موافقت نمایندگان با دو فوریت طرح الزام دولت به پیگیری جبران خسارات آمریکا علیه ایران
موافقت نمایندگان با دو فوریت طرح الزام دولت به پیگیری جبران خسارات آمریکا علیه ایران

نمایندگان مردم در خانه ملت، دو فوریت طرح الزام دولت به پی گیری جبران خسارات ناشی از اقدامات و جنایات آمریکا علیه ایران و اتباع ایرانی را به تصویب رساندند. به گزارش خبرگزاری یوپنا به نقل از خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز یکشنبه، ۲۶ اردیبهشت سال جاری مجلس شورای اسلامی، دو فوریت طرح الزام دولت […]

نمایندگان مردم در خانه ملت، دو فوریت طرح الزام دولت به پی گیری جبران خسارات ناشی از اقدامات و جنایات آمریکا علیه ایران و اتباع ایرانی را به تصویب رساندند.

به گزارش خبرگزاری یوپنا به نقل از خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز یکشنبه، ۲۶ اردیبهشت سال جاری مجلس شورای اسلامی، دو فوریت طرح الزام دولت به پی گیری جبران خسارات ناشی از اقدامات و جنایات آمریکا علیه ایران و اتباع ایرانی را با ۱۸۱ رأی موافق، ۶ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۶ نماینده حاضر در جلسه به تصویب رساندند.

ابراهیم کارخانه ای به عنوان پیشنهاد دهنده این طرح، گفت: آمریکا زبان تعامل را نمی فهمد تا جایی که شاهد هستیم از زمانی که برجام نهایی شده به جای آن که خصومت های آمریکا کاهش یابد، اقدامات خصمانه آن ها افزایش یافته تا جایی که به نظر می رسد آن ها می خواهند انتقام ۳۷ سال انفعال سیاسی خود و چالش هایی که از نظر سیاسی با آن در منطقه مواجه شده اند را جبران کنند، اما این خواب و سرابی بیش نیست.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در چند ماه اخیر از بعد از نهایی شدن برجام، آمریکا دست به یک سری اقدامات زنجیره ای علیه منافع جمهوری اسلامی ایران زده، اتفاقی که در سال ۱۹۸۳ در بیروت و در رابطه با تفنگ داران دریایی آمریکا اتفاق افتاده می بینیم که براساس هماهنگی دولت، کنگره و قوه قضائیه برخی مصونیت های اجرایی، تقنینی و قضایی را از جمهوری اسلامی ایران سلب می کند و ۲ میلیارد دلار از دارایی های جمهوری اسلامی ایران را مصادره می کند.

وی یادآور شد: ملت ایران باید تا چه زمان صبر کنند تا آمریکا اموال ایران را مصادره کند صبر ملت لبریز شده و مجلس باید امروز قاطعانه و با یک رأی بالا به این طرح رأی دهد از ابتدا معلوم بود که آمریکا با خدعه و نیرنگ به دنبال براندازی جمهوری اسلامی ایران بود که باید این آرزو را به گور ببرند چون ملت ایران تحت لوای اطاعت از مقام معظم رهبری است لذا مجلس باید به این طرح رأی مثبت دهد.

پس از تصویب قاطعانه این طرح در صحن علنی، برخی نمایندگان شعار «مرگ بر آمریکا» سر دادند.

انتهای پیام