گزارش کامل آخرین برنامه نود فصل
گزارش کامل آخرین برنامه نود فصل

آخرین برنامه نود در پایان لیگ پانزدهم دیشب از سوی عادل فردوسی پور اجرا شد که برترین مربی فصل در آن گنجانده شده بود.

به گزارش "یوپنا"، عادل فردوسی پور آخرین برنامه خود در پایان فصل پانزدهم لیگ برتر را با محوریت فینال جام حذفی و دعوت از مهمانان ویژه روی آنتن برد.


– آیتم های برنامه نود


* بررسی رکوردهای تاریخی لیگ
* بررسی فینال جام حذفی لیگ
* عکس العمل های مربوط به مصاحبه نویدکیا
* گفتگو با یحیی گل محمدی و پرویز مظلومی

 

نظرسنجی

 

سوال نظرسنجی برنامه نود اختصاص به انتخاب برترین مربی فصل پانزدهم لیگ برتر داشت.


۱- برانکو ایوانکوویچ
۲- امیر قلعه نویی
۳- یحیی گل محمدی
۴- پرویز مظلومی
۵- عبدالله ویسی

 


* آیتم رکورد


رکوردهایی که در لیگ برتر این فصل جابجا شدند توسط عادل فردوسی پور بررسی شدند که در ادامه آن را مشاهده می فرمایید.


۱- گلزنی در ۳۵ بازی پیاپی
۲- ۹ برد پیاپی توسط سپاهان
۳- متوسط ۴۷صدم درصد گل خورده در هر بازی اختصاص به استقلال خوزستان
۴- ۲۱ بازی بدون شکست برای پرسپولیس
۵- ۱۵ رتبه صعود نسبت به فصل گذشته برای استقلال خوزستان
۶- کمترین گل زده برای رسیدن به قهرمانی برای استقلال خوزستان
۷- تفاضل گل منفی ۴۲ برای استقلال اهواز
۸- رجب زاده سومین بازیکنی که از صد گل زده عبور کرد
۹- رکوردار گلزنی در یک تیم برای رجب زاده
۱۰- جلال رافخایی پنالتی زن ترین بازیکن لیگ برتر
۱۱- مهدی طارمی با ۸ پنالتی پنالتی گیرترین بازیکن
۱۲- عبور از ۴۰۰ بازی برای ابراهیم صادقی
۱۳- رضا عنایتی با ۱۴۲ گل زده بهترین گلزن تاریخ لیگ برتر
۱۴- امیر قلعه نویی با ۶۹۵ امتیاز، امتیاز آورترین مربی
۱۵- استقلال با ۸۱۸ امتیاز امتیاز آورترین تیم لیگ برتر

 

* بررسی آماری تک به تک تیم ها


در بخش دیگری از این برنامه بررسی آماری تک به تک تیم ها مورد بررسی قرار گرفت که با توجه به رکوردهای فردی تیم ها جالب توجه بود.


شما می توانید در ویدیوی ورزش سه این بخش را مشاهده فرمایید.

حضور نودی ها در خرمشهر – فینال جام حذفی


گروه برنامه نود با حضور در خرمشهر به تهیه گزارش از فینال جام حذفی پرداختند. صحبت های جالبی با خرمشهری ها درباره جنگ و فوتبال و … در این رابطه صورت گرفت. در این بخش محمدحسین میثاقی با برخی رزمندگانی که در حماسه ۸ سال دفاع مقدس و آزادسازی خرمشهر نقش داشتند به گفتگو پرداخت.

 

عادل سوتفاهمش با استقلالی‌ها را برطرف کرد


در برنامه نود هفته گذشته لوگوی استقلال بدون دو ستاره معروفش به نمایش در امد که دور از چشمان هواداران این تیم قرار نگرفت و با واکنش های احساسی و ناراحتی آنها همراه بود.
فردوسی پور در برنامه امشب با اعلام اینکه مشکلی با ستاره های استقلال ندارد و ان شاالله این تیم nتا ستاره بگیرد گفت: من مشکلی ندارم و امیدوارم نه دو تا بلکه nتا ستاره این تیم داشته باشد و امیدوارم سوتفاهم برطرف شده باشد و ما لوگوی این تیم را اینگونه داشتیم و به همین منظور اینطور پخش شد.


