یازدهمین همایش بین‌المللی انرژی آغاز به‌کار کرد‌
یازدهمین همایش بین‌المللی انرژی آغاز به‌کار کرد‌

یازدهمین همایش بین‌المللی انرژی به‌عنوان بزرگ‌ترین گردهمایی متخصصان و مدیران بخش انرژی کشور، با حضور وزیر نیرو، از صبح امروز (دوشنبه) آغاز به کار کرد.  به‌گزارش یوپنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، شعار یازدهمین دوره این همایش با تمرکز بر موضوع‌های سیاستی و کاربردی بخش انرژی، " پویایی انرژی در جهان […]

یازدهمین همایش بین‌المللی انرژی به‌عنوان بزرگ‌ترین گردهمایی متخصصان و مدیران بخش انرژی کشور، با حضور وزیر نیرو، از صبح امروز (دوشنبه) آغاز به کار کرد.
 به‌گزارش یوپنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، شعار یازدهمین دوره این همایش با تمرکز بر موضوع‌های سیاستی و کاربردی بخش انرژی، " پویایی انرژی در جهان در حال تغییر" انتخاب شده است.
دراین دوره ۶۰ متخصص بین المللی از ۲۲ کشور جهان شامل کشورهای انگلستان، آمریکا، آلمان، ترکیه، اتریش، کانادا، ژاپن، ایتالیا، بلژیک، یونان، استرالیا، چین، فنلاند، قزاقستان، نیوزیلند، اردن، پاکستان، اسپانیا، هندوستان، امارات، فنلاند و لبنان در قالب سخنران کلیدی، ارائه دهنده مقاله و مدعو حضور خواهند داشت.
از میان ۴۵۰ مقاله ارسالی به دبیرخانه همایش، ۲۲۵ مقاله مورد پذیرش قرار گرفت که به صورت شفاهی یا در قالب پوستر ارائه خواهند شد.
در این همایش ۴ میزگرد تخصصی با محورهای تأمین مالی و تراز منابع و مصارف مالی بخش انرژی، انرژی‌های تجدیدپذیر و کنوانسیون‌های زیست محیطی، مرزهای سیاست گذاری و دانش دربهره وری انرژی و میزگرد پیوند آب و انرژی در نیروگاه‌های برق‌آبی برگزار و درآنها به بررسی مشکلات و موضوعات مهم بخش انرژی پرداخته می‌شود.
این همایش ظرفیت‌های جدیدی را برای توسعه پژوهش‌های بنیادین و ارائه راهکارهای حل مسائل و چالش‌های فرآروی سازمان‌ها و مراکز مرتبط در بخش انرژی ایجاد نموده است.
کمیته ملی انرژی به عنوان دبیرخانه همایش در نظر دارد با برنامه ریزی‌های موثرتر و جلب مشارکت گسترده تر مخاطبان و ذینفعان، زمینه‌های بهره مندی از این ظرفیت‌ها را برای پاسخگویی به نیازهای بخش انرژی کشور فراهم آورد.
برپایه این گزارش؛ هم‌زمان با برگزاری این همایش، نمایشگاه جانبی نیز برگزار خواهد شد که فرصتی برای شرکت‌ها و مؤسسات فعال در حوزه انرژی برای ارائه آخرین دستاوردهای خود به شمار می‌رود که در یک فضای علمی مورد توجه مخاطبان قرار خواهد گرفت.