همکاری ایران و آفریقا در زمینه اختلاط نفت خام و مایع سازی گاز
همکاری ایران و آفریقا در زمینه اختلاط نفت خام و مایع سازی گاز

حمیدرضا کاتوزیان با بیان این مطلب افزود: پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت ملی نفت آفریقای جنوبی در حوزه GTL با بستر راکتور دوغابی همکاری می کنند و بر مبنای تفاهمنامه، شرکت پترو اس ای در این زمینه در ایران سرمایه گذاری خواهد کرد. وی به همکاری در زمینه فناوریهای پالایشگاهی و سیستم اختلاط نفت خام […]

حمیدرضا کاتوزیان با بیان این مطلب افزود: پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت ملی نفت آفریقای جنوبی در حوزه GTL با بستر راکتور دوغابی همکاری می کنند و بر مبنای تفاهمنامه، شرکت پترو اس ای در این زمینه در ایران سرمایه گذاری خواهد کرد.

وی به همکاری در زمینه فناوریهای پالایشگاهی و سیستم اختلاط نفت خام (Blending) به عنوان یکی دیگر از محورهای همکاریهای پژوهش و فناوری دو طرف اشاره کرد. 

حمیدرضا کاتوزیان رئیس پژوهشگاه صنعت نفت و باکسولا جی زوین، معاون رئیس شرکت ملی نفت آفریقای جنوبی، ظهر امروز (یکشنبه، پنجم اردیبهشت ماه) در حضور روسای جمهوری ایران و آفریقای جنوبی و بیژن زنگنه وزیر نفت کشورمان، تفاهمنامه همکاری مشترکی را به امضا رساندند.

بر پایه این گزارش، پژوهشگاه صنعت نفت از مدتها پیش، مطالعه در حوزه GTL را آغاز کرده است و با توجه به پیشرفت فزاینده فناوری GTL در جهان، در تلاش برای روزآمد کردن دانش فنی و کاهش قیمت تمام شده تولید محصول  در این زمینه است.