مجوز بیش از ۳ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی طی ۳ ماه
مجوز بیش از ۳ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی طی ۳ ماه

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی از انجام سه میلیارد و ۴۱۸ میلیون دلار مجوز سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در کشور خبر داد. به گزارش یوپنا، محمدباقر نوبخت امروز در همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت با بیان این‌که حضور همزمان وزیر اقتصاد، رئیس کل بانک مرکزی و بنده نشان از اهمیت این همایش دارد، گفت: […]

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی از انجام سه میلیارد و ۴۱۸ میلیون دلار مجوز سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در کشور خبر داد.

به گزارش یوپنا، محمدباقر نوبخت امروز در همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت با بیان این‌که حضور همزمان وزیر اقتصاد، رئیس کل بانک مرکزی و بنده نشان از اهمیت این همایش دارد، گفت: در کمتر از سه ماه گذشته هشت رئیس جمهور، پنج نخست وزیر، سه رئیس مجلس سنا و ۱۸ وزیر خارجه به ایران سفر کرده‌اند.

وی با بیان این‌که تاکنون به میزان ۷۳ میلیارد دلار خطوط اعتباری مذاکره شده در کشور صورت گرفته است، اظهار کرد: براین اساس سه میلیارد و ۴۱۸ میلیون دلار مجوز سرمایه‌گذاری‌ مستقیم خارجی انجام شده است.

نوبخت با بیان این‌که یکی از مهم‌ترین اولویت‌های دولت یازدهم موضوع سلامت است، ادامه داد: برنامه‌های وسیعی برای این حوزه داریم و با توجه به رویکرد دولت در زمینه‌ استفاده از سرمایه‌ها از طریق بخش غیردولتی اقدامات زیادی انجام خواهیم داد. همچنین در حوزه بهداشت و درمان طی سال‌های آینده به ویژه در برنامه ششم توسعه که از امسال تا پنج سال آینده ادامه دارد برنامه‌های متعددی داریم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با بیان این که در این میان حضور سرمایه‌گذاران خارجی در حوزه سلامت می‌تواند مورد استقبال دولت جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد، اضافه کرد: حضور تیم اقتصادی دولت در این همایش نشانی از پشتیبانی از وزیر بهداشت و حمایت کافی از سوی دولت در این زمینه است. البته باید توجه کرد که حوزه سلامت عرصه‌ای اقتصادی و انسانی است و حتما در این سرمایه‌گذاری‌ها منافع کافی هم از نظر مالی و اقتصادی ایجاد خواهد شد.