تورم عامل برنامه زدگی در کشور
تورم عامل برنامه زدگی در کشور

جلالپور گفت: تورم سبب بروز بیماری برنامه‌زدگی در کشور شده است بطوری که مدیران برنامه‌ها را رها کرده و اقتضائی عمل می‌کنند. محسن جلال‌پور رئیس اتاق بازرگانی ایران در اولین جلسه هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در سال ۹۵ گفت: سال گذشته سال سخت اقتصاد ایران بود علاوه بر اینکه نتوانستیم از رکود عبور کنیم […]

جلالپور گفت: تورم سبب بروز بیماری برنامه‌زدگی در کشور شده است بطوری که مدیران برنامه‌ها را رها کرده و اقتضائی عمل می‌کنند.

محسن جلال‌پور رئیس اتاق بازرگانی ایران در اولین جلسه هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در سال ۹۵ گفت: سال گذشته سال سخت اقتصاد ایران بود علاوه بر اینکه نتوانستیم از رکود عبور کنیم ، به خاطر افت قیمت نفت دولت توانایی پرداخت بدهی‌های خود و پیمانکاران را نیز نداشت.

وی در ادامه اظهار داشت:اقتصاد ایران نیازمند ثبات، امنیت و آرامش و انگیزه است و در حال حاضر نگرانی هایی در خصوص رقابت‌های جناحی و آسیب سیاسی‌کاری‌ها به بدنه اقتصاد وجود دارد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران در ادامه تصریح کرد: اتاق از بابت عدم اهمیت مسئولین کشوری و توسعه بخش خصوصی نیز نگران است و از دولت انتظار می رود تا همان گونه که سرمایه‌های خود را برای توسعه بخش دولتی به کار می‌گیرد از بخش خصوصی نیز جهت توسعه و کارآفرینی حمایت‌های گسترده‌ای به عمل آورد و بخش خصوصی را در برنامه‌های اقتصادی خود ارجح قرار دهد.

جلال پور عنوان کرد: در حال حاضر ارزیابی مدیران طبق برنامه صورت نمی‌گیرد و این امر می تواند ثبات را به مخاطره اندازد.

وی خاطر نشان کرد : در سال گذشته توسعه چشمگیری در بحث روابط بین‌المللی داشتیم و کشورهای مختلف برای بهره‌برداری از فرصت‌های سرمایه‌گذاری و اقتصادی در ایران پیش قدم شدند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران باشاره به تصویب جزییات برنامه بودجه سال ۹۵ در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار داریم تا نگاه ویژه‌ای در تعیین تکلیف بودجه برای پرداخت بدهی‌های دولتی به بخش خصوصی و پیمانکاران شود، همچنین کاهش فشارهای مالیاتی به بنگاه‌ها و اهمیت دادن به زنده نگه داشتن بنگاه‌های خصوصی به عنوان سرمایه ملی از دیگر انتظارات بخش خصوصی به شمار می‌آید.

وی در پایان اظهار داشت: تورم سبب بروز بیماری برنامه‌زدگی در کشور شده است بطوری که مدیران برنامه‌ها را رها کرده و اقتضائی عمل می‌کنند شاید مهمترین نیاز کشور برنامه‌زدایی باشد تا بتوان برنامه‌محور شد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران