تبدیل شورای همکاری خلیج‌فارس به شورای همراهی با صهیونیست‌ها/ حج برای ایران فریضه سیاسی-دینی است
تبدیل شورای همکاری خلیج‌فارس به شورای همراهی با صهیونیست‌ها/ حج برای ایران فریضه سیاسی-دینی است

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: حج برای ایران فریضه سیاسی-دینی است و ما این دو موضوع را جدا از یکدیگر نمی دانیم. به گزارش خبرگزاری یوپنا به نقل از خانه ملت، منصور حقیقت پور در واکنش به اظهارات کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس درباره سیاسی کاری حج از سوی ایران، گفت: قطعا […]

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: حج برای ایران فریضه سیاسی-دینی است و ما این دو موضوع را جدا از یکدیگر نمی دانیم.

به گزارش خبرگزاری یوپنا به نقل از خانه ملت، منصور حقیقت پور در واکنش به اظهارات کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس درباره سیاسی کاری حج از سوی ایران، گفت: قطعا اعضای این شورا نخست باید مسلمان بودن خودشان را به ما ثابت کنند، سپس می توانند درباره مسائلی چون حج اظهار نظر کنند، از این رو در شرایط  کنونی سوال اینجاست که این کشورها به چه میزان احکام اسلام را در کشورهایشان اجرایی می کنند.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی با اعلام این که اکنون شورای همکاری کشورهای حاشیه خلیج فارس جای خود را به شورای همکاری با صهیونیست ها داده است، افزود: این کشورها آنقدری که با رژیم صهیونیستی در ارتباط بوده و آن را محترم می شمارند، به آن میزان به احکام دین عمل نمی کنند، متأسفانه مقامات این کشورها مانند قطر و بحرین، با اجرای سیاست های ضد اسلام و ضد انقلابی، کشور خود را به مملکتی بی خاصیت تبدیل کرده اند که در آن انقلابیون مورد هجمه و فشار قرار می گیرند.

وی خطاب به مقامات کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، ادامه داد: به طور حتم درشت گویی و اظهارات ضد ایرانی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس به پشتوانه آمریکا است، اما آن ها بدانند که آمریکا یک روز از منطقه اخراج خواهد شد و آن زمان شما می مانید و ما، بنابراین فکر آینده خودتان باشید.

حقیقت پور با اشاره به اظهارات کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس مبنی بر اینکه ایران به دنبال سیاسی کردن فریضه حج است، تصریح کرد: بر اساس فرمایشات امام خمینی (ره)، حج یک فریضه سیاسی-دینی است و ما این دو موضوع را جدا از یکدیگر نمی دانیم، البته عربستان با سنگ اندازی سیاسی به دنبال فرافکنی علیه جمهوری اسلامی است.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ادامه داد: به طور حتم عربستان توان و عرضه مدیریت مناسک حج را ندارد، اما با ایجاد موانعی در طول مذاکرات با ایران درباره تأمین نیاز و خواسته های حجاج ایرانی، عملا از حضور حجاج ما امتناع ورزیده است.

شورای همکاری خلیج فارس در ادعایی بی اساس اعلام کرد ایران به دنبال سیاسی کردن حج با هدف ضربه زدن به عربستان است.

انتهای پیام