۱۸۰ دقیقه نفسگیر برای استقلالی‌ها و پرسپولیس
۱۸۰ دقیقه نفسگیر برای استقلالی‌ها و پرسپولیس

پرونده لیگ پانزدهم با برگزاری دو هفته دیگر به پایان خواهد رسید تا تکلیف تیم قهرمان از بین استقلال تهران، استقلال خوزستان و پرسپولیس شود. به گزارش "یوپنا"، سه تیم استقلال تهران، استقلال خوزستان و پرسپولیس اکنون در جنگی برابر از نظر امتیازی در انتظار ۱۸۰ دقیقه پایانی لیگ هستند تا مشخص شود کدام کاپیتان جام […]

پرونده لیگ پانزدهم با برگزاری دو هفته دیگر به پایان خواهد رسید تا تکلیف تیم قهرمان از بین استقلال تهران، استقلال خوزستان و پرسپولیس شود.

به گزارش "یوپنا"، سه تیم استقلال تهران، استقلال خوزستان و پرسپولیس اکنون در جنگی برابر از نظر امتیازی در انتظار ۱۸۰ دقیقه پایانی لیگ هستند تا مشخص شود کدام کاپیتان جام را بالای سر خواهد برد و باید دید از بین محسن بنگر، مهدی رحمتی و محمد طیبی به عنوان کاپیتان های تیم های مدعی کدامیک موفق تر خواهند شد.
در ادامه نگاهی خواهیم انداخت به دیدارهای باقیمانده‌ی سه تیم  در ۱۸۰ دقیقه باقی مانده که سرنوشت استقلال تهران، استقلال خوزستان و پرسپولیس را مشخص خواهد کرد.

استقلال تهران – عبور از دوست و دشمن

ستقلال تهران اکنون هم امتیاز با دو مدعی دیگر و با توجه به تفاضل گل برتر در صدر حضور دارد. آنها که خیلی زود موفق شدند از باخت برابر پرسپولیس و تبعات آن خارج شوند با کسب دو پیروزی خود را به لیگ بازگردانند تا مدعی جدی آن باشند.
استقلال البته نسبت به دو حریف دیگر خود شرایط سختی برای کسب قهرمانی خواهد داشت. آنها هفته آینده باید برابر تراکتورسازی و امیر قلعه نویی قرار گیرند. قلعه نویی که اتفاقات تلخی را فصل گذشته تجربه کرد به هیچ عنوان نمی خواهد در استادیومی که در روزهای پایانی موضع تندی علیه او داشتند دست هایش را به علامت تسلیم پایین بیاورد و از سمت دیگر تیم او اکنون مدعی کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیاست و او به دنبال به جا گذاشتن میراثی بزرگ برای تبریزی هاست.
جدال پایانی استقلال هم در قم خواهد بود. جایی که آبی پوشان باید برابر صبای قم و علی دایی قرار گیرند و پرسپولیسی ها انتظار دارند علی دایی اینبار در نقش علی منصور ظاهر شود و راه قهرمانی شان را هموار کنند. علی دایی پیش از این نیز برای آبی ها خط و نشان کشیده بود و عنوان کرده بود در هفته پایانی یقه شان را خواهد گرفت و این یک دیدار حیثیتی برای شهریار محسوب می شود.


استقلال خوزستان – نگاه‌ها به سمت یحیی گل‌محمدی

استقلال خوزستان نیز به عنوان دیگر مدعی قهرمانی لیگ پانزدهم البته روی کاغذ شانس بیشتری با توجه به حریفان پیش رویش خواهد داشت. آنها در هفته بیست و نهم به مصاف پدیده در مشهد خواهند رفت، تیمی که این روزها دغدغه سقوط و صعود در لیگ برتر را ندارد و رضا مهاجری با فراغ بال برابر آنها قرار خواهد گرفت.
در هفته پایانی اما شرایط برای جشن قهرمانی احتمالی در خوزستان بیشتر فراهم است و مگر اینکه یحیی گل محمدی به دنبال این باشد تا او نیز نقشی مانند علیمنصور برای سرخ ها ایفا کند. تقابل هفته پایانی ذوب آهن و استقلال خوزستان سخت ترین نبرد شاگردان ویسی خواهد بود و باید دید یحیی که در کسب قهرمانی برای پرسپولیس ناکام بوده با متوقف کردن استقلال خوزستان لطف خود به هواداران سرخپوش را نشان دهد یا خیر.


پرسپولیس – فراز جام را از برانکو می گیرد؟

شاگردان برانکو ایوانکوویچ با پیروزی بزرگ در دربی موفق شدند خود را در قامت مدعی اصلی قهرمانی نشان دهند و در نهایت نیز بعد از مدت ها به صدر جدول رسیدند اما این موفقیت بزرگ و شیرینی آن تنها یک هفته برای آنها دوام داشت و در ادامه با شکست برابر نفت همه چیز به حالت اما و اگر تغییر یافت.
پرسپولیس هفته آینده به مصاف گسترش فولاد خواهد رفت و باید برابر تیمی قرار گیرد که با هدایت فراز کمالوند بیش از هر تیمی فوتبال را به نمایش می گذارد و در بازی رفت نیز برابر سرخپوشان دردسر بزرگی به وجود آورده بود.
شاگردان برانکو اگر موفق به حفظ امید قهرمانی شان شوند در هفته پایانی به مصاف راه آهنی خواهند رفت که احتمالا در هفته پایانی سقوط به لیگ آزادگان قطعی شده است و مسلما در حضور ۱۰۰ هزار هوادارش به دنبال روزی درخشان در تاریخ خواهد بود.


***
باید دید این ۱۸۰ دقیقه پایانی برای تیم ها با چه نتایجی همراه خواهد بود؛ مهدی رحمتی اولین قهرمانی‌اش بعنوان کاپیتان و پنجمین قهرمانی را در طول لیگ برتر جشن خواهد گرفت یا این محسن بنگر خواهد بود که چهارمین قهرمانی اش را با بالا بردن جشن می گیرد البته پرسپولیسی ها طبق قولی که به کاپیتان داده اند قرار است هانی نوروزی جام را در در صورت قهرمانی بالای سر ببرد. محمد طیبی البته می تواند در کنار این دو بازیکن برای خود و تیمش شانس بزرگی قائل شود و در شگفتی بزرگ لیگ جام را در اهواز بالای سر ببرد.