میهمان ویژه – پرویز مظلومی/مذاکره رحمتی با مجیدی برای سرمربیگری استقلال

 

مظلومی در این برنامه با اعلام اینکه از نظر روحی شرایط خوبی نداشت اما با توجه به قولی که داده بود حضور یافته گفت: عذرخواهی می کنم از هواداران استقلال که نتوانستیم برای آنها جام بیاوریم. دلایل زیادی داشت که در ادامه درباره آن صحبت خواهم کرد.
مظلومی در مورد قراردادش گفت: من دو سال با استقلال قرارداد داشتم. وقتی من آمدم ۵ هفته به شروع مسابقات باقی مانده بود. یارگیری خوبی نداشتیم و تمرینات ناقصی را پشت سر گذاشتیم. تغییرات زیادی داده بودیم و بازیکنان جوانی به ترکیب اضافه کرده بودیم.
وی ادامه داد: در سال اول من قولی به مسوولان نداده بودم درباره جام. تنها قول سهمیه آسیا و معرفی چند جوان داده بودیم که به آن عمل کردم. یک سری جوانان به ترکیب اضافه شده بودند و ریسکی بود که انجام دادم. من قول سهمیه داده بودم اما تلاش می کردم برای قهرمانی. مشکلاتی سر راه ما قرار گرفت و حواشی اش به وجود آمد که مانع از آن شد. تیمم ۲۰ هفته صدرنشین لیگ بود و به فینال جام حذفی هم راه یافته بود. ما در جام حذفی تراکتورسازی، فولاد و نفت را از پیش رو برداشتیم اما اتفاقاتی افتاد که…
مظلومی در ادامه صحبت هایش گفت: آقای افشارزاده حمایت می کردند اما من کاملا تنها بودم. باشگاهی که می خواهد قهرمان شود باید یک مجموعه در کنار آن باشند. من این اتفاق را ندیدم و مشکلاتی پیش رویم قرار داشتم. من از امکانات سخت ابزاری محروم بودم. من از باشگاه چی پی اس می خواستم که جمعا ۱۳۰ میلیون می شود اما دریغ شد. بارها گفتم که با این شرایط به مشکل برخواهیم خورد.
وی ادامه داد: ما در ابتدای فصل ریوالدو و کرار را در میانه میدان در اختیار داشتم و بعد از آن اعلام شد بهتر از او را در اختیار خواهند گرفت اما… . برای بازیکن خارجی سخت است که با این مشکلات بخواهد ادامه دهد و این اتفاقات به این خاطر بود. من به او نیاز داشتم و بعد از او به امید ابراهیمی فشار آوردم. اما مشکلات مالی مانع از این شد که بازیکنان مورد نظر جذب شود. مشکلات مدیریتی باعث شد تا امسال ۳ میلیارد هزینه جرایم بازیکنان خارجی شود. پولی که می شد با آن تیم را کاملا تقویت کرد اما هزینه هایی که باید به تیم تزریق می شد برای این مسائل هزینه شد.
مظلومی در ادامه صحبت هایش درباره مصدومیت روزبه چشمی گفت: روزبه قبل از اینکه به ما ملحق شود در تیم ملی امید چند بازی پشت سر هم انجام داده بود و ما بازیکنی برای جایگزینی نداشتیم. وقتی او را از دست دادیم تمام بار میانه میدان روی دوش امید ابراهیمی افتاد. ما برای جایگزینی کرار یک لیست داده بودیم که نشد. ما مصدومان زیادی هم در این فصل داشتیم. خسرو حیدری، محسن کریمی و رمضانی، عادل شیحی و … بازیکنانی بودند که مصدومیت شان مانع از این شد تیم کاملی در اختیار داشته باشیم و برای ارنج مشکل داشتم. اما با تمام این شرایط تیم نتیجه گرفت و توقعات را بالا برد. تیم من ۲۰ هفته صدر بود اما انتقادات زیادی به تیم می شد.
وی در مورد اینکه بدنسازی غیراصولی دلیل بر این مصدومیت ها نبود گفت: ما در ۵ هفته ای که در اختیار داشتیم نمی توانستیم بدنسازی مناسبی انجام دهیم. فکر نکنید ما خوابیدیم و به اینجا رسیدیم و همه تلاش کردند. مشکلات و حواشی به تیم ما ضربه زد. ما عادل شیحی را گرفتیم اما او هم مصدوم شد و دست مان را خالی گذاشت.
مظلومی در واکنش به اینکه چرا هیات مدیره حامی او نبودند و بعد از هر شکست و ناکامی گفته می شد احتمالا جابجایی او وجود دارد گفت: موقعی که صحبت هایی اینچنینی انجام می شود بی انگیزگی بین بازیکنان ایجاد می شود. بعضی انتقادات از سوی پیشکسوتان به تیم لطمه می زد و برخی به تیم کمک کرد. آمدیم شکل بازی را در دربی عوض کنیم که انطور مشکل پیش آمد. من مهره هایم را می شناسم. از بیرون می گویند فلان. من می دانم باید با توجه به داشته هایم تیمم را دفاعی بچینم.
وی ادامه داد:آقای فردوسی پور شما خودتان را جای من بگذارید و اگر هر روز بگویند می خواهند جای شما کسی را بیاورد تمرکزتان را حفظ می کنید؟ هر روز بازیکنانم می گفتند مگر قراردادتان سه ساله نیست؟ من خیلی چیزها را می دانستم اما برای اینکه حواشی ایجاد نشود به آن واکنش نشان ندادم. ما دربی را شکست خوردیم و سه امتیاز عقب افتادیم. هنوز شانس قهرمانی داریم اما یکی از اعضای باشگاه می روند خانه فرهاد مجیدی تا چهار صبح به همراه یکی از بازیکنان بزرگتر تیم التماسش را می کردند تا روی نیمکت بنشیند. آنها نمی دانند مجیدی مثل پسرم است و مکتب استقلال است و مثل بعضی ها نیست. من دنبال منافعم نبودم و کسانی که این کارها را می کنند دنبال منافع خودشان است. من قرارداد دارم اما می روند با اسکوچیچ صحبت می کردند. همین است که می گویم تنها هستم و بعضی بازی ها ناظران دل شان به حالم می سوخت و می دیدند در حال سکته هستم و آب برایم می آوردند. دو سال بعد آقای قلعه نویی تیم را پنجم و ششم کرد چه بلایی سرش اوردند؟ مگر او تیم را قهرمان نکرد؟ تا کی می خواهید سیبل کنید؟

