در پتروشیمی شرکت رازی ۲ طرح به بهره برداری رسید
در پتروشیمی شرکت رازی ۲ طرح به بهره برداری رسید

مخزن نگهداری ٣٠ هزار تنی آمونیاک، و بویلر ١٥٠ تن در ساعت پتروشیمی رازی در بندر ماهشهر به بهره برداری رسید. به گزارش یوپنا به نقل از ایرنا، علی‌اکبر احمدی‌ دشتی، مدیر عامل شرکت پتروشیمی رازی در آیین بهره برداری از این ٢ طرح گفت: مراحل طراحی، مونتاژ، نصب و راه‌اندازی این ٢ طرح پتروشیمی […]

 • مخزن نگهداری ٣٠ هزار تنی آمونیاک، و بویلر ١٥٠ تن در ساعت پتروشیمی رازی در بندر ماهشهر به بهره برداری رسید.
 • به گزارش یوپنا به نقل از ایرنا، علی‌اکبر احمدی‌ دشتی، مدیر عامل شرکت پتروشیمی رازی در آیین بهره برداری از این ٢ طرح گفت: مراحل طراحی، مونتاژ، نصب و راه‌اندازی این ٢ طرح پتروشیمی بوسیله متخصصان داخلی و با ٢٠ میلیون یورو سرمایه‌گذاری ارزی و ریالی انجام شده است.
   
  وی افزود: با بهره برداری از مخزن ٣٠ هزار تنی آمونیاک ظرفیت ذخیره این محصول پتروشیمی از ٦٠ هزار تن به ٩٠ هزار تن افزایش یافته که این مهم بندر ماهشهر را به بزرگترین بندر ذخیره آمونیاک کشور بدل کرد. 
  بویلر یک مخزن بسته است که در آن به آب و یا سیالات دیگر حرارت داده می‌شود. 
   
  پتروشیمی رازی در بندر ماهشهر از قدیمی‌ترین شرکتهای پتروشیمی در ایران، تولید آمونیاک به منظور تامین خوراک واحدهای تولید اوره شرکت و صادرات به خارج کشور، تولید کودهای ازته و فسفاته و تامین بخشی از نیازهای کشور، تولید اسید فسفریک و اسید سولفوریک به منظور تامین نیازهای واحدهای پایین دست و تولید گوگرد گرانول برای تامین نیاز واحدهای پایین دست و صادرات به خارج از کشور را دستور کار دارد. 

 

منبع: شانا

 •