معاون حقوقی وزارت علوم از رای مثبت نمایندگان مجلس به طرح”اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکزآموزش عالی کشور”خبرداد
معاون حقوقی وزارت علوم از رای مثبت نمایندگان مجلس به طرح”اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکزآموزش عالی کشور”خبرداد

دكترمحمد روشن معاون حقوقي و امور مجلس وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري از راي مثبت نمايندگان مجلس به طرح "اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکزآموزش عالی  کشور"خبرداد.  به گزارش روابط عمومي وزارت علوم ، دكتر روشن با اعلام اين خبر افزود : ۶۰نفر از نمایندگان مجلس شوراي اسلامي طرح دوفوریتی […]

دكترمحمد روشن معاون حقوقي و امور مجلس وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري از راي مثبت نمايندگان مجلس به طرح "اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکزآموزش عالی  کشور"خبرداد.
 به گزارش روابط عمومي وزارت علوم ، دكتر روشن با اعلام اين خبر افزود : ۶۰نفر از نمایندگان مجلس شوراي اسلامي طرح دوفوریتی "اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکزآموزش عالی  کشور"را تدوین و ارائه كردند که خوشبختانه با ۸۹ درصد رای مثبت مواجه و بلافاصله به کمیسیون آموزش و تحقیقات ارجاع و پیشنهاد ها بررسی و با استدلال های به عمل آمده کلیه پیشنهاد های وزارت علوم و آموزش و پرورش تایید و به صحن علنی ارسال شد.
معاون حقوقي و امور مجلس وزارت علوم در ادامه  با عرض تسلیت سالروز  شهادت حضرت امام موسی کاظم (ع) گفت: با توجه به ضرورت های موجود و حساسیت آزمون سراسری و به دلیل ابطال دو بند از مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجو از سوی دیوان عدالت اداری لازم بود مصوبه مجلس شوراي اسلامي در شهریور سال ۹۲ اصلاح و شفاف سازی مناسب صورت گيرد تا امکان اجرا فراهم شود و از سوی دیگر از تفسیر های متفاوت مصون بماند. 
وی ادامه داد: براساس این قانون سابقه تحصیلی عبارت خواهد بود از نمرات تعدادی از دروس دوره متوسطه دوم و پیش دانشگاهی که امتحانات آنها مطابق اصول سنجش اندازه گیری، توسط وزارت آموزش و پرورش به صورت سراسری، نهایی، استاندارد و مطابق مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش برگزار شده و به تدریج تعداد دروس مفید در هر گروه آزمایشی، به کل ادوار فوق الذکر تعمیم می یابد. 
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم گفت: همچنین اتخاذ تصمیم در مورد میزان و نحوه تاثیر هریک از عوامل سوابق تحصیلی متناسب با تحت پوشش قرار گرفتن امتحانات نهایی دوره سه ساله آخر متوسطه آزمون عمومی و آزمون اختصاصی در سنجش خواهد بود.
وی در ادامه گفت: براساس این طرح و مصوبه مجلس شورای اسلامی اکنون وزارت آموزش و پرورش موظف است، تمهیدات لازم را برای اعمال میزان سوابق تحصیلی دانش آموزان و افزایش سطح حفاظت و استاندارد آزمون درراستای رعایت عدالت آموزشی انجام دهد.
دكترروشن افزود:  با توجه به اینکه پیشنهاد های نمایندگان مجلس در این جلسه طرح نشد، در جلسه آتی مجلس شورای اسلامی در اولین فرصت، باید پیشنهادها مطرح و مجلس شوراي اسلامي در خصوص آن اتخاد تصمیم کند. 
وی ادامه داد: البته پیشنهاد های واصله همه در راستای همین مصوبه امروز مجلس بوده و امید می رود به شفاف سازی مصوبه و تسهیل در اجرای آن همراه با عدالت آموزشی کمک کند. 
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم در پايان گفت: با توجه به دو فوریتی بودن طرح، ظرف ۲۴ ساعت، شورای نگهبان نسبت به بررسی آن اقدام و اظهار نظر خواهد کرد، بدیهی است بعد از تایید شورا و انتشار در روزنامه رسمی ، این طرح به عنوان قانون لازم الاجرا خواهد بود.