 


مظلومی درباره اینکه چرا ویسی به همراه جوانان به قهرمانی رسید اما او می گوید با جوانان فرصت می خواهد گفت: مگر من با مس کرمان سهمیه نگرفتم؟ اتفاقا کار کردن با جوانان در تیمی بدون حاشیه راحت تر است.
وی در مورد اینکه هواداران تیم را حمایت می کردند گفت: آقایان اگر استقلالی هستید نباید برای تان فرق داشته باشید چه کسی روی نیمکت است. تیمم در صدر قرار دارد اما بعد از مساوی می گویند فلان و … .
مظلومی در مورد اینکه چرا پنالتی را به بازیکنان باتجربه نداده است گفت: من چرا آرش برهانی را در یک ربع آخر به زمین فرستادم؟ اگر نمی خواستم که پروپجیچ نگه می داشتم. اما آخر بازی گفت من روحیه ندارم. من نمی دانم آقای رحمتی چه گفته اما ما روی داشته های مان حساب کرده بودیم. آقای رمضانی به همین آقای رحمتی بارها در تمرین پنالتی اش را گل کرده بود.
او در مورد اینکه چرا رحمتی در تیم نقشش فراتر از بازیکن بوده گفت: من در تمام تیم ها همینطور بوده و از بازیکن بزرگتر و باتجربه تیم سود می برم. مهدی اما هیچوقت در کارهای فنی دخالتی نداشت و در جلسات متوجه ارنج می شد و هیچ وقت درباره ارنج نظر نداد.

