مسئولیت اجتماعی شرکتها جزو اولویتهای روابط عمومی است
مسئولیت اجتماعی شرکتها جزو اولویتهای روابط عمومی است

  مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت با بیان این که مسئولیت اجتماعی شرکتها جزو اولویتهای روابط عمومی است، گفت: روابط عمومی باید از ظرفیتهای نخبگان در سراسر کشور برای ایجاد و تقویت روحیه نشاط و امید با خلاقیت و برنامه ریزی استفاده کند. به گزارش یوپنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، اکبر نعمت […]

 

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت با بیان این که مسئولیت اجتماعی شرکتها جزو اولویتهای روابط عمومی است، گفت: روابط عمومی باید از ظرفیتهای نخبگان در سراسر کشور برای ایجاد و تقویت روحیه نشاط و امید با خلاقیت و برنامه ریزی استفاده کند.

به گزارش یوپنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، اکبر نعمت الهی صبح دیروز (شنبه، هشتم خردادماه) در هشتمین نشست سراسری رؤسای روابط عمومیهای صنعت نفت با تاکید بر نقش اصلی روابط عمومیها در اجرای اهداف تعریف شده در زمینه مسئولیت اجتماعی شرکتها افزود: مسوولیت اجتماعی شرکتها در بسیاری زمینه ها از جمله اطلاع رسانی، فرهنگ سازی، مطالعات اجتماعی و … در حیطه وظایف ذاتی روابط عمومیها قرار دارد.

وی با بیان این که تقویت سازمان درونی صنعت نفت برای ارائه خدمات بهتر به جامعه ضروری است، تصریح کرد: شرایط کار و زندگی کارکنان صنعت نفت در بسیاری از مناطق عملیاتی نیازمند توجه و بهبود است و این گونه نیست که شرایط رفاهی آنها مطلوب باشد.

نعمت الهی با اشاره به ضرورت بازنگری اصول تکریم ارباب رجوع و توجه به رعایت آن در شرکتها گفت: تکریم ارباب رجوع و عموم مردم و همچنین استفاده از ظرفیتهای نخبگان علمی، فرهنگی و هنری در سراسر کشور برای ایجاد و تقویت روحیه نشاط و امید اولویت دارد و همه روابط عمومیهای صنعت نفت در این زمینه باید با خلاقیت و برنامه ریزی جدید فعالیت کنند.

همچنین امیر طالبیان، مشاور وزیر نفت در امور اجتماعی نیز در این نشست با اشاره به توجه ویژه وزیر نفت به حوزه مسئولیت اجتماعی شرکتهای تابعه صنعت نفت گفت: مسئولیت اجتماعی در ابعاد بشر دوستانه، اخلاقی، قانونی و اقتصادی ایجاد وظیفه می کند که صنعت نفت در بعد اقتصادی آن نقش بزرگی دارد و بسیاری از وظایف در این زمینه به صنعت نفت مربوط است.

طالبیان با تشریح اصول کلی حاکم بر فعالیتها در زمینه مسئولیت اجتماعی شرکتها تصریح کرد: در سالهای گذشته در این زمینه غفلتهایی صورت گرفته و اکنون وزارت نفت درصدد است تا با سرعت بیشتری در این زمینه فعالیت کند.

مشاور اجتماعی وزیر نفت با اشاره به شکل گیری تمدن جدید صنعتی در ناحیه غرب کارون و مطالعات اجتماعی صورت گرفته در این خصوص افزود: هم اکنون وزارت نفت با توجه به برنامه توسعه میدانهای نفتی در این ناحیه مطالعات جامعی را در دست انجام دارد و امیدواریم همزمان با توسعه میدانهای نفتی این منطقه و افزایش تولید نفت کشور شاهد شکل گیری تمدنی جدید در این منطقه باشیم.

هشتمین نشست سراسری روابط عمومی های صنعت نفت صبح دیروز(شنبه، هشتم خردادماه ) با حضور اکبر نعمت الهی، مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت، امیر طالبیان، مشاور وزیر نفت در امور اجتماعی، حبیب الله صادقی، مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی و مدیران و روسای روابط عمومیهای تابعه صنعت نفت در مشهد مقدس آغاز بکار کرد.