ایران برای فروش نفت مشکلی ندارد
ایران برای فروش نفت مشکلی ندارد

 امیرحسین زمانی نیا ظهر روز(یکشنبه، ۱۹ اردیبهشت ماه) در حاشیه آخرین روز از بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پخش در جمع خبرنگاران درباره این که؛ با توجه به افزایش ۲۰۰ هزار بشکه ای تولید نفت ایران تا چند ماه آینده آیا ایران مشکلی برای فروش این مقدار نفت ندارد، اظهار […]

 امیرحسین زمانی نیا ظهر روز(یکشنبه، ۱۹ اردیبهشت ماه) در حاشیه آخرین روز از بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پخش در جمع خبرنگاران درباره این که؛ با توجه به افزایش ۲۰۰ هزار بشکه ای تولید نفت ایران تا چند ماه آینده آیا ایران مشکلی برای فروش این مقدار نفت ندارد، اظهار کرد: مدیریت بازاریابی می گوید مشکل زیادی برای فروش نفت ایران وجود ندارد.

وی با بیان این که  مذاکرات با شرکتهای خارجی به صورت جدی پیگیری می شود درباره همکاری دو کشور اظهار کرد: واردات نفت خام این کشور از ایران افزایش یافته است و دو کشور در زمینه های مختلف نیز همکاری می کنند و این همکاری دیگرهمانند گذشته به صورت تهاتر نیست.

زمانی نیا یکی دیگر از محورهای همکاری با هند را علاقمندی آنها به حضور در میدان گازی فرزاد بی عنوان کرد و اظهار کرد: مذاکرات در این زمینه بخوبی پیش رفته است.

معاون وزیر نفت دراین باره که آیا تاریخ جدیدی برای حضور زیگمار گابریل، معاون صدراعظم آلمان به ایران برنامه ریزی شده است هم گفت: اطلاعی در این زمینه ندارم چون میزبان آن وزارت اقتصاد و دارایی است. اما در بخش نفت همه کارهایی که قرار بود همزمان با این سفر انجام شود، اجرا شد و چندین سند همکاری خوب میان دو کشورامضا شد که زیمنس یکی از آنهاست.

وی درخصوص این که پرداخت پول نفت از سوی کره جنوبی به دلیل مسائل بانکی همچنان با مشکل مواجه است، توضیح داد: سیستم بانکی کره جنوبی در داخل آن کشور با مشکل مواجه است و ارتباطی به مسائل بانکی بین دو کشور ندارد.

به گفته زمانی نیا، اگر این مشکل تاکنون حل نشده باشد ظرف چند روز آینده حل خواهد شد