تراکتورسازی ۵ – اس اهواز ۰؛ در نیمه راه آسیا
تراکتورسازی ۵ – اس اهواز ۰؛ در نیمه راه آسیا

به گزارش "یوپنا"، هفته سی ام و پایانی لیگ برتر فوتبال به پایان رسید که تراکتورسازی موفق شد با ۵ گل چهارمی خود را قطعی کند و در انتظار قهرمان جام حذفی بماند چرا که اگر تیم قهرمان استقلال شود، تراکتورسازی هم راهی جام قهرمانان آسیا می شود. شاگردان قلعه نویی جنگ رده چهارمی را […]

به گزارش "یوپنا"، هفته سی ام و پایانی لیگ برتر فوتبال به پایان رسید که تراکتورسازی موفق شد با ۵ گل چهارمی خود را قطعی کند و در انتظار قهرمان جام حذفی بماند چرا که اگر تیم قهرمان استقلال شود، تراکتورسازی هم راهی جام قهرمانان آسیا می شود. شاگردان قلعه نویی جنگ رده چهارمی را پیروز شدند تا ذوب آهن و نفت از رسیدن به آسیا ناکام بمانند. تراکتورسازی در یک بازی کاملا یک طرفه و سراسر هجومی توانست استقلال اهواز را با ۵ گل شکست دهد و با این پیروزی پر گل لیگ پر فراز و نشیب خودش را به پایان ببرد. البته در این میان اگر دروازه بان استقلال اهواز عملکرد خوبی نداشت بازی با نتیجه پرگلتری به پایان می رسید.


هفته سی ام لیگ برتر فوتبال ، ساعت ۱۸  ورزشگاه یادگار امام تبریز
داور: علی صفایی  کمک‌ها : علیرضا ایلدروم ، مهدی عالیقدر

 

تراکتورسازی تبریز:

 

اخباری، ایرانپوریان، شفیعی، خلیل زاده، آقایی (علی حمودی 67)، ثاقبی، کیانی، رحمانی (ایوب کلانتری ۸۵)، عشوری، نانگ(فردین عابدینی ۷۱) و حاتمی
سرمربی: امیر قلعه نویی

 

استقلال اهواز:


مرادیان، میلاد پاک پرور (صادق ژرفانی ۸۱)، حمزه خضیراوی، مهدی اسلامی، رضا بهمئی، مکی شریفی، مجتبی رشیدی، دانیال موسوی (مصطفی ساکی ۶۹)، حسین ساکی (مسعود فر ۶۶)، علی هلیچی و پدرام اردلانی
سرمربی: سیاوش بختیازی زاده

 

اخطار

 

احسان مرادیان (۲۵) از استقلال اهواز

 

شرح گل:


تراکتورسازی ۱ – استقلال اهواز ۰(دقیقه ۳۳): ارسال کرنر زیبای بختیار رحمانی با ضربه سر سینا عشوری همراه شد و توپ جلوی دروازه را نانگ تبدیل به گل تراکتورسازی کرد.

تراکتورسازی ۲ – استقلال اهواز ۰(دقیقه ۴۱): ارسال زیبای ایران پوریان روی سر فرزاد حاتمی نشست و ضربه دقیق او بدون اینکه مرادیان بتواند حرکتی انجام دهد وارد دروازه اهوازی ها شد.

تراکتورسازی ۳- استقلال اهواز ۰(دقیقه ۶۳): پاس جلوی دروازه استقلال اهواز بعد از عبور از نانگ به حاتمی رسید و حاتمی با بغل پا دروازه اهوازی ها را گشود.

تراکتورسازی ۴- استقلال اهواز ۰(دقیقه ۷۸): پاس زیبای فردین عابدینی به شاهین ثاقبی رسید و ضربه دقیق ثاقبی تبدیل به گل چهارم تراکتور سازی شد.

تراکتورسازی ۵- استقلال اهواز ۰ (دقیقه ۸۵): محمد ایران پوریان از روی نقطه پنالتی موفق شد جشنواره گل تراکتورسازی را کامل کند.

