ایران از گسترش همکاری ها با کشورهای حوزه بالکان استقبال می‌کند/ ادیان الهی مخالف خشونت و تروریسم هستند
ایران از گسترش همکاری ها با کشورهای حوزه بالکان استقبال می‌کند/ ادیان الهی مخالف خشونت و تروریسم هستند

رییس جمهوری در دیار با «تومیسلاو نیکولیچ» رییس جمهوری صربستان بر استقبال جمهوری اسلامی ایران از گسترش روابط با اتحادیه اروپا و از جمله کشورهای حوزه بالکان تاکید کرد. به گزارش خبرگزاری یوپنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی امروز یکشنبه ۲۹ فروردین سال جاری در دیدار«تومیسلاو نیکولیچ» رییس جمهوری صربستان […]

رییس جمهوری در دیار با «تومیسلاو نیکولیچ» رییس جمهوری صربستان بر استقبال جمهوری اسلامی ایران از گسترش روابط با اتحادیه اروپا و از جمله کشورهای حوزه بالکان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری یوپنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی امروز یکشنبه ۲۹ فروردین سال جاری در دیدار«تومیسلاو نیکولیچ» رییس جمهوری صربستان که  در سفری غیررسمی و برای شرکت در مراسم گشایش پنجمین همایش بین المللی سمپوزیوم انجمن جهانی فدراسیون مغز و اعصاب به تهران سفر کرده است، گفت: تهران و بلگرد امکانات و توانمندی های گسترده ای دارند که می توانند از این امکانات برای گسترش همکاری ها و منافع دو ملت استفاده کنند.

رییس جمهوری در ادامه، گسترش خشونت و تروریسم را یکی از معضلات بزرگ برای منطقه و جهان برشمرد و با اشاره به برخی تلاش ها برای نسبت دادن تروریسم به ادیان، گفت: ادیان الهی و به ویژه دین مبین اسلام، مروج رحمت، اخوت و برادری در میان انسان ها و مخالف تروریسم هستند و همه باید برای مبارزه با تروریسم متحد شوند.

«نیکولیچ» رییس جمهوری صربستان نیز با ابراز علاقه به توسعه روابط با کشورمان، اظهار داشت: مقاومت سرسختانه جمهوری اسلامی ایران در دوران تحریم ها  و پیروزی در مذاکرات هسته ای، بیانگر قدرت فرهنگی و بزرگی این کشور است.

انتهای پیام