امکان تولید فناوری بومی در صنعت پتروشیمی ایران مهیا می شود
امکان تولید فناوری بومی در صنعت پتروشیمی ایران مهیا می شود

به گزارش یوپنا، در جلسه عصر چهارشنبه شورای اقتصاد به ریاست اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری که با حضور وزیران نفت، امور اقتصاد و دارایی، نیرو و جهاد کشاورزی برگزار شد، برخی درخواستهای دستگاههای اجرایی مورد بحث و تصمیم گیری قرار گرفت. در این جلسه درخواستهای وزارت نفت بررسی شد و پس از توضیحات […]

به گزارش یوپنا، در جلسه عصر چهارشنبه شورای اقتصاد به ریاست اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری که با حضور وزیران نفت، امور اقتصاد و دارایی، نیرو و جهاد کشاورزی برگزار شد، برخی درخواستهای دستگاههای اجرایی مورد بحث و تصمیم گیری قرار گرفت.

در این جلسه درخواستهای وزارت نفت بررسی شد و پس از توضیحات بیژن زنگنه، وزیر نفت درباره ویژگیهای طرحها و نیز دلایل توجیهی، با این درخواستها به شرح ذیل موافقت شد:
– صدور مجوز سرمایه گذاری از محل منابع داخلی شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای احداث تاسیسات سوخت گیری فرودگاه ماهشهر

– صدور مجوز سرمایه گذاری از محل منابع داخلی شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای طرح تولید پروپیلن از متانول با هدف تولید تکنولوژی بومی

– صدور مجوز سرمایه گذاری از محل منابع داخلی شرکت ملی صنایع پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران برای دو طرح جدید تحت عنوان احداث خطوط لوله کنار گذر تهران و احداث خطوط لوله ۲۶ بندرعباس / سیرجان/ رفسنجان و تاسیسات مربوطه.
 در این نشست بر اساس درخواست وزارت جهاد کشاورزی قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای و پیله تر ابریشم تعیین شد.
در این جلسه همچنین با درخواست وزارت کشور مبنی بر تمدید مصوبه شورای اقتصاد جهت استفاده از تسهیلات مالی خارجی (فاینانس) برای خط ۶ شبکه راه آهن شهری تهران و حومه موافقت شد.
اصلاح جدول بازپرداخت تسهیلات مالی خارجی برای طرح مطالعه و بازسازی تاسیسات فاضلاب شهر اصفهان، اصلاح مصوبه شورای اقتصاد درخصوص احداث نیروگاه برق توسط شرکت یونیت اینترنشنال و جایگزینی نام شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی به جای شرکت توانیر از جمله درخواست های وزارت نیرو بود که پس از ارائه گزارش از سوی مهندس چیت چیان وزیر نیرو به تصویب رسید.