تمجید مراجع و علما از تلاش ها و خدمات دولت روحانی؛ شما رئیس جمهور موفقی هستید (+تصاویر و جزئیات)
تمجید مراجع و علما از تلاش ها و خدمات دولت روحانی؛ شما رئیس جمهور موفقی هستید (+تصاویر و جزئیات)

دکتر حسن روحانی ریییس جمهور در سفر استانی خود به قم با مراجع و علما دیدار و گفتگو کرد. به گزارش «یوپنا»، این دیدارها در حالی انجام شد که دلواپسان تلاش داشتند با استناد به اظهار نظرهای علمای قم هجمه ای به دولت وارد کنند اما سخنان مراجع طی این دیدارها نشان می دهد که […]

دکتر حسن روحانی ریییس جمهور در سفر استانی خود به قم با مراجع و علما دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش «یوپنا»، این دیدارها در حالی انجام شد که دلواپسان تلاش داشتند با استناد به اظهار نظرهای علمای قم هجمه ای به دولت وارد کنند اما سخنان مراجع طی این دیدارها نشان می دهد که علما و مراجع قم از خدمات دولت رضایت دارند.

در همه این دیدارها مراجع عالیقدر به تلاش ها و خدمات دولت یازدهم تاکید داشتند و برای موفقیت دولت یازدهم دعا کردند و همچنین از انتقادهای مائوس کننده علیه دولت انتقاد کرده اند.

در ادامه بخش هایی از سخنان مراجع پیرامون عملکرد دولت دکتر روحانی آمده است:

آیت الله العظمی علوی گرگانی: در مسیر خدمت به مردم باید در برابر مشکلات ایستاد

در این دیدار با اشاره به موفقیت های مهم دولت در عرصه های مختلف، افزودند: به رغم این توفیقات، توقع و انتظار مردم از دکتر روحانی به عنوان شخصیتی که هم در کسوت روحانیت و هم مسئولیت ریاست جمهوری اسلامی ایران قرار دارد، بیش از سایر افراد است؛ و لذا تلاش بیشتر دولت نسبت به رفع مشکلات مردم در بخش های مختلف بویژه در حوزه کشاورزی و تولید ضروری است.
ایشان همچنین توجه مسئولان کشور به مسائل اجتماعی و تلاش در راستای حفظ اخلاق اسلامی در جامعه را مورد تاکید قرار دادند و توفیقات روزافزون رئیس جمهوری و دولتمردان در دولت تدبیر و امید را از خداوند متعال خواستار شدند.

1

حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی: اقدامات دولت برای اجرای اقتصاد مقاومتی ادامه یابد/ برای تداوم توفیقات دولت دعا می کنیم

مرجع عالیقدر عالم تشیع در این دیدار که شامگاه جمعه برگزار شد، تصریح کردند: حفظ استقلال و پیشبرد سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با اقدامات سفارشی امکان‌پذیر نیست؛ بلکه تلاش، عزم، توکل و جدیت می‌خواهد و البته دولت در این راستا همه تلاش خود را بکار گرفته است که باید ادامه یابد.

ایشان همچنین ضرورت مبارزه جدی با انواع فساد و دست‌اندازی به بیت‌المال را مورد تأکید قرار دادند و گفتند: با اصلاح مقررات بانکی و جهت دادن منابع بانکها بر مبنای موازین شرعی و در جهت کمک به تولید و نیازهای مردم، اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ممکن خواهد شد.

حضرت آیت الله جوادی آملی توجه بیش از پیش به وضعیت معیشتی مردم، حل مسایل اقتصادی و اشتغال را ضروری دانستند و تأکید کردند: اگر با وحدت و توکل به خدا و بدون هراس از موانع و مخالفتها، همانند زمان جنگ عمل کنیم، پیروزیم.

این مرجع عالیقدر عالم تشیع افزودند: دولت به لطف خداوند تاکنون توفیقات زیادی به دست آورده و ما برای تداوم و توسعه این دستاوردها، برای تک تک اعضای دولت دعا می‌کنیم.

2

ضرت آیت‌الله شبیری زنجانی: دعا می کنم گام به گام بر مشکلات فائق بیایید

حضرت آیت‌الله العظمی شبیری زنجانی با تاکید بر اینکه ملت ایران بار مسوولیت سنگینی بر دوش شما گذاشته است، اظهار داشتند: عنایت خداوند شامل همه مجاهدینی است که در مسیر خدمت به مردم گام می بردارند و مشکلات هر چند بسیار است، اما با وحدت و تلاش همگانی حل شدنی هستند.