 

دقایق حساس:


دقیقه ۷: شوت پشت محوطه جریمه حسین ساکی اولین فرصت استقلال اهواز و بازی را به وجود آورد.
دقیقه ۱۵:  ارسال سعید آقایی فرصت خوبی را برای سر زنی مهاجمین تراکتورسازی ایجاد کرد که دروازه بان استقلال اهواز به سختی و در دو مرحله توپ را به آغوش کشید.
دقیقه ۱۸: تکل مهدی کیانی روی خذیراوی باعث اعلام خطا پشت محوطه جریمه به نفع استقلال اهواز شد که ضربه دانیال موسوی از بالای دروازه تراکتور به بیرون رفت.
دقیقه ۳۷: ارسال اوت بلند عشوری با ضربه سر یکی از بازیکنان تراکتور همراه شد و باز هم توپ به نانگ رسید که اینبار مرادیان ضربه نانگ را به سختی دفع کرد.
دقیقه ۴۰: بختیار رحمانی در تک به تک با مرادیان توپ را به دستان مرادیان کوبید تا توپ به کر نر برود.
دقیقه ۵۳: ارسال مهدی کیانی با ضربه سر فرزاد حاتمی همراه شد که توپ با فاصله میلیمتری از کنار دروازه اهوازی ها به بیرون رفت.
دقیقه ۵۵: ضربه نهایی خالد شفیعی در حالی که می رفت وارد دروازه اهوازی ها شود را مدافع استقلال دفع کرد.
دقیقه ۶۸: پاس زیبای ایران پوریان به ثاقبی رسید که ضربه زیبای این بازیکن را مرادیان دفع کرد.
دقیقه ۷۰: ثاقبی در تک به تک با مرادیان توپ را به پاهای دروازبان استقلال اهواز کوبید.
دقیقه ۷۴: تک به تک ایران پوریان را مرادیان به شکل زیبایی دفع کرد.
دقیقه ۷۵: شوت زیبای ثاقبی به شکل خطرناکی از کنار دروازه اهوازی ها به بیرون رفت.
 

 

حاشیه:


* عبدالله مهدی پور قدیمی ترین لیدر تراکتورسازان همراه با نوه اش برای بازی مقابل مقابل استقلال اهواز به ورزشگاه آمد.
* سکوهای ورزشگاه یادگار امام تبریز بیش از همیشه خالی از تماشاگر بوده است و علاقه مندان به فوتبال ترجیح دادند پیگیر سایر نتایج باشند.
* بازی امروز مصادف با سالگرد درگذشت کاپیتان سابق تراکتورسازی رضا حسن زاده است که یاد او در ورزشگاه گرامی داشته شد.
* سیاوش بختیاری زاده سرمربی استقلال اهواز و امیر قلعه نوعی از دقایق ابتدایی بازی کنار زمین با جنب و جوش تیم های خود را هدایت می کنند.
* امیر قلعه نوعی توسط تماشاگران معدود در ورزشگاه هر از گاهی تشویق می شد.
* نیمکت نشینان اهوازی به کارت زرد داور که به دروازه بان این تیم داد اعتراض شدیدی داشتند.
* بعد از گل صبا به استقلال تماشاگران تبریزی دقایق زیادی را به شادی پرداختند.
* قلعه نوعی بعد از گل اول تیم از بازیکنان خواست خیلی زود به زمین خود برگردند تا بازی را شروع کنند. تراکتور نیاز به گل های بیشتری دارد.
* ایران پوریان از ناحیه گونه دچار خونریزی شد که مجبور شد از زمین خارج شود تا در آنجا به مداوای او بپردازند.
*دقیقه ۴۸ برخورد فرزاد حاتمی با دانیال موسوی باعث مصدومیت موسوی شد.
* نکته جالب بازی نیمکت خالی اهوازی ها است که فقط سه نفر روی نیمکت قرار دارند.
* شاهین ثاقبی بعد از به ثمر رساندن گل چهارم تیم خود به صورت بوندس لیگایی در ورزشگاه تشویق شد.