سرمایه گذاری ۲۵ هزار میلیارد ریالی آلمان در دو طرح بزرگ صنعتی فارس
سرمایه گذاری ۲۵ هزار میلیارد ریالی آلمان در دو طرح بزرگ صنعتی فارس

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: با صدور مجوز سرمایه گذاری به شرکت هایی از کشور آلمان، بزودی عملیات اجرایی دو طرح های بزرگ صنعتی در این استان با سرمایه گذاری این کشور به ارزش ریالی افزون بر ۲۵ هزار میلیارد ریال آغاز می شود. علی همتی افزود: آلمانی ها طرح تولید […]

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: با صدور مجوز سرمایه گذاری به شرکت هایی از کشور آلمان، بزودی عملیات اجرایی دو طرح های بزرگ صنعتی در این استان با سرمایه گذاری این کشور به ارزش ریالی افزون بر ۲۵ هزار میلیارد ریال آغاز می شود.

علی همتی افزود: آلمانی ها طرح تولید انواع پنل ها و سلول های انرژی خورشیدی در استان فارس با سرمایه گذاری افزون بر ۲۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال را در دستور کار دارند. 
وی گفت: این طرح که جواز سرمایه گذاری آن صادر شده است، در حال طی کردن مراحل نهایی اخذ مجوزهای سرمایه گذاری است. 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس اظهار کرد: اجرای این طرح در قالب شرکت پارس تکاب، برای ۵۶۰ نفر شغل ایجاد می کند. 
همتی گفت: شرکت کناف ایران نیز با سرمایه گذاری یک هزار و ۶۳۰ میلیارد ریالی آلمانی ها به تولید پنل (ورق) های گچی در استان فارس خواهد پرداخت. 
وی افزود: اجرای این طرح، ۲۵۰ نفر اشتغالزایی به دنبال دارد. 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: این دو طرح سرمایه گذاری مربوط به سال ۹۴ است و دیگر طرح های سرمایه گذاری خارجی که در حال بررسی و صدور مجوزها است، در آینده اطلاع رسانی می شود. 
همتی درباره کارخانه تولید ورق های گچ پیش ساخته گفت: بنا بر قراردادهای منعقده، تجهیزات این کارخانه مطابق با استانداردهای روز اروپا خواهد بود و با تولید محصولات مورد نیاز کشور از خروج سالانه ۹۰ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری می کند. 
وی بیان کرد: وجود معادن غنی گچ در استان فارس از جمله دلایل شرکت آلمانی برای انتخاب این استان برای احداث کارخانه تولید ورق های گچ پیش ساخته بوده است. 

منبع: ایرنا