گزارش کامل برنامه نود
گزارش کامل برنامه نود

برنامه نود در حالی امشب روی آنتن رفته است که عادل فردوسی پور تمام حواشی مربوط به هفته پایانی لیگ پانزدهم را زیر ذره بین برد.   به گزارش "یوپنا"، برنامه نود امشب به حواشی هفته پایانی لیگ برتر و انتخاب برترین بازیکن این فصل پرداخته  و در ادامه نیز از بازیکنان و کادرفنی تیم […]

برنامه نود در حالی امشب روی آنتن رفته است که عادل فردوسی پور تمام حواشی مربوط به هفته پایانی لیگ پانزدهم را زیر ذره بین برد.

 

به گزارش "یوپنا"، برنامه نود امشب به حواشی هفته پایانی لیگ برتر و انتخاب برترین بازیکن این فصل پرداخته  و در ادامه نیز از بازیکنان و کادرفنی تیم استقلال خوزستان به عنوان قهرمان لیگ دعوت به عمل آورد.

 

آیتم اول – نظرسنجی


نظرسنجی این هفته برنامه نود اختصاص به انتخاب برترین بازیکنان فصل پانزدهم داشت و پرسپولیس در این بخش با دو بازیکن بیشترین بازیکن را در این جمع ۶ نفره داشت.

 

بررسی هفته پایانی لیگ برتر
بررسی هفته پایانی لیگ برتر و مراسم قهرمانی استقلال خوزستان در کنار حواشی دیدارهای استقلال، استقلال خوزستان و پرسپولیس پرداخته شد و صحنه های مشکوک داوری ها نیز مورد بازبینی قرار گرفت.

* پخش صحنه هایی از شادی و غم های ناشی از قهرمانی و از دست رفتن جام در کنار صعود و بقای تیم ها و شادی هواداران از بخش های دیگر این برنامه بود.

 

* در دیدار دو تیم سیاه جامگان و ملوان یک پنالتی مسلم برای شاگردان احمدزاده گرفته نشد تا این ضربه سرنوشت بازی را تغییر دهد.

 

* در بازی پرسپولیس و راه آهن پنالتی اعلام شده برای سرخپوشان اشتباهی بود که از سوی داور رخ داد و خطا بیرون از محوطه جریمه رخ داد.

 

*برخورد علیپور با مدافع راه آهن خطایی نبود و داور به درستی ادامه بازی داد.

 

*بازیکن راه آهن در دقیقه ۶۵ می توانست صاحب یک ضربه پنالتی شود که داور ان را بیرون از خط اعلام کرد.

* در دقایق ابتدایی بازی استقلال خوزستان و ذوب اهن داور می توانست بازیکن آبی پوش ویسی را با توجه به خطایی که مرتکب شده بود اخراج کند.

 

سیبیل سخندان مانع از لب خوانی شد

صحنه بحث برانگیز داوری دیدار پرسپولیس برابر راه آهن که منجر به اعلام خطای پنالتی برای سرخپوشان شد به طور جدی توسط عادل فردوسی پور مورد بررسی قرار گرفت. بعد از اینکه مسعود مرادی با حضور در این برنامه به کارشناسی این صحنه پرداخت و اعلام کرد خطا بیرون از محوطه جریمه رخ داده، عادل فردوسی پور که موفق نشده بود با زرگر ارتباط تلفنی برقرار گرفت سورپرایز خود را با لب خوانی صحنه بعد از داوری به اجرا گذاشت.


در صحنه لب خوانی مشخص شد که بین کمک داور و داور این دیدار روی این صحنه تفاهم وجود نداشت و آنها به طور قاطع روی پنالتی نظر نداشتند.


صحبت های رد و بدل شده و در نهایت منتهی به این شد که سخندان به عنوان کمک به زرگر اعلام کرد هر چه می خواهد در مورد این صحنه انجام دهد و البته فردوسی پور مدعی شد سیبیل رضا سخندان مانع از این شده تا گروه لب خوانی اش صحبت ها را به طور دقیق و کامل متوجه شوند!

 

بعد از خط خوردن ناحق از تیم ملی، قسم خوردم حق کسی را نخورم/ ویسی: اشک بعدی ام بعد از قهرمانی در آسیا خواهد بود


عبدالله ویسی با حضور در برنامه نود در حالی که جام قهرمانی را نیز به همراه خود به استودیو برده بود درباره شرایط تیمی که به عنوان قهرمان لیگ معرفی کرده صحبت کرد.

 

سرمربی موفق استقلال خوزستان که موفق شد تیمش را به عنوان قهرمانی لیگ پانزدهم برساند در ابتدای صحبت هایش با تشکر از عواملی که در این قهرمانی را سهیم بودند صحبت هایش را آغاز کرد.