وی ادامه داد: شبکه های اجتماعی خیلی فعال هستند. در این شبکه ها هم حملات زیادی شد. خیلی ها هم موقعیت مرا درک کردند و حمایت کردند. آقای جهانیان و آقای افشارزاده خیلی حمایت کردند. بعضی انتقادات خیلی غیرکارشناسی بود. شما که در کنار تیم هستید باید حمایت بیشتری داشته باشید و انرژی مثبت دهید. اما صحبت هایی که می شد دوگانگی می شد و مشکل ایجاد می کرد.
مظلومی در ادامه صحبت هایش بار دیگر به پیشنهاد مربیگری به مجیدی اشاره کرد و گفت: بعد از شکست برابر پرسپولیس ما چهار هفته فرصت داشتیم و اما بعضی ها مشکلاتی داشتند و موقعیت شان به خطر افتاد. مشکلات مالی بازیکنان و …
او در مورد اینکه ریوالدو را یکی از بستگانش به تهران آورده بود یا خیر گفت: برادرزاده من مجوز ندارد و تنها نقش مترجم او را برعهده داشته است.
مظلومی با اشاره به احتمال ادامه همکاری اش با استقلال در صورت قهرمانی در جام حذفی گفت: من که می گویم دو سال دیگر با استقلال قرارداد دارم. بعد از بازی با من تماسی گرفته نشد. من از طریق رسانه ها متوجه اخبار می شوم. فردا هیات مدیره جلسه می گذارد و امیدوارم کارشناسی بررسی کنند که چرا تیمی که صدرنشین بوده اینگونه افت می کند.

او در مورد احتیاطش در بازی فینال گفت: شرایط اینگونه بازی ها می طلبد اما بعد اینکه گل اتفاقی خوردیم موقعیت های خوبی ایجاد کردیم.
مظلومی در پاسخ به اینکه اختلاف بین اعضای کادرفنی نیز وجود داشته گفت: اختلاف نظر باید همیشه باشد. من نفر اول بودم و باید حرف آخر را می زدم. یکی از مسائلی که بین ما وجود داشت جمع بندی همگی بود و مشورت می کردیم. ما در طول هفته مشورت می کردیم و شاید اختلاف نظر نداشتیم اما مشکلی با یکدیگر نداشتیم.

مظلومی در مورد اینکه چرا در مورد بحث رحمتی و قلعه نویی وارد ماجرا نشد گفت: من سرمربی هستم و همیشه می گویم باید احترام سرمربی حفظ شود. خود رحمتی هم ناراحت بود از این قضیه و پشیمان شد.

او در مورد اینکه چرا تیمش زیبا بازی نمی کرد گفت: یک مربی برای زیبا بازی کردن باید ابزار آن را در اختیار داشته باشد اما بازی های که فوق العاده بازی می کردیم هم کم نبودند. بازی با سپاهان، بازی با فولاد و بازی با تراکتورسازی در تبریز از این دسته بازی ها بودند.

مظلومی در مورد اینکه فردا چه سرنوشتی در انتظار اوست گفت: من از مکتب استقلال هستم. از چهار سال پیش طلبکار هستم اما هیچ وقت صحبتی نکردم. هر وقت به من نیاز داشتند آمدم. من استعفا نمی دهم و آینده را می بینم. باید کادرفنی ام را تقویت می کردم اما مصدومیت ها و نبود بازیکن خیلی به ما ضربه زد.

وی در پایان گفت: تشکر ویژه ای می کنم از همه کسانی که ما را حمایت کردند و البته کسانی که ما را حمایت نکردند. از کادرپزشکی و … استقلال برای اینکه تلاش داشتند تیم در شرایط خوبی بماند تشکر می کنم. من از آقای پورحیدری و نصرالله عبداللهی تشکر می کنم و ما خیلی ضربه بزرگی خوردیم وقتی آقای پورحیدری بیمار شدند. از شخص آقای افشارزاده نیز تشکر می کنم. مدیری که زیاد دوست ندارند تغییرات ایجاد شود اما…!

