تبریک آغاز مسئولیت رییس جدید صدا و سیما/ تقویت هویت ملی و روحیه خودباوری در دستور کار رسانه ملی قرار گیرد/ جهت گیری کلی رسانه ملی باید تقویت امید و اعتماد دو جانبه باشد
تبریک آغاز مسئولیت رییس جدید صدا و سیما/ تقویت هویت ملی و روحیه خودباوری در دستور کار رسانه ملی قرار گیرد/ جهت گیری کلی رسانه ملی باید تقویت امید و اعتماد دو جانبه باشد

رییس جمهوری آغاز مسئولیت علی عسگری؛ رییس جدید سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و نخستین حضورش در هیات وزیران را تبریک گفته و اظهار امیدواری کرد که روحیه مسئولانه ایشان به پیشبرد برنامه های پیشرفت کشور کمک کند. به گزارش خبرگزاری یوپنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن […]

رییس جمهوری آغاز مسئولیت علی عسگری؛ رییس جدید سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و نخستین حضورش در هیات وزیران را تبریک گفته و اظهار امیدواری کرد که روحیه مسئولانه ایشان به پیشبرد برنامه های پیشرفت کشور کمک کند.

به گزارش خبرگزاری یوپنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، عصر یکشنبه ۲۶ اردیبهشت سال جاری، در جلسه هیات دولت، اظهارداشت: همه ما برای حل مشکلات و تحقق اهداف پیشرفت کشور وظایفی داریم و مأموریت سازمان صدا و سیما فراهم آوردن زمینه برای حضور، مشارکت و مسئولیتپذیری مردم در همه امور به ویژه مسایل اقتصادی است.

 روحانی گفت: در کنار اقدام برای جذب سرمایه و تکنولوژی خارجی ضروری است  حداکثر تلاش برای جذب سرمایه های داخلی و مشارکت عموم مردم  در توسعه و پیشرفت کشور به کار گرفته شود و لازمه این کار، تقویت امید به آینده است.

رییس جمهوری با تاکید بر ضرورت تقویت بیش از پیش اعتماد میان مردم و دولت، افزود: رفتار و عملکرد سیاسی مردم نشان می دهد که به دولت اعتماد دارند و جهت گیری کلی رسانه ملی باید تقویت امید و اعتماد دو جانبه باشد.

 روحانی اظهارداشت: در حوزه فرهنگی هم تلاش صدا و سیما باید در جهت رفع کاستی ها و تشویق اقدامات مثبت باشد و به جای بزرگ نمایی نگرانی ها، تقویت هویت ملی و روحیه خودباوری در دستور کار رسانه ملی قرار گیرد.

در ادامه، دولت با پرداخت تسهیلات طرح نوسازی و بهسازی مسکن روستایی موافقت کرد.

بر اساس تصمیم هیات وزیران، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای پرداخت تسهیلات طرح ویژه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی در سال ۱۳۹۵ نسبت به تعیین بانک های عامل و سهمیه آن ها، در مجموع به تعداد ۲۰۰ هزار واحد با سفته زنجیرهای اقدام می نماید.

سقف فردی تسهیلات برای ۱۲۰ هزار واحد برابر مبلغ ۱۸۰ میلیون ریال و برای ۸۰ هزار واحد در روستاهای مرزی و جزایر، متقاضیان تخریب و نوسازی (درجاسازی) مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال است.

هیات وزیران همچنین در این جلسه، عبدالناصر همتی را به عنوان رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین کرد.

دولت به وزارت امور اقتصادی و دارایی اجازه داد نسبت به انجام مذاکره، پیش امضا (پاراف) و امضای موقت موافقت نامه دو جانبه در زمینه کمک متقابل در امور گمرکی بین دولت های جمهوری اسلامی ایران، جمهوری کره جنوبی و فدراسیون روسیه ظرف مدت سه سال از تاریخ ابلاغ این تصویب نامه، اقدام نماید.

صدور مجوز به وزارت راه و شهرسازی برای انجام مذاکره، پیش امضا (پاراف) و امضای موقت موافقت نامه کشتیرانی تجاری دریایی بین دولت های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری دمکراتیک خلق الجزایر، از دیگر مصوبات جلسه هیات وزیران بود.

لایحه تصویب مقررات بین المللی جلوگیری از تصادم در دریا از دیگر مواردی بود که در جلسه هیات دولت از سوی اعضا مصوب شد. این لایحه جایگزین پیوست کنوانسیون مربوط به مقررات بینالمللی جلوگیری از تصادم در دریا (موضوع قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون یادشده) می شود.

دولت همچنین لایحه معاهده در زمینه معاضدت حقوقی دو جانبه در موضوعات کیفری و نیز لایحه معاهده معاضدت قضایی در موضوعات مدنی و تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین را به تصویب رساند.

هیات وزیران در این جلسه همچنین نسبت به تصویب لوایح دیگری از جمله موافقت نامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری سنگاپور، موافقت نامه حمل و نقل بین المللی مسافر و کالا از طریق جاده بین دولت‏ های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان، موافقت نامه همکاری در زمینه دامپزشکی و بهداشت دام بین دولت های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان و نیز عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در انجمن فرهنگستان ها و مجامع علمی آسیا اقدام کرد.

انتهای پیام