ماموریت گرایی در دانشگاه پیام نور به معنای الکترونیکی شدن شیوه آموزشی نیست
ماموریت گرایی در دانشگاه پیام نور به معنای الکترونیکی شدن شیوه آموزشی نیست

رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس گفت: ماموریت گرایی در دانشگاه پیام نور به معنای الکترونیکی شدن کامل شیوه آموزشی دانشگاه نیست. دکتر عبدالرسول قرائتی در نشست روسای مراکز و واحدهای استان فارس ، خواستار تلاش ویژه دانشگاهیان در حوزه اقتصاد مقاومتی شد و در این خصوص یادآور شد: متولی عمده سال اقتصاد مقاومتی دانشگاه […]

رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس گفت: ماموریت گرایی در دانشگاه پیام نور به معنای الکترونیکی شدن کامل شیوه آموزشی دانشگاه نیست.
دکتر عبدالرسول قرائتی در نشست روسای مراکز و واحدهای استان فارس ، خواستار تلاش ویژه دانشگاهیان در حوزه اقتصاد مقاومتی شد و در این خصوص یادآور شد: متولی عمده سال اقتصاد مقاومتی دانشگاه ها هستند.
وی با اشاره به نقش روابط عمومی، این بخش را یکی از شاکله های مهم دانشگاه دانست و افزود: یکی از مشکلات دانشگاه در سطح کشور در سالهای قبل ضعف در اطلاع رسانی بوده است که خوشبختانه با تلاشهای صورت گرفته خصوصاً راه اندازی خبرگزاری دانشگاه"یوپنا" این مشکل تاحدودی حل شده است.
رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس با اشاره به شعارسال جاری دانشگاه پیام نور مبنی بر ارتقای کیفیت ،ماموریت گرایی و کارآفرینی اظهار داشت: این شعار به معنای این نیست که تاکنون در دانشگاه پیام نور کیفیت وجود نداشته یا ماموریت خود را به خوبی انجام نداده است بلکه به معنای این است که بر کیفیت و ماموریت گرایی خود توجه بیشتری نماییم.
دکتر قرائتی خاطرنشان کرد: ارتقای کیفیت کار بزرگی است که باید در همه حوزه ها با جدیت دنبال شود که برای رسیدن به این جایگاه، باید بخش نظارت وارزیابی را تقویت کنیم.
وی یادآور شد: در بحث ماموریت گرایی، قرار نیست کل دانشگاه پیام نور، الکترونیکی شود بلکه باید درکنار دوره های ترکیبی خود، بخش الکترونیکی را تقویت کنیم.
دکتر قرائتی اضافه کرد: ماموریت اصلی دانشگاه پیام نور گسترش آموزش عالی، یا همان آموزش برای همه،همه جا و همه وقت است که همیشه با جدیت در دستور کار قرار گرفته است.
وی با اشاره به بحث کارآفرینی نیز اظهارداشت: اگر چه اشتغال زایی وظیفه دانشگاه نیست اما باید کاری کنیم تا با برگزاری دوره های عملی وکارگاهی ، دانشجویان را برای ورود به بازار کار و بکارگیری علم های آموخته شده و بهره گیری از دانش آنان آماده کنیم نه اینکه شاهد باشیم فارغ التحصیل بیکار به بیکاران جامعه اضافه شود.
رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود درباره برخی شایعات پیرامون تعطیلی واحدهای کوچک دانشگاه نیز اظهارداشت: تعطیلی واحدها در دستور کار نیست بلکه ماموریت ها برخی از واحدهای زیان ده تغییر پیدا خواهد کرد.
مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه پیام نور استان فارس نیز دراین مراسم ، خواستار توجه ویژه روسای مراکز و واحدها به برپایی نماز جماعت دردانشگاه ها شد و دراین خصوص اظهارداشت: نماز تابلوی کار فرهنگی وتابلوی تدین در دانشگاه است.
حجت الاسلام ثابت همچنین از اجرای طرح ضیافت اندیشه اساتید در تابستان سال جاری و ثبت نام عتبات دانشجویی در روزهای آتی خبرداد.