نخستین واحد بخش گاز نیروگاه ماهشهر وارد مدار شبکه سراسری برق کشور شد
نخستین واحد بخش گاز نیروگاه ماهشهر وارد مدار شبکه سراسری برق کشور شد

نخستین واحد بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی ماهشهر با ظرفیت ١٦٢ مگاوات وارد مدار شبکه سراسری برق کشور شد. به‌ گزارش یوپنا، این نیروگاه در قالب چهار واحدگازی از مجموعه طرح ٦٠٠٠ مگاوات نیروگاه گازی (فاز دوم) در استان خوزستان در حال احداث است و بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته،‌ دومین واحد گاز این نیروگاه اوایل […]

  • نخستین واحد بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی ماهشهر با ظرفیت ١٦٢ مگاوات وارد مدار شبکه سراسری برق کشور شد.
  • به‌ گزارش یوپنا، این نیروگاه در قالب چهار واحدگازی از مجموعه طرح ٦٠٠٠ مگاوات نیروگاه گازی (فاز دوم) در استان خوزستان در حال احداث است و بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته،‌ دومین واحد گاز این نیروگاه اوایل تیرماه امسال وارد مدار برق کشور خواهد شد.

    ظرفیت بخش گاز این نیروگاه ٦٤٨ مگاوات است که در چهار واحد گازی ١٦٢ مگاواتی تا پایان امسال به طور کامل وارد مدار برق کشور می شود.

    درصد پیشرفت فیزیکی نیروگاه سیکل ترکیبی ماهشهر تا پایان اردیبهشت ماه حدود ٧٠ درصد بوده و ولتاژ پست آن ٢٣٠ کیلوولت است. این نیروگاه  همچنین دارای پنج مخزن سوخت هر کدام به ظرفیت  ٢٠ هزار مترمکعب است.

    به گزارش وزارت نیرو، نیروگاه سیکل ترکیبی ماهشهر در راستای توسعه تولید برق کشور و پاسخگویی به رشد مصرف منطقه،‌ استفاده از حداکثر توان مهندسی داخل کشور و ارتقای دانش فنی در ساخت نیروگاههای حرارتی در ١٥ کیلومتری شهر ماهشهر و در حاشیه شرقی جاده قدیم جراحی و در زمینی به مساحت حدود ١٠٠ هکتار واقع شده است.

    سازنده تجهیزات و پیمانکار اصلی این پروژه شرکت مپنا بوده و بیشتر تجهیزات این نیروگاه ساخت داخل است.