تا پایان امسال ذخیره سازیهای نفت خام با روند آرامی رشد کند
تا پایان امسال ذخیره سازیهای نفت خام با روند آرامی رشد کند

واحد اطلاعات اکونومیست از حفظ پیش بینی خود بر تثبیت میانگین قیمت نفت برنت در سطح ٤٠ دلار در سال ٢٠١٦ خبرداد. به گزارش یوپنا، این واحد اطلاعاتی در تازه ترین گزارش خود آورده است که براساس آمارهای آژانس بین المللی انرژی، در سه ماه نخست سال ٢٠١٦، عرضه جهانی نفت خام حدود یک میلیون […]

 • واحد اطلاعات اکونومیست از حفظ پیش بینی خود بر تثبیت میانگین قیمت نفت برنت در سطح ٤٠ دلار در سال ٢٠١٦ خبرداد.
 • به گزارش یوپنا، این واحد اطلاعاتی در تازه ترین گزارش خود آورده است که براساس آمارهای آژانس بین المللی انرژی، در سه ماه نخست سال ٢٠١٦، عرضه جهانی نفت خام حدود یک میلیون و ٥٤٠ هزار بشکه از تقاضا فراتر بوده است که این مقدار اندکی پایین تر از مازاد عرضه یک میلیون و ٧٤٠ هزار بشکه ای ثبت شده در سال ٢٠١٥ است.
  واحد اطلاعات اکونومیست انتظار دارد تا پایان امسال ذخیره سازیهای نفت خام با روند آرامی رشد کند.
  از سوی دیگر، این واحد اطلاعاتی معتبر انتظار دارد که قیمت جهانی نفت در سال ٢٠١٧ افزایش می یابد، سالی که برای نخستین بار از ٢٠١٣ تاکنون، مصرف سالانه نفت در جهان از مقدار تولید پیشی خواهد گرفت. این اتفاق نشان دهنده رشد اقتصادی سریع تر خواهد بود و به نوعی نیز تاثیر منفی سالها قیمت پایین بر سرمایه گذاری در تولید نفت را به رخ می کشد.

  برهمین اساس است که واحد اطلاعات اکونومیست پیش بینی کرده است که قیمت نفت برنت به ٥٦ دلار  برای هر بشکه می رسد و حتی با تداوم روند عرضه و تقاضا، سال ٢٠١٨ قیمتهای بالاتری برای نفت به ثبت می رسد.
   از سوی دیگر، واحد اطلاعات اکونومیست پیش بینی کرده که کند شدن رشد اقتصادی چین تاثیر قابل توجهی بر اقتصادهای دیگر خواهد داشت و انتظار می رود میانگین قیمت نفت در سال ٢٠١٨ به ٦٨ دلار در هر بشکه باشد.
  براساس این پیش بینی تداوم افزایش تولید نفت از سوی برخی تولیدکنندگان نفت عضو اوپک ازجمله ایران، عراق و لیبی سبب می شود که بار دیگر از سال ٢٠١٩ عرضه از تقاضا پیشی گیرد و پیش بینی رکود اقتصادی در امریکا مانع از تداوم عرضه می شود.

 •  

  منبع: شانا

  براساس این برآوردها انتظار می رود قیمت نفت خام برنت با اندکی کاهش در سال ٢٠١٩ به میانگین به ٦٣ دلار برای هربشکه برسد.