پوتین ـ مدودوف به روایت ایران!
پوتین ـ مدودوف به روایت ایران!

علی کفاشیان در انتخابات مجمع فدراسیون فوتبال به عنوان نایب رئیس اول مهدی تاج انتخاب شد.   به گزارش "یوپنا"، پس از انتخاب قاطع مهدی تاج که البته بیش از نیمی از رای او را اعضای هیات‌ها تشکیل می‌دادند، قابل پیش‌بینی بود که سناریو این انتخاب مطابق میل رئیس سازمان پیش برود و او حالا […]

علی کفاشیان در انتخابات مجمع فدراسیون فوتبال به عنوان نایب رئیس اول مهدی تاج انتخاب شد.

 

به گزارش "یوپنا"، پس از انتخاب قاطع مهدی تاج که البته بیش از نیمی از رای او را اعضای هیات‌ها تشکیل می‌دادند، قابل پیش‌بینی بود که سناریو این انتخاب مطابق میل رئیس سازمان پیش برود و او حالا به عنوان نایب رئیس با فدراسیون جدید همکاری خواهد کرد.


کفاشیان این تجربه را قبلا در فدراسیون دو و میدانی داشته است. نکته جالب این است که ترکیب او و تاج ۷ سال  فدراسیون فوتبال و سپس سازمان لیگ را هدایت کرده و حالا با جابجایی این دو فدراسیون با شکلی جدید کار خود را ادامه خواهد داد.

مدل همکاری کفاشیان و تاج از سوی رسانه‌های ایران با مدل همکاری ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و معاونش مدودوف مقایسه شده. پوتین بعد از دو دوره ریاست جمهوری، ۴ سال به عنوان معاون مدودوف با کابینه همکاری کرد و دوباره به پست خود بازگشت. البته ممکن است تاج شخصیتی متفاوت از خود نشان بدهد و خیلی زود از زیر بلیت علی کفاشیان فاصله بگیرد.

کفاشیان در انتخابات امروز ۶۴ رای آورد که نشان‌دهنده علاقه مجمع به ادامه همکاری او با فدراسیون بود. به نظر می‌رسد اگر وزیر ورزش کفاشیان را از ادامه کار منع نمی‌کرد، او با قاطعیت و برای سومین دوره رئیس می‌شد.