3

آیت الله العظمی موسوی اردبیلی: عملکرد دولت در بهبود اوضاع اقتصادی و سیاست خارجی قابل تقدیر است

حضرت آیت الله العظمی موسوی اردبیلی از مساعی و اقدامات دولت در اداره کشور، بهبود اوضاع اقتصادی و تعامل سازنده با کشورهای جهان با وجود مشکلات فراوان تقدیر کرد.

آیت الله العظمی موسوی اردبیلی در این دیدار با مثبت ارزیابی کردن عملکرد دولت تدبیر و امید در بخش های مختلف بویژه در حوزه سیاست خارجی، بر ضرورت اهتمام مسوولان کشور برای حل مشکلات مردم، بویژه محرومان و ادامه روند رو به توسعه کشور تاکید کردند.
ایشان خطاب به رییس جمهوری خاطرنشان کردند: بنده همواره برای توفیق شما و همه مسوولان دولت دعا می کنم و امیدوارم با حسن تدبیر بتوانید در خدمت به مردم و کشور همچنان موفق باشید.

4

حضرت آیت الله العظمی سبحانی: همواره برای موفقیت دولت دعا می کنم/ لزوم انطباق هر چه بیشتر نظام بانکی با مقررات شرعی

حضرت آیت الله العظمی سبحانی ضمن بیان اینکه همواره برای موفقیت دولت دعا می کنم، بر ضرورت انطباق هر چه بیشتر نظام بانکی کشور بر مبنای احکام شرعی تاکید کردند.

این مرجع عالیقدر عالم تشیع در این دیدار که عصر جمعه و در بیت معظم له برگزار شد، گفتند: کارمزد بانک ها باید واقعی و در مسیر کمک به بخش تولید و رفع مشکلات مردم باشد و متخصصان برای حل این موضوع تلاش کنند.

تکمیل تامین آب آشامیدنی شهر قم از نظر کمی و کیفی از دیگر موضوعاتی بود که آیت الله العظمی سبحانی در این دیدار به آنها پرداختند.

6

حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی: با توکل و توسل بر همه مشکلات فائق خواهید شد/ باید با زبان نرم با دنیا سخن گفت و تعامل سازنده داشت

حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی  ضمن آرزوی توفیق برای دولت در مسیر خدمت بیشتر به مردم و حل مسایل کشور، گفتند: باید در انجام تمام امور به دستورات قرآن عمل کنیم، و شما و دولت نیز با توکل بخداوند متعال و توسل به سیره اهل بیت (ع) بر همه مشکلات فائق خواهید شد.

این مرجع عالیقدر جهان تشیع، همچنین با تبریک میلاد مسعود حضرت صاحب الزمان (عج)، اظهار داشتند: در مسایل داخلی باید مسوولیتها را بر اساس امانت و تخصص واگذار کرد و در ارتباط با کشورهای جهان نیز با زبان نرم و خوش سخن بگوییم و بتوانیم تعاملی سازنده با آنها داشته باشیم.

حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی همچنین بر ضرورت تلاش بیشتر مسوولان کشور برای رفع مشکلات اشتغال و ازدواج جوانان تاکید کردند.

7

حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی: مردم امیدوارند؛ مشکلات با حسن تدبیر جنابعالی برطرف خواهد شد/ حضور فعال در صحنه های بین المللی ضروری است

حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی با آرزوی توفیق برای دولتمردان در مسیر خدمت به مردم و تعالی کشور، افزودند: خوشبختانه با اقدامات و تلاش های دولت و حسن تدبیر رییس جمهوری، مردم نسبت به بهبود شرایط بسیار امیدوارتر از گذشته شده اند و مطمئنا با تلاش بیشتر و تدبیر شما، مشکلات برطرف خواهد شد.

ایشان با اشاره به لزوم مراقبت از رعایت قوانین شرعی و حفظ احکام اسلام در مناسبات سیاسی و اجتماعی در کشور، بر ضرورت ادامه سیاستهایی که به ثبات، آرامش و امنیت مردم منطقه بویژه در سوریه، عراق و یمن منجر می شود، تاکید کردند.

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی توسعه روابط با دیگر کشورها را ضروری و مهم برشمردند و خاطرنشان کردند: باید در مجامع بین المللی حضور و مشارکتی فعال داشته باشم و به گونه ای پیش برویم که مردم به توسعه روابط با دنیا امیدوارتر باشند و ما و دیگران از این ارتباط بهره ببریم.

8

حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی: دولت برای بهبود وضعیت کشور به موفقیت های خوبی دست یافته است/ انتقاد صرف، بدون توجه به امکانات و ارائه پیشنهاد، مردم را مایوس می کند/ قدردانی از تلاش های دولت یازدهم برای اعتلای ایران اسلامی

حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی خطاب به دکتر حسن روحانی افزودند: شما رییس جمهوری موفقی هستید و با وجود همه مشکلاتی که بخشی از آن میراث گذشته و بخش دیگر نیز شیطنت اجانب و بیگانگان است، به تلاش های خود برای ساختن کشور ادامه می دهید.

