واکنش لاریجانی به سندسازی بی بی سی درباره امام خمینی
واکنش لاریجانی به سندسازی بی بی سی درباره امام خمینی

رئیس مجلس شورای اسلامی، اقدامات اخیر رسانه‌های بیگانه در زمینه انتشار سندی جعلی از اسناد آمریکا به منظور ایجاد تردید در اصالت مبارزه پرصلابت امام خمینی (ره) علیه آمریکا، را بازی کودکانه‌ای دانست. به گزارش یوپنا، دکتر علی لاریجانی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، ۱۸ اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدار صمیمانه نمایندگان […]

رئیس مجلس شورای اسلامی، اقدامات اخیر رسانه‌های بیگانه در زمینه انتشار سندی جعلی از اسناد آمریکا به منظور ایجاد تردید در اصالت مبارزه پرصلابت امام خمینی (ره) علیه آمریکا، را بازی کودکانه‌ای دانست.

به گزارش یوپنا، دکتر علی لاریجانی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، ۱۸ اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدار صمیمانه نمایندگان مجلس دهم با رهبر معظم انقلاب گفت: در اینجا لازم می‌دانم از الطاف رهبر معزز انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه‌ای نسبت به مجلس شورای اسلامی سپاسگزاری کنم. دیدار ایشان در ابتدای کار مجلس دهم در محیطی بسیار صمیمانه صورت گرفت.

رهبر انقلاب، بالاترین سطح تصمیم‌گیری در نظام را برای مجلس قائل هستند

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جایگاهی که حضرتشان برای مجلس قائل شدند، در بالاترین سطح تصمیم‌گیری در نظام بود؛ از این رو باید تلاش کنیم با تصمیمات به موقع و سنجیده و مواضع اصولی و محکم، مخصوصا در مقابل استکبار و بحران آفرینی‌های منطقه این جایگاه را که مظهر حکمت نظام است، تثبیت کنیم.

وی افزود: خشنودی رهبر معظم از تخصص‌های گوناگون نمایندگان و روحیه تازه همکاران ایجاب می‌کند با فعال کردن هرچه سریع‌تر کمیسیون‌ها به بررسی هرچه سریع‌تر شرایط کشور و تصویب قوانین لازم، به انتظار رهبری و ملت در حل مسائل اساسی کشور جامه عمل بپوشانیم.

بررسی موضوع اقتصاد مقاومتی در کمیسیون‌های تخصصی مجلس

دکتر لاریجانی گفت: مطابق آئین‌نامه داخلی مجلس با حضور نایب رئیس و روسای شعب تا دو روز دیگر تکلیف تمام کمیسیون های تخصصی مشخص می‌شود و کف تعداد اعضای هر کمیسیون باید ۱۹ نفر و سقف آن ۲۳ نفر باید باشد لذا نمایندگان با توجه به تخصص‌هایشان به کمیسیون هایی که هنوز ظرفیتشان مشخص نشده تمایل نشان داده تا کار ساده‌تر به اتمام برسد.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: به نظر می‌رسد با تشکیل کمیسیون‌های تخصصی، موضوع اقتصاد مقاومتی و سیاست های ابلاغی و توصیه‌های رهبر معظم انقلاب به مجلس، مورد بررسی همه کمیسیون‌ها قرار گیرد و هر کمیسیون در حوزه کاری خود به موضوع پرداخته و قوانین مربوطه را از معاونت قوانین مجلس اخذ کند، با کاستی‌های قانونی در هر بخش شناسایی و حل و فصل کنند.

مرکز پژوهش‌های مجلس، پیش نویس استراتژی و اولویت‌های مجلس را آماده کند

وی افزود: مرکز پژوهش‌های مجلس باید پیش نویس استراتژی و اولویت‌های مجلس را سریع‌تر در اختیار کمیسیون‌های تخصصی قرار دهد تا نظرات هر یک از کمیسیون‌ها را در تدوین نهایی استراتژی مجلس لحاظ کنیم؛ از طرف دیگر در جلسات مستمر روسای کمیسیون‌ها با رئیس و نواب رئیس مجلس موضوعات مربوطه قطعا پیگیری شده و پیشرفت کار در حوزه اقتصاد مقاومتی را از این طریق در سطح کل مجلس و کمیسیون‌ها دنبال خواهیم کرد.

هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس دهم تشکیل می شود

دکتر لاریجانی ادامه داد: در جلسه اخیر هیات رئیسه مجلس نیز برای تشکیل هیات نظارت بر رفتار نمایندگان اقدام شد و نایب رئیس که باید عضو این هیات باشد مشخص شده و وی موضوع مربوطه را دنبال می‌کند تا هیات نظارت با ترکیبی که در قانون گفته شده تشکیل شود.

تنقیح قوانین جزء تصمیمات اولیه مجلس دهم خواهد بود

وی افزود: همچنین کار تنقیح قوانین در برخی از حوزه‌ها پیشرفت داشته و جزء تصمیمات اولیه مجلس دهم خواهد بود لذا معاونت قوانین در ابتدای هفته آینده، قوانینی که باید نسخ شوند، در بخش‌های مختلف را ارائه خواهد کرد تا مجلس با تصمیم گیری خود مسیر را هموار کند.

دکتر لاریجانی تصریح کرد: نمایندگان مجلس ضمن تقدیر و سپاس از نگاه فراگیر و نافذ رهبر معظم و الطاف ایشان، بار دیگر با آن حضرت بیعت نموده و با جدیت پیگیر تحقق رهنمود‌های ایشان چه در حوزه اقتصاد مقاومتی و موضوعات دیگر خواهند بود.

اقدام بی‌بی‌سی در دست‌کاری اسناد و انتشار گزینشی، خیلی زود برملا شد

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات اخیر رسانه‌های بیگانه گفت: اخیرا یک اقدام شیطنت‌‌آمیزی در رسانه‌های بیگانه در زمینه انتشار سندی جعلی از اسناد آمریکا صورت گرفت که قصد آن‌ها این بود که در اصالت مبارزه پرصلابت امام خمینی (ره) علیه آمریکا تردید ایجاد کنند.

وی ادامه داد: گرچه این بازی کودکانه و دست‌کاری در کار انتشار سند به صورت گزینشی، خیلی زود برملا شد به طوری که گری‌سیک عضو شورای امنیت آمریکا در آن زمان، در مقاله‌ای روشن و در چند بند غیر واقعی بودن این اقدام بی‌بی‌سی را به صورت دقیق توضیح داد اما آن‌هایی که با مشی امام در قبل از انقلاب و همچنین در دهه نخست انقلاب با صراط ایشان از نزدیک آشنا بودند، آنقدر این اقدام بیگانگان را دور از واقعیت دیدند که نیازی به توضیح نداشت.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: البته دیدم که برخی صاحبنظران داخلی توضیحاتی را ارائه کرده و شگرد مکارانه این جریان‌های بدوی را افشا کردند اما به نظر می‌رسد باید قصد اصلی آن‌ها را فهم کرد؛ شاید قصد این رسانه‌ها از این اقدامات قلابی این بوده که یک شوکی به افکار عمومی جامعه ایجاد کنند تا قبح ارتباط با آمریکا ریخته شده و اینگونه تلقی شود که این ارتباط از گذشته و حتی در سخت‌ترین شرایط با آمریکا بوده است.

رسانه های بیگانه نیازمندند ایران را دچار ساده‌انگاری دیپلماتیک کنند

وی ادامه داد: گرچه این مکر و فسون، با فضاحت رسانه‌ای و سیاسی برای آن‌ها تبدیل شد اما نشان می دهد که آن ها چقدر نیازمند شرایطی هستند که ایران را دچار ساده‌انگاری دیپلماتیک کنند. اینجاست که قدر و منزلت توصیه های رهبر معظم انقلاب در داشتن روحیه انقلابی مشخص می‌شود که دقیقا موضعی سنجیده و قاطع باید نسبت به این اقدامات مکارانه داشته باشیم.

