پرهیز از سرگرم شدن به زایده‌های جناحی/ اقتصاد مقاوم و فرهنگ اسلامی، دو اولویت فوری
پرهیز از سرگرم شدن به زایده‌های جناحی/ اقتصاد مقاوم و فرهنگ اسلامی، دو اولویت فوری

رهبر معظم انقلاب اسلامی با سپاس از حضور حماسی مردم در انتخابات مجلس قانون‌گذاری، نمایندگان مجلس شورای اسلامی را به دنبال کردن الزامات تحقق اقتصاد مقاوم و گسترش و تعمیق فرهنگ اسلامی و همچنین پرهیز از سرگرم شدن به زایده‌های جناحی و غالب‌ساختن انگیزه‌های شخصی بر مصالح عمومی توصیه کردند. به گزارش خبرگزاری یوپنا به نقل […]

رهبر معظم انقلاب اسلامی با سپاس از حضور حماسی مردم در انتخابات مجلس قانون‌گذاری، نمایندگان مجلس شورای اسلامی را به دنبال کردن الزامات تحقق اقتصاد مقاوم و گسترش و تعمیق فرهنگ اسلامی و همچنین پرهیز از سرگرم شدن به زایده‌های جناحی و غالب‌ساختن انگیزه‌های شخصی بر مصالح عمومی توصیه کردند.

به گزارش خبرگزاری یوپنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، متن پیام رهبر انقلاب اسلامی که صبح امروز شنبه، ۸ خرداد سال جاری از سوی حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی‌گلپایگانی، رییس دفتر مقام معظم رهبری، در مراسم افتتاحیه دهمین دوره مجلس شورای اسلامی قرائت شد، به این شرح است:
 

«بسم الله الرحمن الرحیم

آغاز دهمین دوره‌ مجلس شورای اسلامی در ماه مبارک شعبان را که ماه معنویت و خشوع و ماه اعیاد بزرگ مذهبی است، به ملت عظیم‌الشان ایران اسلامی و به شما برگزیدگان و پذیرندگان مسئولیت های بزرگ تبریک می‌گویم و از آحاد مردم عزیز که با حماسه‌ انتخابات، چرخه‌ بی‌وقفه‌ قانون‌گذاری را تداوم بخشیده و حلقه دیگری بر این زنجیره حیاتی افزوده‌اند، سپاسگزاری می‌کنم.
این همه، برآمده از توفیق الهی و نشانه‌ لطف و رحمت ذات اقدس اوست که دست قدرت بی‌همتا را مددکار ملت و کشور و نظام اسلامی ساخته است. دل و زبان از سپاس‌گویی این نعمت ناتوانند.
ملت ایران با حضور حداکثری در انتخابات پر اهمیت مجلس قانون‌گذاری، بیعت دیرین خود با نظام جمهوری اسلامی را بار دیگر تکرار کردند و با این زبان رسا به بدخواهان پاسخ گفتند. وفاداری ارزشمند ملت، مسئولان نظام را در بخش های گوناگون به احساس مسئولیت و شکر نعمت فرا می‌خواند. ذمه ما مسئولان، اکنون سنگین‌بارتر از گذشته است.
سوگند نمایندگان –که در نخستین روز کاری خود ادا خواهند کرد و سوگندی شرعی و الزام‌آور است- سرفصل های اساسی وظایف نمایندگی در مجلس را بیان کرده است؛ شما برادران و خواهران محترم می‌توانید با حکمت و خردمندی و اخلاص و پارسایی، این وظایف را در خلال عمل قانونی خود –که عمدتا قانون‌گذاری و نظارت است- تحقق بخشیده، نزد خدا و خلق سرافراز گردید.
در این‌صورت است که مجلس شورای اسلامی را در جایگاه ویژه خویش یعنی «در رأس امور کشور» نگاه خواهید داشت.
شرایط طوفانی منطقه و جهان و ماجراجویی‌های بین‌المللی سلطه‌گران و اتباعشان، ایران اسلامی را با اوضاع پیچیده‌تری از گذشته روبه رو ساخته است. اقتدار کشور برای مواجهه با این شرایط، به هوشمندی و عزم راسخ و در دست داشتن ابتکار عمل از سوی همه مسئولان نیاز دارد. وظیفه‌ انقلابی و قانونی شما نمایندگان محترم آن است که مجلس را سنگری استوار در برابر ترفند و فسون و افزون‌خواهی گستاخانه‌ استکبار و نقطه‌ اتکا درخشان مردم مؤمن و انقلابی بسازید.
تحقق بخشیدن به اقتصاد مقاوم با همه الزامات قطعی آن و نیز تلاش مجدانه برای گسترش و ژرف‌سازی فرهنگ اسلامی، دو اولویت فوری کنونی است. اولویت های مهم دیگری در بخش های گوناگون مربوط به اقتدار ملی و استحکام امنیت و مصونیت کشور، وجود دارد که تضمین‌کننده‌ استقرار عدالت اجتماعی و استقلال و پیشرفت کشور است. شناخت این اولویت ها از جمله‌ وظایف نمایندگان و در دسترس ذهن هوشمند آنان است.
نمایندگان محترم را به توکل و حسن ظن به وعده‌های خداوند قادر و استقامت در صراط مستقیم الهی توصیه می‌کنم و از سرگرم شدن به زایده‌های جناحی و غالب‌ساختن انگیزه‌های شخصی بر مصالح عمومی بر حذر می‌دارم.
لازم می‌دانم از نمایندگان محترم مجلس نهم و رییس پر تلاش و خدوم آن و همه‌ی هیات رییسه، و نیز از همه دست‌اندرکاران انتخابات مجلس دهم، در همه بخش های آن صمیمانه تشکر و قدردانی کنم.
یاد امام راحل عظیم‌الشان و شهدا و ایثارگران این راه را گرامی می‌دارم، و با سلام و تعظیم به حضرت ولی‌الله الاعظم ارواحنا فداه توفیقات همه‌ شما را از خدای متعال مسألت می‌کنم.

و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته
سید علی خامنه‌ای
۷ خرداد ماه ۱۳۹۵»

انتهای پیام