حضور سرمربی تیم قهرمان جام حذفی – یحیی گل محمدی  


سرمربی ذوب آهن در ابتدای صحبت هایش گفت: جا دارد در پایان این فصل از کسانی که اکنون در کنار ما نیستند یاد کنیم. آقایان بهزادی، نوروزی، اولادی و … که اکنون در کنار ما نیستند. جا دارد تشکر هم کنم از عزیزانی مثل کارگران ذوب آهن، از مدیرعامل کارخانه و همسرشان و … .
او درباره مسیر این فصل ذوب آهن گفت: ما فصل را با بدشانسی شروع کردیم. مصدومیت قنبری کار ما را در دفاع سخت کرد. در شروع فصل حدادی فر هم مصدوم شد و فصل را بد شروع کردیم. رفته رفته بهتر شدیم و ثبات یافتیم. در جام حذفی و در دیدار با بادران، پرسپولیس، سپاهان شرایط مان بهتر شد. در آسیا هم بازی های خوبی انجام دادیم و با توجه به فشردگی مسابقات خوب عمل کردیم و با اقتدار صعود کردیم و حسرت بازی با العین را می خورم. بازی را خوب شروع کردیم و گل بدی خوردیم. به نظرم بازیکنان احساس کردند به راحتی صعود می کنند و همین باعث شد تمرکز خوبی نداشته باشیم. چهار روز بعد از آن فینال جام حذفی را داشتیم. مصدومان زیادی داشتیم و احسان پهلوان و هاشم بیک زاده را در اختیار نداشتیم و مهدی رجب زاده هم با مصدومیت ۱۲۰ دقیقه بازی کرد.

 

 

گل محمدی در مورد اینکه تیمش چرا در دو ماه آخر عملکرد خوبی نداشت اینطور توضیح داد: ما در چند بازی گل اول را زدیم اما بازی در نهایت مساوی شد. در باشگاه های ایرانی وقتی یک تیم بخواهد در دو تورنمنت مسابقه دهد با مشکل مواجه می شود و این به دلیل امکاناتی است که از آن برخوردار نیستیم. حفظ تمرکز بازیکنان، شرایط بدنی و … و حفظ انگیزه بازیکنان شرایط را سخت می کند.
وی ادامه داد: ما جام گرفتیم و شاید بگویند یحیی موفق است. من گرفتن جام را موفقیت نمی دانم و باید دید چه تاثیری در باشگاه می گذاریم. دو سال پیش که باشگاه را در اختیار گرفتیم بازسازی را آغاز کردیم و حتی در چندین بازی ابتدایی نتیجه لازم را کسب نکردیم اما در این دو سال از بازیکنان جوان و خوبی استفاده کردیم و به فوتبال معرفی کردیم.
گل محمدی درباره شرایط پنالتی ها گفت: ما در نیمه اول شرایط مان سخت شده بود. چهار روز قبل بازی کرده بودیم و بازیکنانم خسته بودند. هر چه رو به پایان می رفتیم بازیکنانم به دلیل خستگی می افتادند. طبیعی بود دوست نداشتیم بازی به وقت اضافه برود. بعد از سومین تعویض هم بازیکنان مصدوم در ترکیب داشتم که تا پایان با این شرایط ادامه دادند.
وی با اشاره به خاطره اش از جام ملت های آسیا که با از دست رفتن پنالتی اش در دوران بازیگری همراه شد گفت: به بازیکنانم گفته بودم جیپ نزنید. طوری شده بود که بازیکنانم حتی در تمرین می گفتند چیپ نمی زنیم و کاملا آگاه بودند.

گل محمدی در مورد شکست در دیدار پایانی لیگ و هجوم هواداران پرسپولیس به صفحه شخصی اش گفت: ما شرایط سختی در آن بازی داشتیم و دو آنالیز مختلف برای این بازی داشتیم اما شرایط در این بازی به سود ما رقم نخورد.
او در مورد ادامه همکاری اش با ذوب گفت: ما برای فصل آینده و با توجه به اینکه در آسیا حضور داریم باید تیم قدرتمندی را اماده کنیم.

فرکی جواب محرم نویدکیا را داد/ نویدکیا جای پرنده‌بازی می‌آمد صحبت می‌کرد

با توجه به صحبت هایی که محرم نویدکیا در هفته گذشته و با حضور در برنامه نود درباره میزان قرارداد، برخورد او با بازیکنان و مسائل دیگر داشت، حسین فرکی پاسخ او را داد و به شائبه ها در این باره پاسخ داد.


نکته جالب توجه جایی بود که حسین فرکی در صحبت هایش ادعا کرد نویدکیا به جای سرگرم شدن با پرنده هایش و مخفی شدن می آمد و با او صحبت می کرد

در پایان برنامه نود، برانکو ایوانکوویچ با اختلافی عجیب و آرای بیش از ۶۰ درصد مخاطبان توانست مربی برتر فصل پانزدهم لیگ برتر شود.