همکاری راهبردی ایران و ترکمنستان گسترش می یابد
همکاری راهبردی ایران و ترکمنستان گسترش می یابد

معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت از سفر یک هیئت عالیرتبه نفتی و کارشناسی ایران به ترکمنستان ظرف ۲ هفته آینده خبرداد و بر گسترش همکاریهای راهبردی بلندمدت ایران و ترکمنستان تاکید کرد. امیرحسین زمانی نیا درباره دیدار عصر روز (شنبه، ۱۸ اردیبهشت ماه) بیژن زنگنه، وزیر نفت با رشید مراد اف، وزیر […]

معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت از سفر یک هیئت عالیرتبه نفتی و کارشناسی ایران به ترکمنستان ظرف ۲ هفته آینده خبرداد و بر گسترش همکاریهای راهبردی بلندمدت ایران و ترکمنستان تاکید کرد.

امیرحسین زمانی نیا درباره دیدار عصر روز (شنبه، ۱۸ اردیبهشت ماه) بیژن زنگنه، وزیر نفت با رشید مراد اف، وزیر خارجه ترکمنستان با بیان این که در این دیدار بر بهبود همکاری گازی ایران و ترکمنستان تاکید شده است، افزود: پیشنهاد همکاری بلندمدت در بخشهای مختلف نفت و گاز، سوآپ و ترانزیت گاز، صادرات مشترک گاز و همچنین سوآپ نفت خام و فرآورده نفتی در این دیدار به ترکمنستان ارائه شد.

وی دیگر محور این دیدار را، تفاهم بر سر مسائل مالی عنوان کرد و با تاکید براین که این موضوع ارتباطی به بدهی ندارد، تصریح کرد: قرار است در سفر دو هفته آینده هیئت ایرانی به ترکمنستان این موضوع نهایی شود.

زمانی نیا درباره صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی به ترکمنستان نیز اظهار کرد: میزان صادرات کالا و خدمات مهندسی به این کشور ۵۰۰ میلیون دلار است که قرار است این میزان افزایش یابد.