کیست که نداند تروریست‌های منطقه، نتیجه رفتار دولت آمریکاست و ایران در مقابل آنها  ایستاده

دکتر لاریجانی در واکنش به اتهام زنی آمریکا به ایران در رابطه با حمایت از تروریسم افزود: این اتهام زنی قطعا سبک سرانه و جاهلانه است، چه کسی است که امروز نداند که در منطقه، ایران است که در مقابل تروریست‌ها ایستاده؛ کیست که نداند که تروریست‌های جنایتکار نتیجه ۳ دهه رفتار کثیف دولت آمریکا در منطقه است؛ مگر اخیرا یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری آن کشور لب به آشکار سازی نگشود و گفت که ما جریان‌های تروریستی افغانستان و داعش را به وجود آوردیم.

وی ادامه داد: چه کسی است که نداند که همکاران، دوستان و دست نشانده‌های آمریکا در منطقه همان کشورهایی است که امروز جلودار حمایت از تروریسم بوده و دستشان با آمریکا در یک کاسه است. حال با این احوال و با کمال وقاحت ایران را متهم به حمایت از تروریسم در منطقه می‌کنند که قطعا این مسئله نشان می‌دهد که چقدر وضع آن‌ها از نظر بی‌وزنی و بی‌آبرویی گشاده شده که شرایط واضح را می‌خواهند وارونه جلوه دهند؛ اما ملت ما با صلابت راه انقلاب خمینی را ادامه خواهد داد.

هر لحظه ماه مبارک بر همه ماه ها فضیلت دارد

وی با تبریک به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، گفت: ماه رمضان ماهی است که پیامبر اعظم(ص) آن را اینگونه می ستاید"ای مردم، ماه خدا، همراه برکت و رحمت و آمرزش گناهان به شما روی آورده است، ماهی است که از همه ماه ها ارزشمندتر و با فضیلت تر است، روزهایش ارزشمندترین روزهاست، شبهایش با فضیلت ترین شب ها و ساعت هایش از همه ی ساعت ها ارزشمند تر و ارجمندتر است، و خدا شما را در این ماه گرامی داشته و نفس های شما در ماه رمضان تسبیح و خوابتان عبادت خداست وعمل شما مورد قبول درگاه خداست و دعایتان در این ماه عزیز مستجاب و با نیت های درست و دلهای پاک، خواسته هایتان را از خدا بخواهید و بخواهید که شما را در این ماه به گرفتن روزه و به تلاوت قرآن توفیق دهد و انسان شقی کسی است که در این ماه مورد بخشش و آمرزش خدا قرار نگیرد" که این تعابیر بسیار بلند و مهمی است که هر لحظه ماه مبارک بر همه ماه ها فضیلت دارد.

دکتر لاریجانی ادامه داد: حضرت علی(ع) از رسول خدا(ص) سوال فرمود که "مَا أَفْضَلُ الْأَعْمَالِ فِی هَذَا الشَّهْرِ" بهترین اعمال در این ماه چیست؟ که ایشان فرمودند " أفضل الاعمال فی هذا الشهر الورع عن محارم الله" بهترین اعمال در این ماه پرهیزگاری از محرماتی است که خداوند قرار داده است. به همین دلیل امام سجاد(ع) که این ماه را که ماه نزول قرآن است را با عناوینی مانند "شهر قیام"، "شهر انابه"، "شهر توبه"، "شهر مغفرت و رحمت" و "شهر آزادی از آتش" و "ماه رسیدن به بهشت" عنوان می کنند، حال از خداوند متعال می خواهیم که حال که همه مومنان را به این ضیافت پربرکت دعوت کرده، بهترین ها را از برکات خودش نصیب ملت ما بکند./