ویسی که حضورش با پخش تصاویری از او در سال ۷۸ و خط خوردنش از تیم ملی و گریه هایش همراه شد و این مساله در نهایت او را متاثر کرده بود گفت: من همانجا قسم خوردم هیچ وقت حق کسی را نخورم و فلسفه و یارگیری من به گونه ای بود که کسانی که مشکل دارند با جذب کنم. مطمئن باشید اشک بعدی ام را زمانی خواهید دید که تیم را قهرمان آسیا کنیم.


سرمربی استقلال خوزستان در ادامه صحبت هایش وعده عجیبی داد و گفت: من بعد از اینکه در پلی آف فصل گذشته حضور یافتم از مسوولان باشگاه خواستم تا ۱۰۰ میلیون از قراردادم کسر کنند و بعد از اینکه به آسیا رفتیم آن را به من پرداخت کنند. حتی گفتم کت و شلوار حضور در آسیا را نیز تهیه کنند. شاید ان روز خیلی ها به من خندیدند اما من مطمئن بودم.

 

او درباره جمله معروفش درباره خسوس و اینکه دروازه بان خوب از پدر و مادر خوب بهتر است گفت: اگر قیمتش را بالا نمی برید باید بگویم وقتی به دنبال گلر بودم همه قیمت های نجومی می دادند اما او با قیمتی حدود ۵۰۰ میلیون از برزیل خودم انتخاب کردم. در نهایت نیز درباره آن جمله ام باید بگویم مادرم به شدت از دستم ناراحت شد و قهر کرد اما من منظورم این بود که گلر خیلی مهم است.

 

عبدالله ویسی در مورد اینکه چطور تیمی که در آستانه سقوط در فصل آینده بودند در این فصل به قهرمانی رسید گفت: حدود ۷۰ درصد از تیم با تغییر مواجه شد. چیدمانی خوبی نداشتیم. درست است که گل زیادی خوردیم اما گل زده مان هم زیاد بود. خط دفاعی مان را تقویت کردیم و دروازه بان گرفتیم. همه چیز دست به دست هم داد و روز به روز بهتر شدیم و به این مقام رسیدیم.


وی در ادامه به اعترافی جالب پرداخت و گفت: من بازی های فولاد نوین را به همراه اسکوچیچ نگاه می کردم. وقتی با او درباره بازیکنانی صحبت می کردم و او می گفت نمی خواهم خوشحال می شدم  و در حالی که اسم انها را برای تیمم یادداشت می کردم. وقتی در انتهای فصل برخی از آنها برای تست به کرج رفتند تا در فولاد تست دهند گفتم نروند چون آنها را نمی خواهد و ما از این حربه برای بستن تیمم استفاده کردم.

ویسی جادوی تیمش برای قهرمانی را افشا کرد


 سرمربی استقلال خوزستان که به عنوان مهمان ویژه در برنامه نود حضور یافته بود، با پخش تصاویری در جلسه فنی تیمش راز قهرمانی این تیم را افشا کرد.


در ادامه برنامه نود، بخش هایی از جلسه فنی عبدالله ویسی پیش از دیدار با ذوب اهن پخش شد. عبدالله ویسی با نوشتن اعدادی به صحبت درباره انتظارهای مختلف هر انسان را برای شاگردانش پرداخت. از ۲ سالی که به زعم او در خدمت سربازی می گذرد تا ۹ ماهی که مادر انتظار فرزند را می کشد و در نهایت ۱ دقیقه ای که ممکن است آنها را از پرواز جا بگذارد. او در ادامه صحبت هایش گفت اما ما اکنون فقط ۹۰ دقیقه فرصت داریم و قدر این دقایق را من و شما می دانیم که منتظر قهرمانی هستیم و…


ما آنالیزی از ذوب آهن نداریم! این جمله ای بود که واکنش تعجب انگیز بازیکنان این تیم همراه شد که با سورپرایز ویسی نیز همراه شد؛ پخش صحنه هایی از بازی لسترسیتی و در نهایت قهمرانی این تیم.


آیا این راز قهرمانی استقلال خوزستان در لیگ پانزدهم بود که برگرفته از داستان لسترسیتی بود؟

 

آنالیز برنامه نود- استقلال خوزستان


گروه آنالیز برنامه نود با حضور عبدالله ویسی که از عدم انالیز تیمش در هفته های اخیر ناراضی بود به بررسی شرایط این تیم برای رسیدن به قهرمانی پرداخت.


در این آنالیز خط دفاعی عبور ناپذیر استقلال خوزستان در کنار دروازه بان فوق العاده اش به از عناصر اصلی رسیدن تیم ویسی به قهرمانی معرفی شد که در مقابل آنها سوشا مکانی و لوبانفی قرار داشتند که با گاف های خود خط حمله فوق العاده پرسپولیس را بی اثر کرده بودند.


