نرخ تورم در تابستان امسال تک رقمی می شود
نرخ تورم در تابستان امسال تک رقمی می شود

به گزارش یوپنا، ولی الله سیف روز سه شنبه در بیست و ششمین همایش سالانه سیاست های پولی و ارزی در محل سالن اجلاس سران ، گفت: با اتخاذ سیاست های پولی در دولت یازدهم تورم مهار شده و از نرخ بالای ۴۰ درصد در سال ۱۳۹۲ به ۱۱٫۲ درصد در فروردین ماه امسال کاهش […]

به گزارش یوپنا، ولی الله سیف روز سه شنبه در بیست و ششمین همایش سالانه سیاست های پولی و ارزی در محل سالن اجلاس سران ، گفت: با اتخاذ سیاست های پولی در دولت یازدهم تورم مهار شده و از نرخ بالای ۴۰ درصد در سال ۱۳۹۲ به ۱۱٫۲ درصد در فروردین ماه امسال کاهش یافته است.

وی با اشاره به این که تک رقمی شدن نرخ تورم شرایط مطمئن و با ثباتی را برای سرمایه گذاران فراهم می کند، گفت: حفظ ثبات قیمت ها مهمترین سیاست پولی به شمار می رود و در تحقق این سیاست باید به رشد اقتصادی و ایجاد توازن در بخش خارجی اقتصاد نیز توجه داشت.

رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه کنترل تورم اولویت اصلی بوده است، گفت: بانک مرکزی دولت یازدهم تلاش کرده است سیاست های پولی را متناسب با مقتضیات اعمال کند.

سیف افزود: با اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و لغو بیشتر تحریم ها و اجرای سیاست خروج از رکود شرایط اقتصادی بهبود یافته و پیش بینی می شود رشد اقتصادی امسال شتاب بیشتری داشته باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران