بار از فاصله دور به سمت دروازه ذوب آهن روانه شد اما این توپ نیز از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۳۸ علی حمام پشت محوطه جریمه به توپ رسید و پاس رو به بیرون هم بازیان خود را دریافت کرد اما ضربه او از کنار دروازه حریف به بیرون رفت.
دقیقه ۴۲ شومورودوف با پاس ارسالی هم بازیانش دروازه ذوبی ها را تهدید کرد اما توپ او با فاصله کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۶۱ خامداموف تنها موقعیت ازبکستانی ها را در نیمه دوم روی دروازه ذوبی ها به وجود آورد اما شوت او از بالای دروازه مظاهری به بیرون رفت.
دقیقه ۶۲ کاوه رضایی بازهم به مانند گل دوم ایجاد فرصت کرد و با پاس عرضی خود دروازه حریف را تهدید کرد اما این بار رجب زاده به توپ نرسید.
دقیقه ۶۳ حمله بنیادکاری ها روی دروازه ذوبی ها خطرناک بود اما عملکرد خوب هادی محمدی باعث دفع این توپ شد.