قیمت جهانی نفت افزایش یافت
قیمت جهانی نفت افزایش یافت

به گزارش یوپنا به نقل از رویترز، قیمت جهانی نفت در ساعات اولیه بازار معاملات آتی روز سه شنبه به دلیل کاهش ارزش دلار آمریکا که به کمترین رقم در ۱۸ ماه اخیر در مقابل «ین» ژاپن رسید، با روند افزایشی آغاز به کار کرد. در همین حال، قیمت نفت دریای برنت با با ۲۱ سنت افزایش […]

به گزارش یوپنا به نقل از رویترز، قیمت جهانی نفت در ساعات اولیه بازار معاملات آتی روز سه شنبه به دلیل کاهش ارزش دلار آمریکا که به کمترین رقم در ۱۸ ماه اخیر در مقابل «ین» ژاپن رسید، با روند افزایشی آغاز به کار کرد.

در همین حال، قیمت نفت دریای برنت با با ۲۱ سنت افزایش در به ۴۶ دلار و ۴ سنت در هر بشکه رسید، ضمن اینکه قیمت نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا هم با ۲۰ سنت افزایش در برابر ۴۴ دلار و ۹۸ سنت به ازای هر بشکه معامله شد.

به گفته تحلیگران مسائل اقتصادی، به دلیل کاهش بهای دلار آمریکا، قدرت خرید کشورهایی که از سایر ارزها برای معامله نفت استفاده می‌کنند، افزایش یافته است که این امر می تواند دلیلی برای روند صعودی بهای طلای سیاه در بازار معاملات روز سه شنبه محسوب شود.

بر همین اساس، دلار آمریکا از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون ۷ درصد ارزش خود را در مقابل دیگر ارزهای اصلی از دست داده است.

 

منبع: مهر