۱۲ هزار واحد صنعتی طی سال جاری به چرخه تولید باز می گردد
۱۲ هزار واحد صنعتی طی سال جاری به چرخه تولید باز می گردد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: طی سال جاری با کمک های دولت و تسهیلات اعطایی، ۱۲ هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط که تعطیل بوده یا زیر ظرفیت تولید خود فعالیت می کند، به چرخه تولید باز می گردد.

به گزارش یوپنا، علی یزدانی شامگاه سه شنبه در پایان سفر یکروزه خود به خوزستان و بازدید از شهرک های صنعتی آبادان و خرمشهر در جمع خبرنگاران گفت:از مجموع ۱۲ هزار واحد صنعتی نیمه تعطیل یا فعال زیر ظرفیت تولید، دو هزار طرح تولیدی بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی نیز بهره برداری شده و به مدار تولید می رود.
وی محور اساسی حرکت وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جاری را برنامه ریزی محوری رای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در موضوع اقتصاد مقاومتی خواند و اظهار داشت:در این راستا علاوه بر برنامه های در حال اجرا در بخش های زیرمجموعه وزارت، بازگرداندن واحدها به چرخه تولید نیز به صورت جدید در دستور کار است.
یزدانی اعطای مشوق های تولید، اعمال برخی معافیت های مالیاتی، مهلت به واحدهای تولیدی برای بازپرداخت تسهیلات اعطایی و کمک به صادراتی شدن کالا را از دیگر محورهای وزارت صنعت، معدن و تجارت از صنعتگران و فعالان اقتصادی بیان کرد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: ۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیز از سوی صندوق توسعه ملی برای حمایت از تولیدات بنگاه های صادرات گرا پیش بینی شده است و در تبصره ۱۴ قانون بودجه امسال نیز پنج هزار میلیارد ریال یارانه برای حمایت از واحدهای کوچک و متوسط پیش بینی شده است.
این مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود:امیدواریم با تدابیر اندیشیده شده و بازگشت این واحدها به عرصه تولید، زمینه اشتغال بیش از ۱۸۵ هزار نفر نیز فراهم شود.
وی در موضوع جذب سرمایه گذار خارجی نیز گفت:سازمان حمایت از سرمایه گذار خارجی برای تحقق این مهم منعی ندارد وجود ندارد و بهترین مسیر نیز برای رونق اقتصادی، جذب سرمایه است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت روز سه شنبه به منظور بازدید از واحدهای تولیدی خرمشهر و آبادان، بهره برداری از چند طرح عمرانی در استان خوزستان و نشست مشترک با صنعتگران خرمشهری به منطقه آزاد اروند سفر کرد.