مکان یابی اشتباه مسکن مهر کار دست دولت داد
مکان یابی اشتباه مسکن مهر کار دست دولت داد

یک کارشناس اقتصادی گفت: دولت مکان‌هایی را برای ساخت مسکن مهر در نظر گرفته است که عملا مردم حاضر نیستند برای سکونت آنجا را انتخاب کنند و با این امر فقط سرمایه ملی دفن شد. احمدرضا سرحدی کارشناس مسکن علت نارضایتی مردم از مسکن مهر را سهل‌انگاری دولت دانست و عمده مشکل آن را مربوط به […]

یک کارشناس اقتصادی گفت: دولت مکان‌هایی را برای ساخت مسکن مهر در نظر گرفته است که عملا مردم حاضر نیستند برای سکونت آنجا را انتخاب کنند و با این امر فقط سرمایه ملی دفن شد.

احمدرضا سرحدی کارشناس مسکن علت نارضایتی مردم از مسکن مهر را سهل‌انگاری دولت دانست و عمده مشکل آن را مربوط به مکان‌یابی عنوان کرد.

وی افزود: دولت مکان‌هایی را برای ساخت مسکن مهر در نظر گرفته است که عملا مردم حاضر نیستند برای سکونت آنجا را انتخاب کنند و با این امر فقط سرمایه ملی دفن شد.

این کارشناس مسکن با اشاره به اینکه دولت باید به اندازه توانش کلنگ می‌زد و کمیت را نباید فدای کیفیت می‌کرد، افزود: پیمانکاران خارجی هم نتوانستند قدمی در رفع مشکل مسکن بردارند چرا که بیشتر پروژه‌ها تحت تاثیر کمبود مواد اولیه  با تاخیر در تحویل مواجه شده اند.

سرحدی اظهار داشت: تعیین تکلیف واحدهای مسکونی مهر باید بر اساس متقاضیان اولویت بندی شود.

سرحدی در پایان تصریح کرد: دولت باید به منظور پیشگیری از به وجود آمدن مشکلات بیشتر قبل از تکمیل پروژه‌ها زیرساخت‌هایی از جمله درمانگاه، کلانتری، مسجد، مدرسه، آب و برق و گاز را تکمیل کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران