لوئیس فان خال از منچستریونایتد اخراج شد
لوئیس فان خال از منچستریونایتد اخراج شد

به گزارش "یوپنا"، فان خال تابستان ۲۰۱۴ پس از اتمام جام جهانی، هدایت تیم ملی هلند را رها کرد و جانشین دیوید مویس در منچستریونایتد شد. او شروع خوبی در این تیم نداشت اما رفته رفته اوضاع برای او بهتر شد و توانست با کسب رتبه چهارمی، یونایتد را به لیگ قهرمانان برگرداند. بسیاری بر […]

به گزارش "یوپنا"، فان خال تابستان ۲۰۱۴ پس از اتمام جام جهانی، هدایت تیم ملی هلند را رها کرد و جانشین دیوید مویس در منچستریونایتد شد. او شروع خوبی در این تیم نداشت اما رفته رفته اوضاع برای او بهتر شد و توانست با کسب رتبه چهارمی، یونایتد را به لیگ قهرمانان برگرداند.

بسیاری بر این تصور بودند که با خریدهای گرانقیمتی که مسئولان یونایتد تابستان گذشته انجام دادند، فان خال می تواند امسال شیاطین سرخ را قهرمان لیگ برتر کند اما تقریبا در هیچ مقطعی از فصل، یونایتدها مدعی جدی برای قهرمانی نشان ندادند. شکل بازی این تیم نیز کسل کننده بود و بارها با انتقاد هواداران و کارشناسان روبرو شد.

یونایتد با فان خال در این فصل تنها ۴۹ گل زد و با کسب رتبه پنجمی، سهیمه لیگ قهرمانان را از دست داد با این حال مربی هلندی توانست تیمش را در جام حذفی به عنوان قهرمانی برساند تا حداقل یک جام برای شیاطین سرخ کسب کرده باشد.

از مدت ها پیش شایعاتی مبنی بر اخراج وی از هدایت یونایتد و آمدن مورینیو شنیده می شد و سرانجام امروز این اخبار به حقیقت تبدیل شدند. مدیران یونایتد قرارداد فان خال که تا ۲۰۱۷ اعتبار داشت را فسخ کرده و او را برکنار کردند.

سرنوشت رایان گیگز، دستیار او البته در هاله ای از ابهام قرار دارد. طبق گزارش منابع انگلیسی، به زودی خبر سرمربیگری مورینیو اعلام خواهد شد و آقای خاص از فصل آتی هدایت شیاطین سرخ را بر عهده خواهد گرفت.