آنها در پرسپولیس که برای قهرمانی می جنگیدند از نظر انضباطی نیز عملکرد بهتری داشتند و با تنها یک کارت قرمز دست ویسی را خالی نگذاشتند و …

ویسی سرمربی استقلال تهران نمی شود!

 

عبدالله ویسی در مورد آینده اش در فصل آینده و مذاکراتش با تیم سپاهان گفت: با سپاهان تمام نکردم اما اگر چیزهایی که باید در اهواز به وجود نیاید در این تیم نخواهم ماند. 

 

من هیچ وقت ناز نمی کنم و اول استقلال خوزستان، دوم استقلال خوزستان و سوم استقلال خوزستان.


وی ادامه داد: فردا نیز با سپاهان جلسه دارم و دو تیم دیگر نیز هستند که باید صحبت کنم. هیچ چیز معلوم نیست و باید با مدیران باشگاه خودم نیز صحبت کنم.


ویسی در ادامه صحبت هایش گفت: باید ساختار باشگاه درست شود تا در آسیا نیز موفق شویم.


سرمربی استقلال خوزستان درباره پیشنهاداتی که دارد و اینکه فردوسی پور از او پرسید آیا این تیم تهرانی مطرح است که به او پیشنهاد داده و شایعه حضورش در استقلال تهران گفت: نه این تیم زیاد بزرگ و مطرح نیست و اکنون برایم زود است که سرمربی تیم مطرح شوم!


ویسی: دو سال دیگر قهرمان آسیا می شوم


سرمربی استقلال خوزستان که موفق شد به همراه این تیم به قهرمانی لیگ برتر دست یابد در مورد اینکه چه زمانی این تیم دوباره قهرمان خواهد شد گفت: دیگر کسی از ما انتظار قهرمانی ندارد. هیچ کس از ما انتظار ندارد و مطمئنا تلاش بعدی ام برای آسیا خواهد بود.


او در واکنش به سوال عادل فردوسی پور در مورد زمان قهرمانی اش در آسیا گفت: در هر تیمی باشم دو سال دیگر قهرمانی در آسیا را جشن خواهم گرفت و اشک بعدی ام آنجا خواهد بود.


با این شرایط به نظر می رسد تیم هایی که برنامه ریزی خود را روی قهرمانی در آسیا قرار داده اند از هم اکنون برای قهرمانی در فصل ۲۰۱۸ لیگ قهرمانان آسیا روی عبدالله ویسی حساب باز کنند!

 

بررسی عملکرد لژیونرها


بررسی عملکرد بازیکنان ایرانی خارج از فوتبال ایران که در لیگ قطر، روسیه، یونان و… حضور دارند، بخش دیگر برنامه نود بود.


احسان حاج صفی به همراه فرانکفورت سقوط کرد و سردار آزمون با گلزنی هایش روستوف را به لیگ قهرمانان نزدیک کرده، دانیل داوری همچنان نیمکت نشین است و بیت آشور با حضور در تورنتو در این هفته نیز ۹۰ دقیقه در ترکیب تیمش قرار گرفت. علیرضا حقیقی در هفته آخر لیگ پرتغال برای ماریتیمو به میدان رفت و با شکست این تیم، فصل را با حضور در رتبه سیزدهم به پایان رساند.


میلاد محمدی نیز همچنان فرصت کمی در تیم ترک گروژنی به دست می آورد و البته تیمش در منطقه سقوط قرار دارد و …

بررسی لیگ دسته اول


هفته پایانی لیگ دسته اول در حالی برگزار شد که پیکان و ماشین سازی صعود خود را به لیگ برتر مسجل کرده بود و دو تیم فجرسپاسی و نفت آبادان فینال این هفته را برای کسب سومین سهمیه برگزار کردند و در نهایت این شاگردان دست نشان بودند که به لیگ شانزدهم سلام دادند.


در پایین جدول نیز آلومینیوم هرمزگان، داماش گیلان، گیتی پسند، شهرداری اردبیل و پاس همدان به دسته دوم سقوط کردند. گزارش کامل هفته پایانی لیگ دسته اول را می توانید اینجا مشاهده فرمایید.

 

در پایان این برنامه و توسط مخاطبان مهدی طارمی موفق شد با کسب بیشترین آرا، عنوان بهترین بازیکن فصل انتخاب شد.


آقای گل فوتبال ایران در فصل پانزدهم با کسب حدود ۴۸ درصد آرا برترین بازیکن فصل انتخاب شد و مهدی رحمتی با ۱۷ درصد آرا نفر دوم این نظرسنجی انتخاب شد.

 

.