ایشان با تاکید بر اینکه “نباید انتظار داشت که مشکلات یک شبه حل شود”، گفتند: برای رفع این مشکلات زحمات زیادی متقبل شده اید و بحمدالله موفقیت های خوبی نیز نصیب دولت شده است که باید با جدیت بیشتر برای خدمت به مردم و بویژه محرومان ادامه یابد.

حضرت‌‌ آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی با تاکید بر ضرورت تقویت وحدت در جامعه تاکید کردند: برخی با ایراد گرفتن های بدون توجه به امکانات و حتی ارائه یک پیشنهاد برای رفع مشکلات، به دنبال مایوس کردن مردم هستند و این در حالی است که انتقاد کردن صرف، و بدون ارائه پیشنهاد، عادلانه و منصفانه نیست.

ایشان در همین ارتباط ضرورت پرهیز از جناح گرایی و توجه به منافع ملی را خاطرنشان ساختند و گفتند: متاسفانه برخی هنوز جناحی فکر می کنند که معنای آن، فدا کردن منافع ملی به پای منافع جناحی است؛حرکتی که همگان بشدت باید از آن پرهیز کنند.

9

تشریح برنامه ها و دستاوردهای دولت یازدهم/ تلاش برای بهبود شرایط زندگی مردم، اصلی ترین اولویت دولت تدبیر و امید است

 

رییس‌جمهور در دیدار با حضرت آیت‌الله العظمی وحید خراسانی با اشاره به تلاش و برنامه ریزی دولت یازدهم برای ایجاد رونق اقتصادی و اشتغال پایدار برای جوانان کشور گفت: رسیدگی و توجه به بهبود شرایط زندگی مردم اصلی‌ترین اولویت دولت تدبیر و امید است.
 
حسن روحانی با بیان این‌که «دیدار با علما و مراجع عظام تقلید همواره ره‌آورد و توشه خوبی برای دولتمردان در ادامه مسیر خدمت به مردم داشته است»، افزود: با تلاش دولت، امروز فضا و فرصت خوبی برای فعالیت اقتصادی و تعامل با کشورهای خارجی فراهم شده و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری گسترده‌ای نیز در استان‌های کشور برای توسعه تولید و اشتغال ایجاد شده است.
 
وی همچنین ضمن ارائه گزارشی از عملکرد دولت در حوزه های مختلف، ادامه داد: دولت در سال ٩٤ باوجود شرایط نامناسب اقتصاد جهانی و کاهش شدید قیمت نفت توانست بدون استقراض کشور را اداره کند.
 
وی با اشاره به برخی اقدامات دولت در حوزه آموزش، فرهنگ و دانشگاه‌ها گفت: پاسداری از فرهنگ، اخلاق و اعتقادات مردم و بویژه نوجوانان و جوانان، از موضوعات مهم برای دولت به شمار می‌رود.
 
رییس‌جمهور با اشاره به ضرورت ادامه تلاش در راستای جلوگیری از ترویج تفکر ایران هراسی در دنیا، خاطرنشان کرد: امروز دنیا می داند که ایران اهل منطق و تعامل سازنده است و در مبارزه با گروه‌های تکفیری و تروریستی پیشگام است.
 
وی با بیان این‌که «امروز ایران در منطقه پر آشوب خاورمیانه در بهترین شرایط ثبات و امنیت قرار دارد و برگزاری پرشور و همراه با آرامش انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری موجب امیدواری بیشتر مردم شده است، بر ادامه تلاش و کمک به تقویت ثبات و امنیت مردم منطقه تاکید کرد.
 
حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی نیز در این دیدار، ضمن آرزوی توفیق برای دولت در مسیر خدمت بیشتر به مردم و حل مسایل کشور، گفت: باید در انجام تمام امور به دستورات قرآن عمل کنیم، و شما و دولت نیز با توکل بخداوند متعال و توسل به سیره اهل بیت (ع) بر همه مشکلات فائق خواهید شد.
 
این مرجع عالیقدر جهان تشیع، همچنین با تبریک میلاد مسعود حضرت صاحب الزمان (عج)، اظهار داشت: در مسایل داخلی باید مسوولیت‌ها را بر اساس امانت و تخصص واگذار کرد و در ارتباط با کشورهای جهان نیز با زبان نرم و خوش سخن بگوییم و بتوانیم تعاملی سازنده با آن‌ها داشته باشیم.
 
حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی همچنین بر ضرورت تلاش بیشتر مسوولان کشور برای رفع مشکلات اشتغال و ازدواج جوانان تاکید کردند.